StoryEditor
Producenci
10.07.2024 17:00

Dyson rozpoczyna zwolnienia pracowników

Dyson ma w ofercie szereg produktów do stylizacji włosów. / Dyson
Dyson, zatrudniający globalnie 14 000 pracowników, zmniejsza swoje zatrudnienie w ramach szeroko zakrojonej akcji redukcji kosztów. Obecnie firma posiada 3500 pracowników w Wielkiej Brytanii w trzech lokalizacjach: Wiltshire, Bristol i Londyn. Planowane cięcia zmniejszą zatrudnienie w kraju założycielskim firmy o jedną czwartą.

Dyson, założony przez Sir Jamesa Dysona w 1991 roku w Malmesbury, Wiltshire, przeniósł produkcję swoich produktów do Malezji w 2002 roku. W 2019 roku firma przeniosła swoje główne biuro do Singapuru, wskazując na rosnące znaczenie łańcuchów dostaw i klientów w Azji. Pomimo tych zmian, badania i rozwój firmy nadal odbywają się w Malmesbury, gdzie mieści się również Dyson Institute, w którym 160 studentów inżynierii pracuje nad projektami Dyson przez trzy dni w tygodniu, a przez dwa dni studiuje.

Dyrektor generalny Dyson, Hanno Kirner, wyjaśnił:

Szybko się rozwijaliśmy i jak każda firma, regularnie przeglądamy nasze globalne struktury, aby być przygotowanym na przyszłość. W związku z tym proponujemy zmiany w naszej organizacji, które mogą skutkować zwolnieniami.

W 2016 roku Dyson wszedł na rynek technologii do pielęgnacji włosów, wprowadzając na rynek suszarkę Supersonic. Portfolio firmy zostało rozszerzone o Airwrap Styler w 2018 roku i prostownicę Corrale w 2020 roku. W 2022 roku Dyson wprowadził nową wersję swojego multi-stylera Airwrap, konkurując z produktami takimi jak Shark FlexStyle 5-In-1 Air Styler & Hair Dryer.

Dyson zainwestował pół miliarda funtów w rozwój swojej linii produktów do pielęgnacji włosów, planując wprowadzenie na rynek 20 nowych produktów do 2026 roku. W tym roku firma wypuściła na rynek suszarkę Supersonic Nural, która automatycznie dostosowuje się, aby chronić zdrowie włosów i skóry głowy. Mimo sukcesów w branży pielęgnacji włosów, Dyson miał mniej szczęścia w innych dziedzinach. W 2019 roku firma zrezygnowała z projektu stworzenia samochodu elektrycznego, na który przeznaczyła 500 milionów funtów.

Czytaj także: Jakie suszarki wybierają włosomaniaczki?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
10.07.2024 14:42
Troye Sivan nową, globalną twarzą kosmetyków Rabanne
Piosenkarz, model i aktor Troye Sivan stał się najnowszą twarzą kosmetyków Rabanne.Rabanne
Troye Sivan, znany ze swoich sukcesów w przemyśle muzycznym i modowym, teraz wkracza w świat kosmetyków jako nowa twarz marki Rabanne. Jego wszechstronność i zdolność do kreowania unikalnych stylizacji przyciągnęły uwagę La Maison, co zaowocowało współpracą nad kampanią promującą najnowszą kolekcję Nudes. Kolekcja ta czerpie inspiracje z tkanin modowych Rabanne, łącząc elegancję z nowoczesnym podejściem do piękna.

Wypowiadając się na temat swojej roli, Sivan podkreślił, jak bardzo ceni sobie podejście Rabanne do mody i urody.

Zawsze przyciągała mnie bezwysiłkowa atmosfera Rabanne. Uwielbiam bawić się i wyrażać siebie, i przez lata aktywnie pracowałem nad odrzucaniem wszelkich ograniczeń, które sobie narzucałem w kwestii mody i urody. Coś w Rabanne wydaje się dla mnie osobiście bardzo właściwe, a ich podejście do mody i urody jest zgodne z moim

powiedział Sivan. Jego wygląd w kampanii został stworzony przez Diane Kendal, dyrektor kreatywną Rabanne Beauty, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość tego projektu.

Współpraca ta jest kontynuacją wcześniejszych działań zarówno Rabanne, jak i Sivana. Niedawno Rabanne wprowadziło na rynek swoją kolekcję kosmetyków, a Sivan wystąpił w teledysku do swojego utworu „Rush” ubrany w kreacje tej marki. Ponadto, jego obecność na pokazie SS24 Rabanne umocniła jego związek z marką. Rabanne, marka wcześniej znana jako Paco Rabanne, jest własnością hiszpańskiej firmy Puig, która jest znana z luksusowych marek modowych. Z najnowszego raportu finansowego wynika, że firma z siedzibą w Barcelonie osiągnęła ponad 10-procentowy wzrost przychodów netto w pierwszym kwartale 2024 roku.

Troye Sivan to australijski piosenkarz, aktor i model, który zyskał międzynarodową sławę dzięki swojej wszechstronności i talentowi. Urodzony 5 czerwca 1995 roku w Johannesburgu, Sivan przeniósł się z rodziną do Perth w Australii, gdzie rozpoczął swoją karierę jako aktor dziecięcy. Jego rola w filmie "X-Men Origins: Wolverine" oraz popularne występy na YouTube przyniosły mu szeroką rozpoznawalność. Jako muzyk zadebiutował w 2014 roku EP-ką "TRXYE", która zyskała uznanie krytyków i fanów. Od tego czasu wydał kilka albumów studyjnych, w tym "Blue Neighbourhood" i "Bloom", które umocniły jego pozycję jako jednego z czołowych artystów popowych młodego pokolenia. Sivan jest również znany ze swojego zaangażowania w społeczność LGBTQ+ oraz wpływowych działań na rzecz akceptacji i równości.

Czytaj także: Modowa marka Rabanne poszerzyła ofertę o kosmetyki do makijażu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
10.07.2024 09:53
Po zwycięstwie lewicy we Francji akcje L’Oréal spadły do najniższego poziomu od sześciu miesięcy
Porażka Marine le Pen przyniosła L‘Oréal straty giełdowe.Shutterstock
Po ostatnich wyborach parlamentarnych we Francji, w których zwyciężyła lewica, akcje L’Oréal spadły do najniższego poziomu od sześciu miesięcy. To wydarzenie wywołało zaniepokojenie wśród inwestorów i spekulacje na temat przyszłości rynku kosmetycznego w kraju.

Po zaskakującym zwycięstwie lewicowych partii w wyborach parlamentarnych we Francji, rynki finansowe zareagowały gwałtownie. Akcje L’Oréal, globalnego giganta kosmetycznego, odnotowały największy spadek od pół roku. Inwestorzy obawiają się, że nowe regulacje i polityka gospodarcza promowana przez lewicowy rząd mogą negatywnie wpłynąć na branżę kosmetyczną, w tym na takie firmy jak L’Oréal, które mają silne korzenie w kraju swego pochodzenia.

image
Cena akcji L’Oréal w ujęciu miesięcznym.
L‘Oréal

Spadek wartości akcji L’Oréal odzwierciedla szersze nastroje na rynku, które są pełne niepewności. Lewica we Francji zapowiada reformy, które mogą obejmować zwiększenie podatków dla dużych korporacji oraz bardziej restrykcyjne regulacje dotyczące środowiska. Inwestorzy obawiają się, że takie zmiany mogą ograniczyć zyski firm, co prowadzi do deprecjacji ich akcji na giełdzie. L’Oréal, jako lider w branży, stał się symbolicznym przykładem tych obaw.

image
Cena akcji L’Oréal w ujęciu półrocznym.
L‘Oréal

Chociaż reakcje rynkowe były natychmiastowe, eksperci finansowi zgadzają się co do tego, że długoterminowe skutki polityki lewicowego rządu na rynek kosmetyczny pozostają niejasne. Wiele zależy od konkretnych działań, jakie podejmie nowy rząd oraz od sposobu, w jaki firmy takie jak L’Oréal dostosują się do nowych warunków. Niemniej jednak obecna sytuacja ukazuje, jak silnie polityka może wpływać na rynki finansowe i decyzje inwestorów.

Czytaj także: L‘Oréal umożliwił pracownikom zakup udziałów w firmie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
11. lipiec 2024 11:27