StoryEditor
Producenci
29.01.2024 12:53

Avon nadal rekrutuje konsultantki w Rosji i utrzymuje produkcję pod Moskwą

W 2022 r. rosyjski zakładu w Naro-Fominsku zmniejszył eksportową produkcję. Przejęła ją fabryka w Polsce, w Garwolinie / Paweł Suder
BBC donosi, że Avon nadal działa w Rosji i rekrutuje tam nowe konsultantki oraz kontynuuje produkcję w zakładzie w obwodzie moskiewskim. Firma po wybuchu wojny w Ukrainie zapewniała, że wstrzymuje swoje działania w Rosji poza krytycznymi.

BBC donosi, że Avon nadal działa w Rosji i rekrutuje tam nowe konsultantki oraz kontynuuje produkcję w zakładzie w regionie moskiewskim. Firma po wybuchu wojny w Ukrainie zapewniała, że wstrzymuje swoje działania w Rosji poza krytycznymi.

BBC odkryło, że Avon nadal rekrutuje nowe konsultantki w Rosji oraz kontynuuje produkcję w ogromnym zakładzie w regionie moskiewskim.

Dziennikarka zajmująca się tematem opublikowała link do rosyjskiej strony Avon, na której firma zachęca nowe osoby do przystąpienia do sieci sprzedaży w ramach programu „Łatwy Start” oferuje konsultantkom nagrody, premie pieniężne, a nawet wakacje za osiągnięcie celów. Po zarejestrowaniu się do programu, otrzymała powitalny mail i kontakt do lokalnego koordynatora.

Również w filmie opublikowanym na koncie Avon Rosja na YouYube z okazji 30-lecia Avon menedżerowie wyższego szczebla informują o  szkoleniach z zarządzania mediami społecznościowymi, podnoszenia sprzedaży, mówią o nagrodach i wyjazdach zagranicznych oferowanych w ramach nagrody dla najlepiej sprzedających się produktów należących do „Klubu Gwiazd”.

Przypomnijmy, że Avon po napaści Rosji na Ukrainę zapewniał, że wstrzymuje inwestycje oraz eksport swoich kosmetyków z Rosji na inne rynki, w tym do Ukrainy. 

Brazylijska firma Natura & Co, do której należy Avon, informowała wcześniej, że utrzymuje działalność lokalną jedynie dlatego, że musi zapewnić „krytyczne wsparcie” kobietom, które utrzymują się z tej działalności.

W styczniu 2024 r. media obiegła jednak wiadomość, że firma wycofuje się decyzji sprzedaży swojego zakładu w Rosji. Powodem miał być podatek, jaki Avon musiałby zapłacić podatek, którego wprowadzenie zapowiedziała rosyjska komisja inwestycji zagranicznych. Czytaj więcej: Avon zawiesił plany sprzedaży swojej fabryki w Rosji

Fabryka Avon w Naro-Fominsku, położona w obwodzie moskiewskim, 70 km na południowy zachód od Moskwy, jest drugim co do wielkości zakładem firmy. Wytwarza obecnie ponad 800 SKU, w tym szampony, żele, balsamy, dezodoranty w kulce, kremy i perfumy. Przychody Avon ze sprzedaży w Rosji w 2022 r. wyniosły 13,89 mld rubli (151,5 miliona dolarów).

Avon jest firmą specjalizującą się w modelu sprzedaży bezpośredniej. Niedawno producent ogłosił jednak, że wraca do koncepcji sprzedaży również w sklepach oraz otwierania własnych placówek. 

Czytaj także:

Avon wychodzi z modelu MLM?

Kosmetyki Avon coraz częściej w drogeriach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.04.2024 14:57
Marka eko dermokosmetyków Purepura wystawiona na sprzedaż
Start-up kosmetyczny Purepura został wystawiony na sprzedażInstagram?purepura_official
Marka Purepura została wystawiona na sprzedaż. Start-up poszukuje nabywcy, który jest zainteresowany dermokosmetykami z czystym składem, opartym na bio ekstraktach roślinnych.

Twórczyni i prezes marki Purepura, Emilia Ksycka, poszukuje nabywcy brandu, który stworzyła. Jak nas informuje, covid oraz aktualna sytuacja gospodarcza, wykluczyła ją jako mikroprzedsiębiorcę z dalszego rozwoju brandu. Była zmuszona zawiesić Purepura i wystawić markę na sprzedaż.

Produkty Purepura (pure – czysty, czystość) właścicielka marki określa mianem eko dermokosmetyków. To produkty do kompleksowego oczyszczania twarzy. Zostały stworzone na bazie przebadanych bio ekstraktów roślinnych i uzyskały potwierdzenie skuteczności w badaniach aparaturowych.

Purepura to 3 serie do różnych rodzajów skór i każda z nich składa się z olejku do demakijażu, który jest kosmetykiem 2w1 – kosmetyk do demakijażu etap 1 oraz kosmetyk do pielęgnacji; mydła; toniku dwufazowego oraz peelingu enzymatycznego.

Koncept osiągnął pełne wdrożenie rynkowe. Firma opracowała branding marki, etykiety produktowe w j. polskim i angielskim, grafiki produktowe i lifestylowe. Przygotowany jest e-sklep i strategia wejścia na rynki arabskie. Marka prowadzi kanały w mediach społecznościowych na IG i FB. Więcej informacji [email protected].

Zgodnie z danymi GUS liczba firm z produkcją kosmetyków w PKD w 2023 r. wynosiła 1306 i zwiększyła się o 76 w stosunku do 2022 r.  – to stan na październik 2023 r. Około 90 proc. wszystkich podmiotów to firmy mikro i małe. Konsolidacja branży nie postępuje szybko, ale ma miejsce. 

– Nie mamy sygnałów z rynku, że konsolidacje nasilą się w nadchodzących miesiącach. Zauważamy jednak, że coraz częściej jest to strategia na rozwój firmy. Wzbogacanie portfolio o nowe kategorie produktowe, ciekawe i innowacyjne start-upy lub przeciwnie – rozpoznawalne już marki z oddaną grupą konsumentów. Firmy robią te kroki, żeby urozmaicać swoją ofertę i dywersyfikować portfolio i źródła przychodów – mówiła dla wiadomoscikosmetyczne.pl Justyna Żerańska, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. 

Czytaj także: Bielenda przejmuje Miya Cosmetics, a TDJ dołącza do akcjonariatu Grupy Bielenda

Czytaj także: Sławomir Miętka, Kanu Nature: Przejęcie Olivia Plum wprowadza nas w segment kosmetyków do pielęgnacji twarzy

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.04.2024 14:27
Rituals otwiera swój pierwszy w Polsce sklep w parku handlowym — tym razem w Mysiadle
Budujący się park handlowy San Park będzie pierwszym tego typu w okolicy Mysiadła.MM Koncept Agencja
Marka Rituals stała się nowym najemcą w powstającym San Parku Mysiadło. Projekt realizowany przez spółkę ED SAN III Sancak obejmuje około 55 000 mkw. GLA i rozwija się zgodnie z planem. W obiekcie, który zapewni miejsca w ponad 40 sklepach różnorodnych branż, klienci będą mogli robić zakupy w komfortowych warunkach.

Marka Rituals, dotychczas znana z lokalizacji w dużych miejskich centrach handlowych, rozszerza swoją działalność i otworzyła swój pierwszy sklep w parku handlowym w Polsce, wybierając na to miejsce San Park Mysiadło. W 2023 roku firma zwiększyła swoją obecność na polskim rynku, otwierając 20 nowych punktów sprzedaży w różnych miastach. Mysiadło, gdzie znajduje się San Park, to miejscowość podwarszawska, granicząca bezpośrednio z Piasecznem.

W samej aglomeracji warszawskiej posiadamy obecnie 10 sklepów. Zależy nam jednak na tym, by Rituals był znacznie bardziej dostępny nie tylko dla warszawiaków. Dzięki obecności w San Parku – największym obecnie realizowanym retail parku na Mazowszu, nasza marka będzie na wyciągnięcie ręki także dla mieszkańców pobliskiego Piaseczna, ale również okolicznych miejscowości, jak np.: Konstancin-Jeziorna, Nowa Wola, Józefosław czy Lesznowola

- powiedziała Agata Witkowska, Senior Real Estate Manager CEE Rituals.

Rituals prężnie działa w ramach ekspansji na polskim rynku. W ostatnich miesiącach marka otworzyła wystarczająco wiele nowych sklepów w Polsce, by liczba ich przekroczyła 40. 12 kwietnia bieżącego roku Rituals obchodzi również rocznicę pierwszego sklepu w centrum Wars Sawa Junior. W dniu rocznicy, klientki i klienci mogą spodziewać się licznych atrakcji, w tym personalizacji zakupów, prezentu w postaci podróżnej miniaturki perfum za zakupy za minimum 140 zł, możliwości zrobienia pamiątkowych zdjęć, testów produktów oraz poczęstunku.

Czytaj także: Rituals zaprasza na swoje warszawskie urodziny

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. kwiecień 2024 10:00