StoryEditor
Producenci
25.06.2021 00:00

Eco nad more zaprasza położne na szkolenia

Eco nad more, dystrybutor ekologicznych kosmetyków i artykułów higienicznych, także tych przeznaczonych dla niemowląt, przygotował szkolenia dla położnych. Od sierpnia można je będzie zamawiać na internetowej stronie firmy.

– Zaproś nas do siebie! – zachęca Eco and More na swojej stronie internetowej, oferując szkolenia dla położnych.

W ich ramach planowane są zajęcia omawiające fizjologię i zaburzenia snu niemowląt oraz komunikację bez przez przemocy w środowisku medycznym. Podczas szkolenia pojawi się też temat zarządzania marką osobistą położnej.

Zgłoszenia będą przyjmowane od team leaderów zespołów położnych, którzy chcą zamówić szkolenia dla swoich pracowników. Firma prosi jednak, aby przed wypełnieniem formularza przedstawić założenia i cele projektu wszystkim położnym w zespole. Chodzi bowiem o to, aby „decyzja o uczestnictwie w szkoleniu była wspólna i wszyscy mieli gotowość do podjęcia wyzwań związanych z włączeniem zdobytych informacji do codziennej pracy”.

Za prowadzenie projektu odpowiedzialna jest Emilia Adamczyk, położna i mgr ekonomii. W ramach każdego szkolenia jego uczestnicy otrzymają skrypty z materiałami oraz eko produkty.

Firma Eco and More jest dystrybutorem naturalnych produktów pielęgacyjnych oraz atestowanych akcesoriów dla niemowląt. Oferowane rzez nią marki to m.in. Alphanova bebe (dermokosmetyki dla dzieci), Beaming Baby (ekologiczne pieluszki jednorazowe i produkty do naturalnej pielęgnacji), Cuddledry (ręczniki bambusowe), Humble Brush (bambusowe szczoteczki do zębów), Jack n’Jill (naturalne pasty do zębów, silikonowe szczoteczki do dziąseł i biodegradowalne szczoteczki do zębów), Kit&Kin (biodegradowalne pieluszki), Love Boo (delikatne produkty do mycia i nawilżania niemowląt), Natruba (zabawki i gryzaki z naturalnego, biodegradowalnego kauczuku) oraz Waterwipes (chusteczki nawilżane z wodą i ekstraktem z grejpfruta).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 13:48