REKLAMAAMTRA_Banner Główny_czerwiec 2020

Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska, był gościem w programie Mikołaja Kunicy "Biznes Mówi". - Będziemy myśleli o wprowadzaniu kolejnych grup towarowych do sklepów sieci inspirując się niemiecką firmą matką, ale nie tylko - tak zapowiedział strategię produktową sieci w najbliższym czasie.

REKLAMA
Marek Maruszak, prezes sieci Rossmann był gościem Mikołaja Kunicy w

Marek Maruszak, prezes sieci Rossmann był gościem Mikołaja Kunicy w "Biznes mówi" (fot. mat.prasowe/Rossmann)

Prezes Rossmann Polska, Marek Maruszak podkreślił, że Rossmann ma w ofercie wiele artykułów, ale zamierza się skupić na produktach kosmetycznych.

Naszym podstawowym przedmiotem działalności są kosmetyki. I na pewno na tej branży będziemy się koncentrowali w uzupełnieniu o artykuły ekologiczne, odżywki, parafarmaceutyki i wiele innych produktów - jest ich już kilkanaście tysięcy. Będziemy myśleli o wprowadzaniu kolejnych grup towarowych – mówił w rozmowie z Mikołajem Kunicą.

- Inspirację czerpiemy częściowo z naszej firmy matki z Niemiec, gdzie prowadzone są eksperymenty między innymi jeśli chodzi o wina, farmaceutyki i bioprodukty. Uznaliśmy, że polski konsument jest na to przygotowany i wprowadziliśmy stopniowo te artykuły do naszej sieci, myślę że z powodzeniem – dodał.

Prezes nie chciał zdradzić nad jakimi produktami i kategoriami obecnie pracuje firma i jakie planuje wprowadzić do sieci w najbliższym czasie, bo konkurencja jest coraz mocniejsza.  Pracujemy i zastanawiamy się nad tym badając klienta, jego oczekiwania i potrzeby, a te się zmieniają – podkreślił Marek Maruszak.

Zapytany czy sieć pójdzie w kierunku rozwoju kategorii produktów dla dzieci i rodziny, nie wypowiedział się jednoznacznie. 

Zabawki zostały wprowadzone do większych sklepów jako asortyment uzupełniający. W szerszym zakresie nie sprawdziły się. Natomiast utrzymujemy wąski asortyment zabawek. Gdy mama z dzieckiem przychodzi do sklepu, zawsze może drobiazg dziecku kupić – powiedział  prezes Rossmann Polska.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony