StoryEditor
Porady
11.07.2024 09:41

Jak wybrać krem z filtrem, który nie brudzi ubrań?

Krem z filtrem SPF, który nie brudzi ubrań, to święty Graal wielu osób. / Sorapop Udomsri
Wybór odpowiedniego kremu z filtrem przeciwsłonecznym to kluczowy element letniej pielęgnacji skóry. Niestety, niektóre produkty mogą zostawiać trudne do usunięcia plamy na ubraniach. Jak znaleźć krem z filtrem SPF, który nie brudzi ubrań? Oto praktyczne wskazówki, które pomogą chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, jednocześnie dbając o czystość i świeżość garderoby.

Wybór odpowiedniego kremu z filtrem, który nie brudzi ubrań, jest kluczowy, aby cieszyć się pełną ochroną przeciwsłoneczną bez obaw o zniszczenie ulubionych ubrań. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na skład produktów przeciwsłonecznych. Najczęstszymi sprawcami plam są filtry chemiczne, które po połączeniu z potem mogą zostawiać trudne do usunięcia żółte plamy. Aby tego uniknąć, warto sięgać po kremy z filtrami mineralnymi, takimi jak tlenek cynku czy dwutlenek tytanu. Filtry te tworzą na skórze fizyczną barierę, która odbija promienie UV, nie wchodząc w reakcję z potem ani tkaninami.

Kolejnym aspektem jest tekstura i formuła kremu. Wybierając SPF, który nie brudzi ubrań, najlepiej postawić na produkty o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustego filmu na skórze. Warto wybierać kremy oznaczone jako „non-staining” lub „niebrudzące”, które zostały przetestowane pod kątem pozostawiania śladów na odzieży. Kremy te zazwyczaj mają formuły oparte na wodzie lub suche oleje, które są mniej skłonne do plamienia. Dodatkowo, nowoczesne kosmetyki przeciwsłoneczne często zawierają innowacyjne technologie, które minimalizują ryzyko powstawania plam na tkaninach.

Na koniec warto zwrócić uwagę na sposób aplikacji i codzienną rutynę pielęgnacyjną. Aby uniknąć plam, krem z filtrem, który nie brudzi ubrań, należy nakładać na suchą skórę, najlepiej na około 15-20 minut przed założeniem ubrań. Pozwala to na dokładne wchłonięcie produktu. Warto również pamiętać o regularnym praniu ubrań, zwłaszcza białych, aby uniknąć gromadzenia się pozostałości kosmetyków. Jeśli mimo wszystko dojdzie do zabrudzenia, warto zadziałać szybko, stosując odplamiacze i delikatne detergenty, które nie uszkodzą tkanin. Wybór odpowiedniego kremu i właściwa aplikacja pozwolą cieszyć się słońcem bez obaw o ulubione ubrania.

Czytaj także: Dwutlenek tytanu pod lupą Scientific Committee on Consumer Safety

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Porady
09.07.2024 09:00
Dlaczego tatuaże blakną? Z powodu złej pielęgnacji.
Właściwa pielęgnacja tatuażu tuż po jego zrobienia i na długo potem to klucz do zachowania jego intensywności.Getty Images Pro
Tatuaże to forma sztuki na skórze, która wymaga zarówno talentu artysty, jak i odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu. Niestety, nawet najpiękniejszy tatuaż może stracić swój pierwotny blask i intensywność. Dlaczego tatuaż wyblakł i jak można temu zapobiec? Oto kilka kluczowych informacji, które pomogą Ci zrozumieć ten proces i odpowiednio zadbać o swoje dzieło.

Wszyscy, którzy kiedykolwiek postawili stopę w studiu tatuażu wiedzą, że rysunek na skórze wygląda tak intensywnie i wyraziście tylko przez pierwsze kilka tygodni — z czasem staje się subtelniejszy, jednak niewłaściwa pielęgnacja może sprawić, że wysubtelnieje do stopnia, w którym stanie się nierozpoznawalny.

Po jakim czasie tatuaż blednie?

Pierwsze pytanie, które nasuwa się wielu osobom, to po jakim czasie tatuaż blednie? Odpowiedź na to nie jest jednoznaczna, ponieważ proces blaknięcia zależy od wielu czynników. W procesie gojenia jego oryginalna ostrość linii naturalnie zanika, jednak raczej nienzacznie. Zazwyczaj tatuaż może zacząć tracić intensywność już po kilku latach, ale są przypadki, gdzie kolory zaczynają blednąć znacznie szybciej. Czynnikami wpływającymi na to są m.in. jakość użytych tuszów, technika wykonania tatuażu, a także indywidualne cechy skóry osoby tatuowanej, a także brak stosowania odpowiedniej pielęgnacji wytatuowanej skóry.

Czemu tatuaż blednie?

Zrozumienie, czemu tatuaż blednie, wymaga analizy kilku aspektów. Po pierwsze, promieniowanie UV jest jednym z głównych wrogów tatuaży. Ekspozycja na słońce powoduje, że kolory stają się mniej wyraźne i tracą swoją intensywność. Po drugie, naturalny proces starzenia się skóry wpływa na zmianę wyglądu tatuażu. Skóra traci elastyczność i staje się bardziej podatna na uszkodzenia, co prowadzi do blaknięcia tuszu. Dodatkowo, czynniki takie jak częste kąpiele w chlorowanej wodzie czy niewłaściwa pielęgnacja mogą przyspieszać ten proces.

Dlaczego tatuaż zrobił się niebieski?

Często zdarza się, że czarny tatuaż z czasem zaczyna przybierać niebieskawy lub szary odcień. Dlaczego tatuaż zrobił się niebieski? Jest to związane z głębokością, na jaką został wprowadzony tusz. Jeśli pigment zostanie umieszczony zbyt głęboko w skórze, cząsteczki tuszu mogą zacząć migrować, co skutkuje zmianą koloru. Dodatkowo czarne pigmenty mogą zawierać drobinki, które z czasem ulegają degradacji, co również wpływa na zmianę odcienia tatuażu.

Jak zapobiec blaknięciu tatuażu?

Kluczowym elementem pozwalającym zapobiec blaknięciu tatuażu jest właściwa pielęgnacja. Pierwsze dni po zabiegu są kluczowe — należy dokładnie przestrzegać zaleceń tatuażysty dotyczących pielęgnacji, unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i stosować odpowiednie kremy nawilżające. Warto również regularnie stosować kremy z filtrem UV, aby chronić tatuaż przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Codzienna pielęgnacja skóry, utrzymywanie jej nawilżonej i zdrowej, pomoże w zachowaniu intensywności kolorów na dłużej. Tatuaż to inwestycja na całe życie, dlatego odpowiednia troska o niego jest kluczowa dla zachowania jego piękna.

Polskie marki kosmetyków do pielęgnacji tatuaży zdobywają coraz większe uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą, oferując produkty wysokiej jakości, które pomagają w utrzymaniu świeżości i intensywności tatuaży. Polskie marki produktów do pielęgnacji tatuaży to między innymi Loveink, TattooMed, Panthera, SkinProject oraz AfterInk — warto jednak zauważyć, że takie produkty pojawiają się coraz częściej w ofercie marek produkujących kosmetyki pielęgnacyjne bardziej ogólnego użytku. Ma je w ofercie np. Roomcays czy Pan Drwal. Coraz więcej drogerii oferuje także takie produkty na swoich półkach, co sygnalizuje nie tylko rozpowszechnienie się tej formy modyfikacji ciała w społeczeństwie, ale także rosnącą świadomość wymogów pielęgnacyjnych już wykonanych tatuaży.

Czytaj także: FDA: 35 proc. tuszów do tatuaży i makijażu permanentnego zainfekowane bakteriami

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Szkolenia
05.07.2024 08:40
Kwiat Dojrzałości & Novaclear
Kwiat Dojrzałości & Novaclear
Kwiat Dojrzałości & Novaclear / Marcin Kossakowski
Kwiat Dojrzałości & Novaclear
/ Marcin Kossakowski
Kwiat Dojrzałości & Novaclear
/ Marcin Kossakowski
Kwiat Dojrzałości & Novaclear
/ Marcin Kossakowski
Kwiat Dojrzałości & Novaclear
Kwiat Dojrzałości & Novaclear
Kwiat Dojrzałości & Novaclear
Kwiat Dojrzałości & Novaclear
Gallery
Stworzony przez Arche Hotel Krakowska projekt Kwiat Dojrzałości, jest wyjątkową inicjatywą, która aktywizuje do życia społecznego kobiety 40+. Marka Novaclear, związana z projektem już od pierwszej edycji, w tym roku przeprowadziła warsztaty pielęgnacyjne tegorocznym uczestniczkom projektu. Panie miały okazję dowiedzieć się jak prawidłowo pielęgnować skórę dojrzałą i uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania.

„Jestem zachwycona przebiegiem warsztatów pielęgnacyjnych Novaclear. Uczestniczki były bardzo aktywne i z zaciekawieniem słuchały prezentacji. Dużo pytały i wymieniały się wzajemnymi doświadczeniami. Cieszymy się, że możemy być partnerem tak pięknego i wartościowego projektu, jakim jest Kwiat Dojrzałości. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom chęci do rozwijania się i zdobywania nowych doświadczeń.” – mówiła prowadząca warsztaty Natalia Iwaniuk- Dyrektor Działu Handlowego i Marketingu Equalan Pharma.

Podczas gali finałowej projektu Kwiat Dojrzałości, obok tytułu Laureatki Kwiatu Dojrzałości, zostanie przyznany tytuł Kwiatu Dojrzałości Novaclear. To wyjątkowe wyróżnienie podkreślające znaczenie pielęgnacji skóry dojrzałej. Celebruje kobiety, które z pasją i zaangażowaniem dążą do samorozwoju.

Gala finałowa, już 24 sierpnia w Hotelu Arche Krakowska, w Warszawie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. lipiec 2024 14:10