StoryEditor
Producenci
09.01.2023 00:00

Florence By Mills była najgorętszą marką kosmetyczna 2022 roku [Cosmetify Index]

Cyfrowa porównywarka cen produktów kosmetycznych – Cosmetify, jak co roku przygotowała swój Cosmetify Index. Ranking pokazuje m.in. najbardziej popularne marki, a tworzony jest w oparciu o wyszukiwania w Google i obserwowanie w mediach społecznościowych. W 2022 r. ranking otwiera Florence By Mills, stworzona przez Millie Bobby Brown, gwiazdę serialu Stranger Things, którego 4 sezon miał premierę w ubiegłym roku.  

Według Cosmetify Index najgorętszą marką 2022 była Florence By Mills, która na pierwsze miejsce rankingu wspięła się z pozycji nr 7. Jej twórczynią jest Millie Bobby Brown, gwiazda serialu Stranger Things. Wskaźnik zaangażowania marki na instagamie wyniósł 1,78 proc., co jest najwyższym wynikiem w całym rankingu. Na jej doskonałe zaangażowanie w mediach społecznościowych wpływ miała z pewnością ubiegłoroczna premiera 4 sezonu tej produkcji.  

Na drugim miejscu znalazła się marka CeraVe, która odnotował 18,4 miliona wyszukiwań w ciągu ostatnich 12 miesięcy, co stanowi wzrost o 26,62 proc. w stosunku do 2021 roku. Pozycja trzecia to Glossier. Marka może pochwalić się 2,6 milionami obserwujących na Instagramie i niedawną współpracą z gwiazdą muzyki pop, Olivią Rodrigo. The Body Shop, choć nadal jest najczęściej wyszukiwaną marką kosmetyczną na świecie z 40 milionami wyszukiwań w Google w ciągu ostatniego roku, to w rankingu Cosmetify Index zajęła pozycje czwartą.

Czytaj też: Marka The Body Shop weszła na rynek kenijski

Estée Lauder uplasowała się na 5. miejscu listy, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ portfolio jej marek jest sprzedawane w 150 krajach. Wyszukiwania firmy w Google wzrosły o 7,71 proc. w 2022 roku i zgromadziły 4,3 miliona obserwujących na Instagramie.

Revolution to brytyjski inkubator dostępnych cenwo marek z silną bazą 3,4 miliona obserwujących na Instagramie. W 2022 roku zajął miejsce nr 6. Firma Yves Rocher odnotowała w tym roku niewielki spadek liczby wyszukiwań w Google, coć i tak było ich bardzo dużo - 30 mln. Dzięki nim marka uplasowała się na siódmym miejscu listy Cosmetify.

Kolejne pozycje to Olaplex z 18,5 mln wyszukiwań online w ciągu ostatnich 12 miesięcy (miejsce 8), Fenty Beauty, która odnotowała wzrost wyszukiwań i zgromadziła 11,7 miliona obserwujących na Instagramie (9) oraz Caudalie’s miał ze wskaźnikiem zaangażowania na Instagramie na poziomie 0,25 proc. i 5,7 mln klientów w 2022 roku (10).

W 2021 roku najpoplarniejszymi markami kosmetycznymi w tym samym rankingu były: Huda Beauty, MAC Cosmetics i Anastasia Beverly Hills. 

Czytaj też: Huda Beauty, MAC Cosmetics i Anastasia Beverly Hills to najpopularniejsze marki w światowym internecie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.06.2024 11:56
Rihanna została nową ambasadorką zapachu Dior J’Adore
Rihanna intensywnie działa w branży urodowej od lat.Danilo Lauria, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
Rihanna została nową ambasadorką zapachu J‘Adore od Christian Dior, przejmując rolę od Charlize Theron po dwudziestu latach jej współpracy z marką. Jej nowa rola to nie tylko kontynuacja współpracy z Dior, którą zaczęła w 2015 roku, ale także okazja do wyrażenia jej osobistych wartości poprzez globalną kampanię.

W maju Charlize Theron została ambasadorką kolekcji biżuterii i produktów do pielęgnacji skóry marki należącej do LVMH. Według raportu opublikowanego przez WWD, nowa kampania J’Adore z udziałem Rihanny została nakręcona przez Stevena Kleina i zadebiutuje 1 września 2024 roku.

Veronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, powiedziała WWD:

Wybór Rihanny na kolejną twarz J’Adore był dla nas oczywisty. Jest nie tylko jedną z największych i najpotężniejszych artystek wszech czasów, ale także wszechstronnie utalentowaną, odnoszącą sukcesy przedsiębiorczynią, zaangażowaną humanistką, matką dwójki dzieci i wyjątkową pięknością.

Rihanna w swoim oświadczeniu wyraziła, że pełnienie roli ambasadorki J‘Adore jest dla niej nie tylko zaszczytem, ale również misją. Wyraziła entuzjazm do wnoszenia swojej osobistej historii, korzeni, kreatywności i kobiecości do tej współpracy. Ponadto wspomniała, że od lat ceni sobie J‘Adore, pomimo że jej własne zapachy nie odniosły znaczącego sukcesu na rynku. Wymyślona przez francuską mistrzynię perfumiarstwa Calice Becker kompozycja J’Adore zadebiutowała na rynku 25 lat temu.

W ostatnich latach Rihanna nie tylko dodała do swojego portfolio nową markę urodową, Fenty Hair, ale także wprowadziła swoje kosmetyki na rynek chiński, zawojowała SuperBowl product placementem, oraz stworzyła kolekcję inspirowaną futbolem amerykańskim.

Czytaj także: Rihanna rozszerza swoje imperium kosmetyczne o markę włosową — Fenty Hair

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.06.2024 10:04
Paulina Szydłowska nową Brand Communication Managerką w Rituals Cosmetics Polska
Szydłowska zajmie się komunikacją brandową w polskim oddziale Rituals.Paulina Szydłowska
Z początkiem czerwca 2024 roku Paulina Szydłowska rozpoczęła pracę na stanowisku Brand Communication Managerki w Rituals Cosmetics Polska. W swojej nowej roli będzie odpowiedzialna za działania PR oraz organizację eventów marki na terenie Polski i Rumunii.

Przed dołączeniem do Swatch Group, Szydłowska zdobywała doświadczenie w Huawei CBG w Polsce, gdzie początkowo pracowała jako Junior PR Specialist, a w roku 2020 awansowała na stanowisko PR Specialist. Wcześniej zabawiła także w Huawei Consumer Business Group w roli specjalistki ds. PR, a jeszcze wcześniej — w FIRST Public Relations, gdzie przeszła drogę od stażystki do account executive.

Szydłowska jest również absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, co dodatkowo wzbogaciło jej umiejętności komunikacyjne i analityczne, kluczowe w jej obecnej roli w Rituals Cosmetics.

Dołączenie do zespołu Rituals Cosmetics to dla Szydłowskiej nowe wyzwanie. W Swatch Group miała okazję kształtować strategie komunikacyjne i marketingowe, zarządzać relacjami z mediami, opracowywać materiały PR, organizować wydarzenia prasowe oraz koordynować działania w mediach społecznościowych i współprace z influencerami. Jej doświadczenie obejmowało również prowadzenie kampanii reklamowych zarówno w mediach cyfrowych, jak i outdoorowych, więc można się spodziewać, że będzie realizować podobne projekty.

Czytaj także: Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. czerwiec 2024 02:03