REKLAMATestowane przez WK

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zwycięzca Nagrody Marty Schwarzkopf otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro.

Zwycięzca Nagrody Marty Schwarzkopf otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro. (fot. mat. pras. Henkel)

Dziś, w Międzynarodowym Dniu Kobiet i Dziewcząt w Nauce, Henkel ogłosił nową nagrodę – Martha Schwarzkopf Award Women in Science. Badaczki z doświadczeniem w naukach przyrodniczych, medycynie lub informatyce mogą ubiegać się o nową nagrodę w dziedzinie badań nad włosami.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Nagroda jest hołdem dla Marthy Schwarzkopf, która była jedną z pierwszych kobiet w Niemczech, która kierowała firmą, a także założyła Instytut Badań nad Włosami. Nagroda upamiętnia ducha przedsiębiorczości i innowacyjności Marty, a także empatię, z jaką kierowała zarówno firmą, jak i Schwarzkopf Hair Research Institute.

Składanie wniosków rozpoczyna się dziś, 11 lutego 2022 roku. Kobiety-naukowcy z doświadczeniem w naukach przyrodniczych, medycynie lub informatyce mogą zgłosić się do projektu z dziedziny badań włosów lub pokrewnej i mają szansę wygrać nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro.

Dzięki tej nagrodzie chcemy wyróżnić i docenić wybitne kobiety nauki. Sama Martha Schwarzkopf była prawdziwą pionierką w badaniach nad włosami i wzorem do naśladowania dla wzmocnienia pozycji kobiet. Dziś, ponad sto lat później, temat jest nadal aktualny. Dlatego cieszę się, że Henkel Beauty Care ogłosił tę nagrodę, która zwraca uwagę na wybitne. – mówi Sylvie Nicol, dyrektor ds. zasobów ludzkich w Henkel.

Zasady konkursu
Nagroda Marthy Schwarzkopf jest otwarta dla wszystkich europejskich badaczek, które uzyskały tytuł magistra nauk przyrodniczych, medycyny lub informatyki i których dziedziną pracy jest badanie włosów lub inne powiązane dziedziny badawcze i interakcje substancji z włosami lub skórą głowy.

Zgłoszenia oceni jury złożone z naukowców z doktoratem, którzy pracują w Henkel Beauty Care R&D. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród 15 czerwca 2022 r. w Domu Schwarzkopf w Berlinie. Zwyciężczyni Nagrody Marty Schwarzkopf otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro. Ponadto zdobywczynie od pierwszego do trzeciego miejsca będą miały możliwość wzięcia udziału w ekskluzywnym programie mentorskim z naukowcami Henkla.

Okres składania wniosków zaczyna się dziś 11 lutego 2022 i kończy 1 kwietnia 2022 r. Zainteresowane kobiety-pionierki mogą przesłać swoją aplikację w języku niemieckim lub angielskim. Więcej informacji na stronie internetowej firmy Henkel.

Przeczytaj również: Henkel wyznaczył sobie ambitne cele zrównoważonego rozwoju

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony