StoryEditor
Producenci
19.02.2024 16:09

Dostawcy The Body Shop obawiają się strat z tytułu niezakupionych surowców kosmetycznych

The Body Shop w galerii Mokotów. W sumie marka ma 15 sklepów w Polsce / wiadmoscikosmetyczne.pl
Dostawcy The Body Shop, działający w ramach sprawiedliwego handlu (fair trade) obawiają się, że zostaną z nieodebranymi surowcami do produkcji kosmetyków z powodu upadłości firmy. Swoje strarty oceniają nawet na 1 mln dolarów.

Firma The Body Shop, która w zeszłym tygodniu złożyła wniosek o zarządzanie upadłościowe w Wielkiej Brytanii i Niemczech, za pośrednictwem własnego programu współpracuje z 18 partnerstwami fair trade (sprawiedliwego handlu) na całym świecie. Kilka z nich powiedziało dziennikowi The Guardian, że jeśli firma upadnie, mogą zostać z niezapłaconymi i nieodebranymi zapasami o sumarycznej wartości nawet 1 mln dolarów.

Producent kosmetyków współpracuje z projektami sprawiedliwego handlu w obszarach o niskich dochodach w Amazonii i Afryce. Ich dostawcy to ubogie rodziny, które – choć nie mają umów z The Body Shop – to od dawna (niektóre nawet od ponad 20 lat) zbierają lub wytwarzają uzgodnioną ilość surowców dla firmy, sprzedając je pośrednikom. Istnieje obawa, że jeśli firma nie zakupi tych surowców, nie otrzymają oni swoich pieniędzy.

Szef jednej z grup producentów fair trade z siedzibą w Afryce, powiedział „The Guardian”, że to niepokojące. Tym bardziej, że długi firmy wobec dostawców mają być ustawione w kolejce za wieloma innymi wierzycielami.

Przypomnijmy, że  trzy miesiące temu The Body Shop zostało kupione przez Aurelius, firmę private equity. Zapłaciła ona za nią 207 mln funtów, czyli jedną piątą kwoty, za którą kupił ją poprzedni właściciel – Natura & Co – w 2017 roku. W związku ze słabymi wynikami sklepów w okresie świątecznym i na początku stycznia 13 lutego brytyjski biznes The Body Shop został oddany w zarząd administracyjny. I choć sklepy wciąż działają, to mówi się ze 200 z nich może zostać zamkniętych.

Czytaj też: GlobalData: Wzmożona konkurencja odpowiedzialna za upadek The Body Shop (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Być może podobna przyszłość czeka niemiecki oddział firmy, który wniosek o upadłość złożył kilka dni później (18 lutego). Celem tych ruchów ma być wzmocnienie działalności The Body Shop na innych kluczowych rynkach.

Czytaj też: Marka The Body Shop uzyskała certyfikat The Vegan Society dla wszystkich swoich produktów (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Sklepy The Body Shop działają też w Polsce. W sumie jest ich 15.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.05.2024 16:36
Clarins optymalizuje łańcuchy dostaw i podpisuje strategiczną umowę z FM Logistic
Clarins wraz z FM Logistic pracują nad optymalizacją i zarządzaniem łańcuchem dostaw kosmetycznej marki w Europie FM Logistic
Clarins – globalna grupa kosmetyczna oraz FM Logistic będą współpracować nad wdrożeniem elastycznej sieci dystrybucji produktów marki w dziesięciu krajach europejskich. Po dwóch latach pilotażowego projektu firmy podpisały umowę o strategicznym partnerstwie.

FM Logistic nawiązało współpracę z Clarins, globalną rodzinną grupą kosmetyczną. Jej celem jest wdrożenie sprawnie działającej i elastycznej sieci dystrybucji w dziesięciu krajach europejskich. Sieć będzie obsługiwana z trzech strategicznych lokalizacji logistycznych Clarins we Francji, Hiszpanii i Włoszech.

image
Clarins to luksusowa marka kosmetyczna
fot. Shutterstock
Spersonalizowane rozwiązanie z zakresu „Control Tower”, czyli pełnej integracji danych i zarządzania łańcuchem dostaw, zostało zaprojektowane w celu sprostania wyzwaniom związanym z rozwojem Grupy Clarins w Europie. Zapewnia ono widoczność przepływów w czasie rzeczywistym, planowanie zamówień, zarządzanie ryzykiem, zoptymalizowany wpływ na CSR i transport. Ponadto system ten optymalizuje kompleksowy przepływ logistyczny, aby znacznie zmniejszyć ślad węglowy. Monitorowanie danych w czasie rzeczywistym umożliwia identyfikację obszarów wymagających poprawy i alertów dotyczących łańcucha dostaw.

Po przeprowadzeniu dwuletniego projektu pilotażowego FM Logistic i Clarins podpisały umowę o strategicznym partnerstwie. Ma ono na celu wsparcie europejskiej sieci dystrybucji, która obejmuje dziesięć krajów, a wysyłki odbywają się z trzech kluczowych lokalizacji we Francji (magazyn Clarins w Amiens), Włoszech (magazyn FM Logistic w Vellezzo Bellini) i Hiszpanii (magazyn FM Logistic w Illescas).

– To partnerstwo stanowi ważny kamień milowy w naszych wysiłkach na rzecz optymalizacji operacji logistycznych z naszych 3 centrów w Europie, dzięki konkretnemu i innowacyjnemu rozwiązaniu, które umożliwia precyzyjne śledzenie naszego łańcucha dystrybucji w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Wpisuje się to w nasze zobowiązania dotyczące coraz bardziej wydajnej obsługi klienta, zapewniając szybkie, niezawodne i sprawne dostawy, przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko poprzez lokalizację centrów bliżej naszych klientów i wykorzystanie „czystszego” transportu – stwierdził Denis Martin, specjalista ds. transformacji wsparcia biznesowego w Clarins.

FM Logistic Central Europe jest częścią międzynarodowej firmy logistycznej FM Logistic i zajmuje się obsługą rynków w Europie Środkowej. Oddziały firmy w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech umożliwiają obsługę klientów w regionie.

Firma dysponuje łącznie ponad 1 mln mkw. powierzchni magazynowej, a także flotą ok. 2 500 pojazdów. Posiada 17 platform logistycznych, 30 magazynów przeładunkowych i zatrudnia ponad 5 tys. pracowników.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.05.2024 14:22
Emma Roberts pierwszą globalną ambasadorką Kiko Milano
Emma Roberts, ambasadorka marki Kiko Milano na Paris Fashion Week w 2023 r.Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images
Emma Roberts, amerykańska aktorka i modelka, została pierwszą globalną ambasadorką włoskiej marki Kiko Milano.

Emma Roberts, amerykańska aktorka, modelka, producentka i przedsiębiorczyni została pierwszą globalną ambasadorką marki Kiko Milano.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Emmą, która uosabia wiele wartości naszej marki: jest niestrudzenie kreatywna, uwielbia otaczać się artystycznymi umysłami oraz eksperymentować z kolorami i fakturami. Nie możemy się doczekać, aż pokażemy światu efekty tej kooperacji – stwierdził Simone Dominici, dyrektor generalny Kiko Milano.

Co na to Emma Roberts?

–  Sposób, w jaki Kiko Milano myśli o pięknie, jest naprawdę inspirujący. Uwielbiam ich misję i to, że dostarczają wciąż nowe produkty, odpowiadające najróżniejszym ideałom piękna. To idealna fuzja jakości i kreatywności, a przy tym w jednym sklepie mają więcej kolorów, niż kiedykolwiek widziałam! Kto nie chciałby być częścią tego wszystkiego? 

Kiko Milano to włoska marka założona w 1997 roku przez przez Antonio i Stefano Percassich, zakorzeniona jest w wartościach „Made in Italy”, czyli w świecie stolicy mody, sztuki, designu. Specjalizuje się w kosmetykach do makijażu dostępnych w setkach

Sprzedawana jest w ponad 1100  sklepach w 66 krajach i oraz w sklepach i platformach e-commerce. W 2023 roku Kiko odnotowało przychody netto w wysokości około 800 milionów euro i prawie 20 proc. wzrost rok do roku.

Czytaj więcej: L Catterton przejmuje większościowe udziały w Kiko Milano

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
08. maj 2024 22:16