StoryEditor
Producenci
23.11.2021 00:00

Beauty Box by Klinika la Perla, czyli kosmetyki inspirowane medycyną estetyczną debiutują w retailu

Klinika La Perla, mająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie w chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej oraz zabiegach hi-tech i SPA już od kilku lat proponuje swoim klientem profesjonalne kosmetyki. Do tej pory można je było kupić w jednej z dziewięciu placówek sieci klinik lub na dedykowanej stronie w internecie. Od listopada 2021 roku seria Aqua jest dostępna również w retailu, w Empik Market Place.

Strategią Kliniki La Perla jest dotarcie do szerokiej grupy konsumentów, którzy są zainteresowani urodą i profesjonalną pielęgnacją poza gabinetami medycyny estetycznej.

Jak powstała marka Beauty Box?

Lata doświadczeń pokazały, że skuteczność i efekt medycyny estetycznej zależy nie tylko od wykonanych zabiegów, ale również od codziennej rutyny pacjentek Kliniki La Perla. Profesjonalne kosmetyki, czyli tzw. kosmeceutyki używane w domu potrafią przedłużyć i wzmocnić efekty zabiegów. To właśnie dla klientów KLP powstały aż 4 serie kosmetyków, które są stosowane zarówno przez ekspertów w trakcie wykonywania zabiegów, jak i w domowej pielęgnacji.

Dlaczego ich działanie może być efektywniejsze od tradycyjnych kosmetyków drogeryjnych? Przede wszystkim ze względu na wyższe stężenie składników aktywnych, czystszy skład chemiczny oraz połączenie ze substancjami stosowanymi w farmacji. W niektórych przypadkach, kiedy tradycyjne kosmetyki zawodzą, a wspomaganie lekami nie jest jeszcze wskazane i wymagane, tu z pomocą przychodzą kosmeceutyki, które w bezpieczny i odpowiedni sposób pielęgnują.

Czym wyróżnia się Beauty Box?
Kosmeceutyki Beauty Box stworzone zostały z myślą o potrzebach nawet najbardziej wymagającej skóry. Przełomowe receptury oparte są na technologii nano cząsteczek wody, dzięki czemu starannie wyselekcjonowane składniki aktywne wchłaniają się w pełni i docierają w głąb skóry, odżywiając i pielęgnując znacznie intensywniej niż dotychczas dostępne na rynku produkty.

Nanowoda zawarta w serii Aqua posiada unikalną strukturę krystaliczną za sprawą oddziaływania rezonansu plazmowego na poziomie cząsteczkowym. Dzięki temu składniki aktywne kosmeceutyków przenikają bez przeszkód do każdej komórki skóry, głęboko nawilżają, stymulują regenerację zniszczonych tkanek, wzmacniają naturalne mechanizmy obronne organizmu oraz łagodzą podrażnienia. Nanowoda dzięki połączeniu ze srebrem koloidalnym ma również właściwości bakteriobójcze. Efekt widoczny jest od razu po zastosowaniu, a regularne używanie kosmetyków Beauty Box przynosi długotrwałe i dogłębne nawilżenie, elastyczną, jędrną oraz rozświetloną cerę.

Konkurs dla klientów sieci Empik
Od 22 do 28 listopada trwa konkurs dla wszystkich, którzy zakupią jeden z produktów serii Aqua, dostępnych na stronie Empik Market Place. Do wygrania jest Beauty Weekend w Hotelu Lake Hill Resort & Spa, obejmujący nocleg w czterogwiazdkowym hotelu, wyżywienie oraz 10 zabiegów w Klinice La Perla SPA dla dwóch osób. Nagroda główna ma wartość 10 000 zł, przewidziane są również nagrody za zajęcie II i III miejsca.
Więcej na temat konkursu znajdziesz tutaj: KLIKNIJ


 

Artykuł sponsorowany
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 02:17