StoryEditor
Eksport
21.04.2023 00:00

Prada ogłasza otwarcie Prada Caffè w Harrods London

Kafejka Prada Caffè w Harrods London to najnowszy projekt marketingowy luksusowej marki ubrań, obuwia, dodatków i perfum. / materiały marketingowe Harrods London
Prada otwiera Prada Caffè w Harrods w Londynie; jest to przestrzeń zaprojektowana tak, aby nadać marce nowy wymiar i zaoferować klientom wyjątkowe i angażujące doświadczenie, które wzmocni lojalność konsumencką. Projekt powraca do wizualnych znaków rozpoznawczych Prady, a każdy element – od wystroju i menu po zastawę stołową i atmosferę – odzwierciedla język, podejście i charakterystyczny sposób postrzegania świata marki.

Prada, luksusowa marka mająca w portfolio bogatą kolekcję zapachów, otworzyła swój najnowszy projekt immersyjny w londyńskim Harrodsie; kafejkę dla odwiedzających najsłynniejszy dom towarowy pod nazwą Prada Caffè. Wewnątrz ściany, sufity oraz obite aksamitem sofy i fotele są delikatnie zabarwione kultową zielenią marki. Podłogi odtwarzają czarno-białą szachownicę historycznego butiku Prady w Galleria Vittorio Emanuele II w Mediolanie, a płaskorzeźby z kwiatami na ścianach imitują niektóre z flagowych sklepów Prady na całym świecie. Oryginalna i ekskluzywna zastawa stołowa, dobrana przez Pradę, obejmuje bladoniebieską porcelanę japońską z kontrastującą podwójną czarną linią, inspirowaną antyczną ceramiką celadonową – filiżanki do herbaty i kawy z pokrywkami, imbryki, talerze i tace – po dmuchane szkło kryształowe, w tym seria Triangle z typowym dla Prady trójkątnym wzorem.
 


Asortyment oferowanych potraw i napojów obejmuje cały posiłki na dzień, od śniadania po wieczorne koktajle, i zapewnia subtelne, nowoczesne podejście do włoskiej tradycji, z kanapkami i risotto obok mozzarelli bawolej, dań z łososia i kraba oraz spritzów, negroni i aperitifów uzupełniających listę autorskich koktajli. Karta win obejmuje całe Włochy, z butelkami z winnic od sycylijskich po piemonckie. Wypieki odgrywają centralną rolę w menu, eksponowane zarówno na centralnym blacie, jak i na ścianie z tyłu: wybór doskonałych produktów cukierniczych łączy w sobie kunszt z nowoczesnymi technikami i klasycznymi składnikami z bardziej współczesnymi smakami i aromatami.

Prada Caffè będzie otwarta od 31 marca 2023 do 7 stycznia 2024, od 9:00 do 21:00 od poniedziałku do soboty oraz od 12:00 do 18:00 w niedzielę, z wejściem od strony Hans Road. Wkrótce dołączy do niego stoisko zewnętrzne, które zaoferuje londyńczykom pyszną gamę lodów.

Czytaj także: Luksusowy dom handlowy Harrods wprowadza własną linię zapachów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
06.05.2025 16:38
Obowiązkowe oznakowanie środków czystości i chemii gospodarczej w Rosji od 1 maja
Rosyjski rynek kosmetyczny i nie tylko dokonuje rewolucji oznaczeń.RG72, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Od 1 maja 2025 roku w Rosji wchodzi w życie obowiązek oznakowania cyfrowego mydeł, detergentów, chemii gospodarczej oraz granulatów. Jak poinformowało Centrum Rozwoju Nowoczesnych Technologii (CRPT), operator krajowego systemu znakowania towarów „Czestny Znak”, nowe przepisy mają na celu zwiększenie przejrzystości rynku i ochronę konsumentów przed podróbkami.

W systemie „Chestny Znak” zarejestrowano już 3,9 tys. producentów oraz 2,6 tys. importerów środków czystości i chemii gospodarczej. Spośród nich 279 przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw skorzystało z programów wsparcia oferowanych przez CRPT. Program ten obejmuje m.in. refundację 50 proc. kosztów zakupu sprzętu niezbędnego do oznakowania produktów.

image

Rosja przeprowadzi eksperyment z etykietowaniem kosmetyków w systemie „Chestny Znak”

Wcześniej, zanim wprowadzono obowiązkowe przepisy, przeprowadzono dobrowolny program pilotażowy. Dla branży kosmetycznej i chemii gospodarczej rozpoczął się on 14 stycznia 2024 roku, natomiast dla rynku granulatów – 1 lipca 2024 roku. Celem tych testów było przygotowanie uczestników rynku do pełnego wdrożenia systemu bez zakłóceń w łańcuchach dostaw.

System „Chestny Znak” polega na nanoszeniu na produkt niewielkiego kodu QR typu DataMatrix, który zawiera unikalne dane o produkcie. Po zeskanowaniu kodu za pomocą aplikacji, konsument uzyskuje dostęp do informacji o producencie, dacie produkcji lub imporcie, składzie oraz terminie ważności danego towaru. Co istotne, możliwe jest także sprawdzenie legalności produktu. Według zastępcy dyrektora generalnego CRPT, Rewaza Jusupowa, wprowadzenie oznakowania nie wpłynie na ceny produktów.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
06.05.2025 13:38
Argentyna znosi cła eksportowe na ponad 4 tysiące wyrobów, w tym kosmetyki
Decyzja ma przynieść korzyści dla około 3 580 firm, co stanowi prawie 40 proc. wszystkich eksporterów w kraju.Wiadomości Kosmetyczne

Argentyński rząd ogłosił zniesienie ceł eksportowych na 4 411 produktów przemysłowych, w tym kosmetyki i artykuły higieny osobistej. Decyzja została podjęta w ramach szerszej strategii mającej na celu zwiększenie eksportu towarów przetworzonych i wzmocnienie pozycji krajowego przemysłu na rynkach międzynarodowych. Jak poinformował minister gospodarki Luis Caputo, zmiany obowiązują natychmiastowo.

Zniesione opłaty celne w wysokości od 3 proc. do 4,5 proc. obejmowały produkty o wysokiej wartości dodanej, takie jak kosmetyki, preparaty higieniczne, opakowania szklane, pompki, komponenty plastikowe, środki owadobójcze i inne wyroby przemysłowe. Nowe przepisy mają bezpośrednio wpłynąć na około 3 580 firm, co stanowi niemal 40 proc. wszystkich eksporterów działających w kraju.

Według danych rządowych, cła zniesiono w odniesieniu do produktów, których eksport w 2024 roku osiągnął wartość blisko 3,8 miliarda dolarów amerykańskich. Choć sektorów takich jak przemysł żelaza, aluminium czy petrochemiczny zmiany te nie dotyczą, znaczące ułatwienia w handlu uzyskali producenci kosmetyków oraz preparatów farmaceutycznych.

image

Prime Day traci na znaczeniu: sprzedawcy ograniczają udział z powodu ceł

Zniesienie opłat celnych jest odpowiedzią na postulaty małych i średnich eksporterów oraz wynika, jak podkreśla rząd, z poprawy sytuacji fiskalnej kraju. Celem jest zwiększenie konkurencyjności argentyńskiego przemysłu na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w segmentach produktów przetworzonych. Dla globalnych marek kosmetycznych oznacza to możliwość tańszego zaopatrzenia się w komponenty i produkty z regionu Ameryki Łacińskiej.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
11. maj 2025 22:45