StoryEditor
Producenci
10.08.2022 00:00

Dorota Soszyńska, Oceanic: Polskie firmy kosmetyczne kobietami stoją [Kobiety w biznesie beauty]

Dorota Soszyńska, współwłaścicielka i dyrektor kreatywna jednej z największych polskich, rodzinnych firm kosmetycznych – Oceanic. Przyznaje, że kiedyś była pracoholiczką, dziś ceni sobie równowagę. Lubi pracować z kobietami. Do działania napędza ją sukces, nie znosi niekompetencji i arogancji. Jest wielką miłośniczką sztuki i francuskiej kultury.

Dlaczego kosmetyki?

To wynika z tradycji rodzinnej. Mój teść, inżynier chemii, Ignacy Zenon Soszyński, produkował kosmetyki już w latach 40. XX wieku. Po wojnie rozwijał biznes kosmetyczny we Francji i w Maroku. W 1978 roku stworzył w Polsce firmę Inter-Fragrance, a na początku lat 80. powstała rodzinna firma OCEANIC, którą prowadzimy wraz z mężem do dziś.

Własna firma to…

praca, pasja i ogromna odpowiedzialność.

W swojej pracy kocham…

kreatywność, pracę z ludźmi i fakt, że stale mogę się rozwijać, poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Do działania napędza mnie…

sukces.

Irytuje mnie…

niekompetencja i arogancja.

Boję się…

Żyjemy w bardzo niepewnych i trudnych czasach. Nie ukrywam, że mam pewne obawy co do przyszłości i tego, jak liczne obciążenia finansowe i wysoka inflacja wpłyną na możliwości zakupowe naszych klientów.

Lubię pracować z…

kobietami.

Pracoholizm czy work-life balance?

Przez lata byłam pracoholiczką. Dziś cenię sobie work-life balance. Ale zajęło mi wiele lat, żeby się tego nauczyć.

Planowanie czy spontaniczność?

Zdecydowanie planowanie, ale zawsze z bieżącą analizą i możliwością szybkiego dopasowania się do sytuacji.

W przyszłość patrzę…

mimo wszystko z optymizmem, bo taką mam naturę. Przez 40 lat prowadzenia firmy zdarzały się lepsze i gorsze chwile. Mam nadzieję, że i tym razem, dzięki ciężkiej pracy, umocnimy naszą pozycję na polskim i międzynarodowym rynku beauty.

Kobieta w biznesie kosmetycznym…

Polskie firmy kosmetyczne kobietami stoją!

Dorota Soszyńska – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, frankofilka. Z branżą kosmetyczną związana od 1982 roku, kiedy to została współwłaścicielką rodzinnej firmy Oceanic. Pełni stanowisko Dyrektor Kreatywnej. Wspólnie z mężem, Wojciechem Soszyńskim, stworzyli jedną z największych rodzimych firm kosmetycznych w Polsce. Jej pasją jest sztuka, przede wszystkim muzyka, a także podróże i architektura.

KOBIETY W BIZNESIE BEAUTY – to cykl, w którym prezentujemy menedżerki związane z branżą kosmetyczną, z sukcesem prowadzące własne firmy

Czytaj także: Anna Wasilewska, Orientana: Lubię pracować z ludźmi o otwartych głowach [Kobiety w biznesie beauty]

Czytaj także: Daria Prochenka, Clochee: własna firma to niezależność, stres i ekscytacja [Kobiety w biznesie beauty]

Czytaj także: Małgorzata Brożyna, Barwa Cosmetics: W przyszłość patrzę mając plan [Kobiety w biznesie beauty]

Czytaj także: Kamilla Stańczyk, Eco&More: Biznes to nie testowanie kremików. Tu nie ma ulgi z racji płci [KOBIETY W BIZNESIE BEAUTY]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.02.2024 16:56
Global Cosmed poprawił wyniki dzięki swoim markom oraz restrukturyzacji kontraktów handlowych
Spółka Global Cosmed opublikowała szacunkowe wyniki finansowe spółki za 2023 rok informując o wzrostach przychodów.

Pojawił się komunikat o wstępnych szacunkach danych finansowych Global Cosmed SA za 2023 r.

Spółka poinformowała, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 444,5 mln zł. Skonsolidowana EBITDA 44 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w całym 2023 roku wzrosły o 12 proc. (ponad trzykrotny wzrost EBITDA w porównaniu do 2022 r., gdy wyniosła 12,6 mln zł).

Spółka poprawę wyników finansowych przypisuje realizacji strategii biznesowej w szczególności poprzez rozwój własnych marek (brandów), ale także dzięki restrukturyzacji kontraktów handlowych oraz działaniom optymalizacyjnym (m.in. w obszarze produkcyjnym).

 Zarząd Spółki informuje, że powyższe dane finansowe mają charakter wstępny i mogą różnić się od ostatecznych danych finansowych, które będę zawarte w skonsolidowanym raporcie za rok 2023, który zostanie opublikowany przez 24 kwietnia 2024 r.

Global Cosmed to jeden z największych producentów kosmetyków i chemii gospodarczej w Polsce, w 2021 r. roku wprowadził na rynek ponad 112 mln produktów. Grupa kapitałowa Global Cosmed jest właścicielem marek Bobini, Kret, Apart i Sofin. Rozwija też aktywność w segmencie private label, dostarczając wyroby m.in. dla takich sieci jak Lidl czy Rossmann. Realizuje także zamówienia na rzecz najważniejszych sieci handlowych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
29.02.2024 14:15
Projekt polskich naukowców został nominowany do nagrody Lush Prize 2024 w kategorii Science
Statuetka Lush Prize wraz z nagrodą pieniężną przyznawane są za wybitne inicjatywy prowadzone na rzecz zakończenia wykorzystywania zwierząt w testowaniu bezpieczeństwa produktów - kosmetyków czy lekówmat. prasowe
Oprogramowanie komputerowe do wirtualnego projektowania zaawansowanych, zrównoważonych i bezpiecznych materiałów oraz chemikaliów znalazło się wśród dziewięciu projektów nominowany do nagrody Lush Prize 2024 w kategorii „Science”. Stworzyli go polscy naukowcy z Uniwersytetu w Gdańsku.

Nagroda Lush Prize powstała w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. Jest to efekt współpracy pomiędzy firmą kosmetyczną Lush i grupą badawczą Ethical Consumer. Oba podmioty od wielu lat walczą o zakończenie testów na zwierzętach. Nagroda przyznawana jest za wybitne inicjatywy prowadzone na rzecz zakończenia wykorzystywania zwierząt w testowaniu bezpieczeństwa produktów. Otrzymują ją naukowcy lub działacze z całego świata, w siedmiu kategoriach: public awareness, science, training, lobbying, political achievement, major science collaboration oraz` young researcher.

Polski projekt "AOP-Anchored in silico-based NAMs for design safer multicomponent nanomaterials”, znalazł się na skróconej liście nominowanych do nagrody w kategorii “Science”. Skupia się na opracowaniu oprogramowania komputerowego do wirtualnego projektowania zaawansowanych, zrównoważonych i bezpiecznych materiałów oraz chemikaliów (np. leków, nawozów, kosmetyków czy nanomateriałów nowej generacji) zgodnie z zasadą SSbD.

Jak czytamy w informacjach udostepnionych orzez organizatora konkursu, dzięki oprograwaniu integracja technik uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji umożliwi ocenę ryzyka chemicznego nowo projektowanych materiałów i chemikaliów na wczesnym etapie badań (przed syntezą czy wprowadzeniem produktu na rynek konsumencki). Rezultatem będzie przyczynienie się do optymalizacji procesu projektowania i redukcji czasu, kosztu oraz liczby wątpliwych etycznie badań na zwierzętach laboratoryjnych.

Oprogramowaie to projekt QSAR Lab spin-off Uniwersytetu w Gdańsku, w składzie dr Alicja Mikołajczyk, dr inż. Karolina Jagiełło oraz prof. dr hab. Tomasz Puzyn. Warto podkreślić, że modele QSAR (wykorzystywane w tym projekcie) zostały wprowadzone do nanotechnologii po raz pierwszy właśnie przez ten zespół badawczy, co znacząco przyczyniło się do stworzenia nowej dziedziny badawczej jaką jest nanotoksykologia komputerowa. Ze względu na złożoną budowę chemiczną, zaawansowane materiały na bazie nanocząstek nie były nigdy wcześniej przedmiotem projektowania komputerowego Nano-QSAR.

dr. Alicja Mikołajczyk mówi:

Znalezienie się na skróconej liście nagrody Lush w kategorii nauka jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, które utwierdza nas o wadze prowadzonych przez nas badań oraz wdrażanych innowacji w zakresie digitalizacji przemysłu. Nominacja do nagrody Lush jest dla nas motywacją do dalszej pracy.

I dodaje: 

Biorąc pod uwagę, że 80 lat temu nie mieliśmy komputerów, a 50 lat temu nie mieliśmy internetu, wierzymy, że w perspektywie kolejnych 30 czy 50 lat dzięki naszym badaniom przeniesienie procesu projektowania i oceny ryzyka nowych materiałów i chemikaliów z tradycyjnych laboratoriów do przestrzeni wirtualnej, a w konsekwencji wyeliminowanie lub zastąpienie testów na zwierzętach będzie w pełni możliwe. 

W latach 2012-2022 Lush Prize przyznała ponad 3 miliony dolarów 126 projektom w 35 krajach. Tegoroczni zwycięzcy zostana ogłoszeni wkrótce.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. marzec 2024 01:58