REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Loreal świętuje 50-lecie hasła

Loreal świętuje 50-lecie hasła "Ponieważ jesteś tego warta". W kampanii wezmą udział globalne ambasadorki marki (fot.materiały prasowe)

„Ponieważ jesteś tego warta” –  50 lat temu copywriterka Ilon Specht stworzyła hasło, które jest głównym sloganem reklamowym L’Oréal Paris do dziś. Świętując jubileusz marka w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie zapraszała kobiety do wspólnego działania i dzielenia się swoimi historiami.

„Ponieważ jesteś tego warta” stało się dla marki L’Oréal Paris misją i kierunkiem myślenia o jej rozwoju. Tworzenie produktów innowacyjnych i odpowiadających na potrzeby różnorodnych konsumentek od początku istnienia było jej nadrzędnym celem. Przełomowe hasło zostało przetłumaczone na 40 języków i wypowiedziane przez największe gwiazdy, w tym przez Grażynę Torbicką – Polkę, która jest jedną z globalnych ambasadorek marki.

Autorką hasła „Ponieważ jesteś tego warta” była 23-letnia copywriterka Ilon Specht. Jak czytamy w komunikacie przygotowanym z okazji jubileuszu przez L’Oréal Paris: „Nie tylko samo hasło było przełomowe, ale też to, że słynne już zdanie wypowiada kobieta. W latach 70. w większości reklam skierowanych do kobiet, narratorami wciąż byli mężczyźni. Realizowano w nich wizję kobiecej urody czy stylu życia podporządkowaną męskiej perspektywie. Kobiety traktowano całkowicie przedmiotowo – miały oczarowywać mężczyzn. Reklama L’Oréal Paris poświęcona farbom do włosów Préférence wpisała się idealnie w społeczne nastroje lat 70., w których kobiety chciały odzyskać swój głos  i poczuć własną wartość. Reklama L’Oréal Paris  w symboliczny i dosłowny zarazem sposób oddała kobietom głos, stając się synonimem zachodzących zmian społecznych tamtych czasów”.

Pomimo tak wielu zmian na przestrzeni dekad „Ponieważ jesteś tego warta” wciąż rezonuje i nie traci na swoim znaczeniu. Każda kobieta może się przejrzeć w tych kilku słowach i odnaleźć dla nich swoją własną definicję. Odnajdywanie niezależności w działaniu i myśleniu, dawanie sobie prawa do bycia sobą  i realizowanie własnej wizji siebie to tematy, które cały czas żywo dotykają kobiety na całym świecie. Niezależnie od wieku czy pełnionych ról społecznych kobiety mierzą się z podobnymi problemami, a szklane sufity wciąż dla wielu pozostają w nienaruszonym stanie.

Dlatego, jak informuje L’Oréal Paris, świętowanie jubileuszu tego hasła to nie tylko wspominanie przeszłości, ale przede wszystkim praca nad zmianą i ulepszanie rzeczywistości kobiet. Wzajemne wsparcie i możliwość przejrzenia się w czyjejś historii, która wydaje się siostrzano podobna do naszej to coś, co potrafi nas zmotywować do zawalczenia o siebie. W ramach jubileuszowej kampanii   marka będzie zapraszała kobiety do wspólnego działania i dzielenia się swoimi historiami. Punktem wyjścia będzie własna interpretacja kultowego hasła, a celem dawanie innym wsparcia do zmian. Razem z gwiazdami, artystkami i Beauty Squadem L’Oréal Paris odmieni swoje ikoniczne hasło przez wszystkie przypadki oraz sprawdzi, jaki przekaz odnajdują w tych słowach współczesne kobiety.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony