StoryEditor
Producenci
31.10.2022 00:00

Bazująca na roślinach marka przedłużek do włosów Nourie przygotowuje się do wejścia na rynek

Nowa, oparta na roślinach marka produktów do przedłużania włosów, Nourie, zebrała 2,5 miliona dolarów na finansowanie, aby przyspieszyć swoje plany oferowania alternatywy dla syntetycznych pasm włosów, które dominują w tej kategorii.

Założycielka i dyrektorka generalna Nourie, Osahon Ojeaga, wpadła na pomysł założenia Nourie po tym, jak doświadczyła reakcji alergicznej na włosy użyte do zaplecenia na jej głowie warkoczyków. „Zaplatałam włosy, używając syntetycznych pasm, i czasami jest to problem, ale tym razem było szczególnie źle” – wspomina. „Swędzenie było nieznośne”. Wcześniej zatrudniana przez startupy z Doliny Krzemowej, Ojeaga sięgnęła do producentów w Chinach, gdzie produkowana jest większość włosów syntetycznych, ale prototypy, które jej zaprezentowano, nie spełniły jej oczekiwań.

To zapoczątkowało współpracę z inżynierką polimerów Mary Moore, dyrektorką naukową Nourie i współzałożycielką marki, aby opracować zgłoszone do opatentowania bazujące na substancjach roślinnych pasma. Laboratorium marki przekształca polimery roślinne we włókna, które mają zachowywać się, działać i być w dotyku jak ludzkie włosy. Ojeaga i Moor założyły również Aja Labs, biotechnologiczną firmę badawczą, która koncentruje się na wprowadzaniu nowych rozwiązań naukowych do przemysłu włókienniczego. Oprócz tego, że są oparte na roślinach, pasma do przedłużeń Nourie zawierają olejki i ekstrakty roślinne, które mają na celu odtworzenie naturalnych warunków fizjologicznych, które ma zdrowa skóra głowy. „Chciałyśmy pójść o krok dalej i stworzyć produkt, który spełnia więcej niż tylko funkcję estetyczną” – mówi Ojeaga. „Chciałyśmy, aby był również funkcjonalny”.

Pasma do warkoczyków Nourie będą sprzedawane w wielopakach po dwie lub trzy sztuki. W przyszłości firma planuje rozszerzyć swoje palety kolorystyczne i wybór tekstur oraz wyjść poza produkty do zaplatania włosów. „Wszyscy noszą przedłużane włosy, nie tylko Afrykanki” – mówi Ojeaga. „To symbol statusu, który przekracza demografię, przekracza przedziały dochodów. Dlatego powoli i w sposób zrównoważony chcemy stworzyć coś lepszego dla wszystkich, którzy uczestniczą w tej branży.

Czytaj także: L’Oréal pozwany o roszczenia związane z chorobami onkologicznymi

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 13:50
Agnieszka Sienkiewicz nową ambasadorką Bioliq. W reklamie wystąpiła z córką Zofią.
W nowej reklamie Bioliq matka i córka spędzają razem czas w towarzystwie kosmetyku marki.Bioliq
15 lipca 2024 roku ruszyła nowa ogólnopolska kampania reklamowa Bioliq, promująca intensywne serum rewitalizujące. W reklamie wzięła udział znana aktorka Agnieszka Sienkiewicz oraz jej ośmioletnia córka Zofia. Dziewczynka opowiada w spocie o swojej mamie, podkreślając jej piękno i młodzieńczy wygląd. Kampania przedstawia działanie serum poprzez relację między matką a córką, co nadaje jej emocjonalny wydźwięk.

Reklama z udziałem Agnieszki Sienkiewicz i jej córki Zofii skupia się na rodzinnych więziach i codziennych momentach między mamą a córką. Na ekranie widzimy pełną ciepła relację, podkreślającą wartości rodzinne, którymi próbuje emanować marka. Agnieszka Sienkiewicz z dumą obserwowała występ swojej córki, ciesząc się wspólnymi chwilami na planie.

Agnieszka Sienkiewicz i jej córka Zosia dołączyły do grona ambasadorek promujących intensywne serum rewitalizujące marki Bioliq. W przeszłości produkty Bioliq promowały takie gwiazdy jak Ilona Wrońska, Monika Mrozowska czy Ada Fijał. Marka Bioliq, obecna na rynku od 2012 roku, regularnie angażuje znane osobistości do swoich kampanii.

Wśród ambasadorek znajdziemy również Małgorzatę Potocką, Urszulę Dębską, Annę Kalczyńską, Anetę Zając, Joannę Orleańską, Izabelę Trojanowską oraz Annę Korcz. Kampania z Agnieszką Sienkiewicz i jej córką ma w zamierzeniu podkreślać znaczenie rodzinnych więzi w kontekście codziennej pielęgnacji.

Intensywne serum rewitalizujące Bioliq od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce na rynku aptecznym jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii „Kremy i inne preparaty przeciwzmarszczkowe i ujędrniające” (według danych PEX MAT 05/24, sprzedaż ilościowa).

Czytaj także: #NMInsights: Im młodszy konsument, tym bardziej krytyczny wobec reklam

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. lipiec 2024 00:47