StoryEditor
Producenci
17.06.2024 11:27

Freakfighter i YouTuber Jake Paul wprowadza na rynek markę kosmetyczną

Jake Paul wchodzi w kategorię kosmetyków ze swoją nową kolekcją pielęgnacyjną dla sportowców. / W by Jake Paul
Jake Paul, znany z YouTube bokser i influencer, poszerza swoje horyzonty biznesowe o założenie marki kosmetycznej W. Nowa linia produktów ma na celu zwiększenie pewności siebie u młodych mężczyzn poprzez wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne.

Jake Paul to amerykańska osobowość mediów społecznościowych, która zdobyła rozgłos dzięki swojej działalności na platformie Vine, a później YouTube, brat kontrowersyjnego Logana Paula. Urodzony 17 stycznia 1997 roku w Ohio, szybko stał się znany dzięki swoim kontrowersyjnym i często prowokacyjnym filmom. Oprócz kariery internetowej, Paul zyskał również uznanie jako bokser, biorąc udział w kilku głośnych walkach bokserskich z innymi celebrytami i sportowcami. Jego działania nie ograniczają się jednak tylko do sportu i mediów — Jake Paul jest także przedsiębiorcą.

image
Produkty z kolekcji W by Jake Paul.
W by Jake Paul
Jake Paul zdecydował się na rozszerzenie swojej działalności o rynek kosmetyczny. Wspólnie z Geoffreyem Woo oraz Woodiem Hillyardem wprowadził na rynek markę W, skierowaną do młodzieży z pokolenia Z, która zmaga się z brakiem pewności siebie. Paul, czerpiąc ponoć z własnych doświadczeń, stworzył linię produktów mających wspierać młodych ludzi w ich najważniejszych momentach życiowych, bez niepewności i nieprzyjemnych zapachów wynikających z aktywności fizycznej.

Oferta marki W obejmuje żel pod prysznic, dezodorant i antyperspirant, a także spray do ciała. Produkty charakteryzują się formułą wzbogaconą o witaminy i są dostępne w trzech zapachach: W Original, Fresh Ice oraz Deep Woods. Jake Paul zaznacza, że kluczowe było dla niego stworzenie produktów, które nie tylko atrakcyjnie pachną i są efektywne, ale również dostępne cenowo – żaden produkt nie kosztuje więcej niż 20 dolarów.

Produkty W są już dostępne w sieci supermarketów Walmart w Stanach Zjednoczonych, z planami na rozszerzenie oferty o szampon z odżywką, mydło w kostce, żel do mycia twarzy, pomadę i żel do włosów w najbliższym czasie. Współzałożyciele marki, obok Paula, mają wielkie ambicje względem swojego przedsięwzięcia, wskazując na możliwość przejęcia inicjatywy w kategorii produktów, która może osiągnąć wartość ponad 100 miliardów dolarów w ciągu najbliższych czterech lat. Jake Paul dołącza tym samym do rosnącej listy sportowców takich jak LeBron James, Jared McCain, Dwayne Johnson czy Serena Williams, którzy w przeciągu ostatnich kilku lat stworzyli własne marki kosmetyczne i prozdrowotne lub zostali ich ambasadorami.

Czytaj także:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. lipiec 2024 18:32