REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
W gazetce reklamowej Jawa co miesiąc prezentowane są promocje dla wszystkich klientów oraz produkty z atrakcyjnymi cenami tylko dla użytkowników aplikacji Klub Moja Jawa

W gazetce reklamowej Jawa co miesiąc prezentowane są promocje dla wszystkich klientów oraz produkty z atrakcyjnymi cenami tylko dla użytkowników aplikacji Klub Moja Jawa (fot. materiały prasowe )

Pomimo rynkowych trendów nakłady gazetki Jawa systematycznie rosną, proporcjonalnie do liczby sklepów. Obecnie sieć ma 68 drogerii. Od marca br. objętość gazetki wzrosła z 12 do 16 stron. Zmieniła się także stylistyka gazetki.

Nakład gazetki drogerii Jawa to 250 tys. Wydawana jest raz w miesiącu. Dystrybucja w systemie door to door obejmuje 3/4 nakładu. Od marca br. objętość gazetki wzrosła z 12 do 16 stron. Zmieniła się także stylistyka gazetki.

Na przestrzeni ostatni lat nasza gazetka przeszła prawdziwą metamorfozę począwszy od komunikacji po liczbę pokazywanych produktów. Obecnie co miesiąc jest ich średnio 280. Szczególnie wyróżnione promocje to: 1+1, 70 proc. taniej, nowości produktowe oraz produkty z atrakcyjnymi cenami tylko dla użytkowników aplikacji Klub Moja Jawa – wyjaśnia Edyta Kresińska, doradca zarządu ds. marketingu w spółce Jawa.

Pomimo rynkowych trendów (czytaj: Drogerie i apteki ograniczyły wydawanie gazetek promocyjnych) nakłady gazetki Jawa systematycznie rosną, proporcjonalnie do liczby sklepów. Obecnie sieć ma 68 drogerii. W 2021 r. ma zostać otwartch 16 kolejnych placówek, co będzie się wiązało się z podniesieniem nakładu.

Oprócz wersji papierowej, gazetka od lat oferowana jest w wersji online. Na stronie internetowej drogerii uzyskuje 188 tys. wyświetleń, na platformie Blix – 48 tys., a na FB sieci – 378 tys. Zarówno wyświetlenia, jak i pobrania, systematycznie rosną.

Drogerie Jawa od grudnia 2019 roku wydają kwartalnik "Piękno by Jawa". Ma on formułę lifestylową. Magazyn jest tworzony przy udziale ekspertów. Treści z zakresu makijażu przygotowuje Marta Gąska, a strefą włosów opiekuje się stylista fryzur Piotr Pistek. Artykuły piszą też psycholog-seksuolog Wioletta Konopa-Stelmach oraz dr Hanna Stolińska – dietetyk kliniczny.

Strefę produktów prezentują Ekspertki Piękna Jawa, czyli sprzedawczynie z drogerii. Polecają nowości, omawiają trendy rynkowe i wszelkie produkty, na które warto zwrócić uwagę, będąc na zakupach w drogeriach.

Treści produktowe zajmują 1/3 kwartalnika. Reklamy stanowią koleje 30 proc. objętości. Całość nakładu w grudniu 2020 wyniosła 150 tys. egzemplarzy. Kwartalnik ma również odsłonę online, która ma sporą rzeszę czytelniczek – liczba odsłon w grudniu 2020 to 12 tys.

Gazetki i kwartalnik są wiodącym narzędziem komunikacji promocyjnej drogerii Jawa – podsumowuje Edyta Kresińska

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony