PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

 

15 kwietnia 2022, 10:22wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Dominika Chirek po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego przez Sąd Apelacyjny

Dominika Chirek po ogłoszeniu wyroku uniewinniającego przez Sąd Apelacyjny (źródło: facebook.com/naturalnieproste/)

Sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok uniewinniający dla Dominiki Chirek sądzonej w związku z wpisem na jej instagramowym profilu @naturalnieproste, w którym skrytykowała hipoalergiczne mydło Biały Jeleń.

Dominika Chirek swój wpis na instagramowym profilu @naturalnieproste na temat mydła w płynie Biały Jeleń zamieściła w 2019 roku. Skrytykowała w nim zawartość różnych substancji, w tym Methylisothiazolinone, który według niej – jako silny alergen – nie powinien być składnikiem produktów hipoalergicznych.

Kilka dni późnej dostała od prawnika reprezentującego producenta (Pollena Ostrzeszów) pismo z żądaniem usunięcia wpisu, zapłacenia 100 tys. na cel społeczny i zapowiedź wszczęcia sprawy o czyn nieuczciwej konkurencji i dochodzenie tzw. zysku utraconego, w związku ze zniechęcaniem do zakupu.

Sprawa trafiła na policję, a ta skierowała do sądu wniosek o ukaranie twórczyni wpisu grzywną lub aresztem. Pierwsza rozprawa odbyła się w kwietniu 2021 r., podczas której jako świadkowie wypowiadają się m.in. technolog i główny specjalista ds. bezpieczeństwa produktu w Pollenie Ostrezszów.

Podczas kolejnej rozprawy, która odbyła się w czerwcu sąd się zdziwił, że w trakcie postępowania Pollena Ostrzeszów wypuściła na rynek nową wersję produktu, a jednocześnie kontynuuje postępowanie. OStatecznie zapada wyrok uniewinniający.

Czytaj też: : Influencerka została uniewinniona od zarzutów rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o mydle Biały Jeleń

Policja jednak składa apelację. Jej termin zostaje wyznaczony na 12 kwietnia 2022 roku.

Sąd apelacyjny nie widzi podstaw do uwzględnienia apelacji i utrzymuje wyrok w mocy. Jestem niewinna. Oddycham z ulgą – napisała Dominika Chirek w swoich mediach społecznościowych.

Ze swoimi obserwatorami, których na Istagramie ma niemal 26,5 tys., a na Facebooku ponad 23 tys. podzieliła się też swoimi przemyśleniami na temat sprawy.

– Wiem, że takie postępowanie to nękanie, które ma na celu zniechęcić mnie do działań w obronie prawa do uczciwej informacji o produkcie i jego składzie. Naszego prawa. Zapewniam Was, że im się nie udało – czytamy na obu profilach Naturalnie Proste.  

Czytaj też: Biały Jeleń gotowy do wejścia na wyższą półkę

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony