StoryEditor
Producenci
31.05.2023 00:00

Dermalogica wchodzi we współpracę z Courteney Cox jako rzeczniczką marki

Courteney Cox, znana większości jako Monica z Przyjaciół, jest nową ambasadorką marki Dermalogica.materiały prasowe Dermalogica
Marka z portfolio Unilever, Dermalogica, mianowała Courteney Cox nową ambasadorką i rzeczniczką marki. Mówi się, że aktorka znana z serialu Przyjaciele odkryła markę na planie słynnego sitcomu.

Courtney Cox pojawiła się na kwietniowym dniu Future Industry Professionals Day, evencie dla profejsonalistów marki Dermalogica, dołączając do praktycznej demonstracji na żywo, aby podkreślić jej nacisk na profesjonalną pielęgnację skóry. Marka powiedziała w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej: „Cieszymy się, że możemy współpracować z Courteney Cox, aby zwiększyć znaczenie profesjonalnej wiedzy i być pozytywną siłą dla naszej branży”.

Pojawienie się na imprezie było bowiem sygnałem rozpoczęcia współpracy ambasadorskiej między gwiazdą serialu Przyjaciele a marką kosmetyczną.
 


Cox, wieloletnia fanka marki, po raz pierwszy zetknęła się z linią produktów podczas kręcenia serialu Przyjaciele; były nawet używane jako rekwizyty w łazience Moniki i Rachel. - Są pewne produkty, które kochasz, ponieważ wspaniale pachną i są tak naturalne i świeże, ale chcę, aby moje takie były i były poparte nauką. Dlatego zawsze kochałam Dermalogica, powiedziała Cox serwisowi BAZAAR.com.

W oświadczeniu dla prasy marka podkreśla, że jednym z czynników motywujących do nawiązania współpracy z Courteney Cox jest fakt, że branża kosmetyczna jest bardzo przyjazna kobietom, osobom neuroatypowym i rekrutującym się z mniejszości demograficznych. Obecność aktorki ma wspomóc budowanie społeczności akceptującej wszystkie te osoby poprzez zwracanie na ich umiejętności i wiedzę uwagi i podkreślanie roli tych szeregowych pracowników i pracownic w branży.

Czytaj także: Peptydy miedziowe - nowy supertrend składnikowy?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.09.2023 12:06

Sofidel Polska otworzył wysoce zautomatyzowany magazyn papierów toaletowych i ręczników papierowych

Magazyn Sofidel w Ciechanowie znajduje się 400 metrów od zakładu produkcyjnego. Palety z gotowymi wyrobami przewożeone sa do niego przez dwie autononomiczne ciężarówki  Sofidel
Nowy magazyn firmy Sofidel Polska zapewnia w pełni zautomatyzowany proces transportu papierów toaletowych i ręczników papierowych. Zwiększyło to liczbę wysyłek i skróciło czas dostaw dla klientów. Równocześnie w magazynie wyeliminowane zostało ryzyko wypadków z udziałem człowieka, a dzięki obniżeniu zawartości tlenu w powietrzu – ryzyko pożarowe.

Sofidel, jedna z wiodących na świecie grup w przemyśle papierniczym, zajmująca się produkcją papieru higienicznego do użytku domowego, znana w Polsce i Europie z marki Regina, otworzyła wysoce zautomatyzowany magazyn w swoim zakładzie w Ciechanowie.

image
FOTO: Sofidel

Nowy magazyn o powierzchni 11 tys. m2 może obsłużyć 32 tys. palet towarów i został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyższą wydajność i standardy bezpieczeństwa. Jest drugim tego typu obiektem wybudowanym przez Sofidel w Europie (po Szwecji), a trzecim na świecie (po Circleville w Ohio w Stanach Zjednoczonych).

image
FOTO: Sofidel

W magazynie palety towarów są składowane na powierzchni 8,5 tys. m2 rozmieszczonej na ośmiu piętrach. Sześć wózków widłowych sterowanych laserowo działa tutaj bez udziału operatora, a autonomiczne wózki rozmieszczające palety wyrobu gotowego przenoszą je lub odbierają w wyznaczonym przez system sterowania module magazynowym. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić do 40 proc. powierzchni do przechowywania. 

image
FOTO: Sofidel

W normalnych warunkach, przez 7 dni w tygodniu, obsługa produktów jest automatyczna aż do doków załadunkowych ciężarówek, gdzie następnie kontrolę przejmuje operator. Jednak od gotowego produktu do magazynu proces transportu palet jest w pełni zautomatyzowany, bez użycia wózków widłowych. Najpierw transport odbywa się za pomocą autonomicznych wózków, które rozmieszczają palety gotowych produktów w obrębie zakładu produkcyjnego, aby przygotować je do składowania.

image
FOTO: Sofidel

Drugi etap to transport z hali produkcyjnej do nowego magazynu (który znajduje się około 400 metrów od zakładu), odbywa się za pomocą dwóch autonomicznych ciężarówek, sterowanych przez system GPS i transpondery w celu zapewnienia bezpiecznego i niezawodnego przemieszczania się aut. Oba pojazdy mogą obsłużyć do 200 palet produktów na godzinę.

image
FOTO: Sofidel

Wreszcie, dzięki integracji oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) zarządzającego zamówieniami klientów z systemem zarządzania magazynem (WMS) kontrolującym stan zapasów, dział łańcucha dostaw może zarządzać operacjami realizacji zamówień w sposób bardziej wydajny. Dzieje się to na drodze automatycznego przywoływania palet produktów z magazynu do doków załadunkowych, z uproszczeniem logistyki i optymalizacją przychodzących i wychodzących przepływów towarów. Zwiększyło to również liczbę wysyłek i skróciło czas dostaw dla klientów.

 

Bezpieczeństwo w zakresie zapobiegania wypadkom i ryzyku pożarowemu

 

Standardy bezpieczeństwa w nowym magazynie zostały podniesione, dzięki temu że  pracownicy i poruszające się maszyny nie znajdują się w tym samym miejscu. Eliminuje to ryzyko ewentualnyech wypadków.

Dodatkowo w przestrzeni, która jest odizolowana od reszty budynku, a dostęp do niej jest ograniczony i ściśle monitorowany, stężenie tlenu jest zredukowane do 14 proc. Pozwala to na utrzymanie atmosfery nadającej się do oddychania, ale zapobiega rozwojowi i rozprzestrzenianiu się płomieni. W ten sposób zmniejszono ryzyko pożarowe.

 

Ewolucja stanowisk pracowniczych

 

Przy korzystaniu z wysoko zautomatyzowanych rozwiązań stanowiska pracy w zakładzie Sofidel ewoluują od prostego operatora do kontrolera procesu i kierownika magazynu. Profil umiejętności potrzebnych do obsługi magazynu zmienia się z ręcznego przenoszenia za pomocą wózków widłowych na nadzorowanie zautomatyzowanych maszyn. Pojawiło się zatem zapotrzebowanie na lepiej wyszkolonych specjalistów.

W tym celu Sofidel przeprowadził niezbędne szkolenia dla pracowników zakładu w Ciechanowie, które pozwoliły im podnieść kwalifikacje i obsługiwać bardziej złożone procesy.

 

Zakład produkcyjny w Ciechanowie, w którym otwarto nowy magazyn, jest zakładem zintegrowanym,  obejmującym zarówno etap wytwarzania papieru (od masy celulozowej – surowca procesu produkcyjnego – do papieru), jak i etap produkcji gotowych wyrobów papierowych. Moce produkcyjne zakładu potroiły się w ostatnim czasie. Dziś zakład zajmuje powierzchnię 230 tys. m2, zatrudnia 450 osób i produkuje 90 tys. ton papieru rocznie. Firma Sofidel Polska, wchodząca w skład Grupy Sofidel, rozpoczęła działalność w 2001 roku.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.09.2023 09:52

Neboa nawiązała współpracę z Plastic Bank

Plastic Bank, poprzez wspołpracę z Social Recycling, angażuje w zbiórkę odpadów lokalne społeczności, któryce otrzymuja w zamian realne benefity, takie jak: artykuły spożywcze, pakiety społeczne i zdrowotne czy łączność cyfrowąmat. prasowe
Neboa wraz z globalną organizacją Plastic Bank mają wspólnie dążyć do zatrzymania procesu powstawania plastiku oceanicznego. Będzie się to odbywać poprzez wsparcie ruchu Social Recycling, który angażując w zbiórkę odpadów lokalne społeczności, walczy z ubóstwem, które dotyka mieszkańców obszarów oceanicznych.

Neboa to polska marka kosmetyków do włosów, która  działa zgodnie z filozofią Respect The Nature.

 

Czytaj też:

Neboa wykorzystuje w opakowaniach plastik odłowiony z oceanów

Neboa i Noszesztuke we wspólnej akcji dla Bałtyku

Marka Neboa zaadaptowała żółwicę leczoną na Florydzie

 

Do swoich dotychczasowych proekologicznych aktywności dodała teraz partnerstwo z globalną organizacją Plastic Bank.

Magda Hoffmann, branad managerka marki Neboa, podczas niedawnego spotkania prezentującego nowości w ofercie, mówiła:

Od momentu powstania marka szczególną troską otacza morza i oceany, które toną w zalegających w nich odpadach. Jako oficjalny partner Plastic Bank Neboa podejmujemy kolejne wyzwanie, którego celem jest walka z zanieczyszczeniem oceanów plastikiem, zanim trafi on do wody.

 

Plastic Bank, angażując do współpracy lokalne społeczności w odległych zakątkach świata, umożliwia zbiórkę tworzyw sztucznych  w promieniu 50 kilometrów od dróg wodnych i wybrzeży oceanicznych. Plastikowe śmieci są zbierane bezpośrednio z plaż, brzegów rzek, dzielnic, a nawet z przydomowych podwórek – tak, aby  nigdy nie trafiły w morskie głębiny.

image
FOTO: Neboa
W ten sposób do 2024 roku Neboa zatrzyma 2 189 000 sztuk plastikowych butelek, które zostaną następnie wykorzystane na surowiec nadający się do ponownego przetworzenia. 

Troszcząc się o środowisko, Neboa i Plastic Bank będą dodatkowo wpływać na poprawę jakości życia lokalnych społeczności. Każda osoba zaangażowana w zbiórkę odpadów wymienia je w lokalnych oddziałach Plastik Banku jak walutę na realne benefity, takie jak: artykuły spożywcze, pakiety społeczne i zdrowotne czy łączność cyfrowa. Bezpieczne i identyfikowalne źródła dochodu stanowią bowiem wsparcie dla lokalnych społeczności na drodze wyjścia z ubóstwa.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. wrzesień 2023 12:28