REKLAMAFBK_Banner Główny

KONSUMENT i TRENDY

 

25 maja 2023, 08:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. shutterstock)

Konsumenci przenoszą zakupy do internetu w wielu kategoriach. Już to zrobili lub zamierzają zrobić – wynika z najnowszego raportu Emmergency Commerce Izby Gospodarki Elektronicznej i Mobile Institute. W przypadku kosmetyków wskaźnik takich deklaracji wzrósł w porównaniu do ubiegłego roku.   

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

50 proc. internautów przeniosło już zakupy do sieci w co najmniej jednej kategorii. Powód? Kryzys i inflacja. 55 proc. konsumentów w związku z kryzysem zmieniło swoje zwyczaje zakupowe. 24 proc.  zamierza wszystko co możliwe kupować w internecie – to dane z „Emergency e-commerce” - II edycji raportu Izby Gospodarki Elektronicznej „W kryzysie do e-commerce” przygotowanego przez Mobile Institute.

Migracja zakupów do internetu jest podstawową strategią Polaków i remedium na rosnące ceny, które odczuło już ¾ respondentów. Połowa przeniosła zakupy do internetu przynajmniej w jednej kategorii a dalsze ruchy w tym kierunku zapowiedziało 40 proc. badanych – czytamy w raporcie.

Już w ubiegłym roku widać było te tendencje. Najwięcej badanych twierdziło, że przez internet robi zakupy w kategoriach rozrywka (19 proc.) i konsumpcja (18 proc.), 16 proc. szkoliło się w internecie, 14 proc. kupowało online artykuły RTV/AGD, 13 proc. wszystko co mieści się w pojemnej kategorii moda, 12 proc. kosmetyki.

W 2023 r. te wskaźniki są zupełnie inne. Po tym jak możemy swobodnie wychodzić do restauracji, zamawianie jedzenia online nie jest już tak popularne. Bardzo spadła też grupa chętnych do szkoleń online. W większości kategorii jest niższy odsetek osób deklarujących orzenoszenie zakupów do internetu. Ale nie w przypadku kosmetyków. Tu 14 proc. respondentów twierdzi, że już kupuje online (w 2022 r. 12 proc.), a 10 proc. zamierza przenieść (w ubiegłym roku 8 proc.).  

Konsumenci, którzy przenoszą zakupy do internetu twierdzą, że robią to  głównie ze względu na częste i głębokie promocje, a także możliwość porównania produktów (racjonalne wybory).

Czytaj także: Remigiusz Chrzanowski, DrEcom: To jest czas walki o pozycję lidera e-commerce w kategorii Zdrowie i Uroda

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony