StoryEditor
Producenci
20.09.2022 00:00

Global Cosmed odnotował stratę w pierwszej połowie roku

Global Cosmed w pierwszym półroczu 2022 roku odnotował przychód w wysokości ponad 182 mln zł. Równocześnie wykazał stratę netto w działalności kontynuowanej w wysokości 579 tysięcy złotych.

Global Cosmed w swoim sprawozdaniu finansowym za pierwsze półrocze 2022 roku pochwalił się przychodem ze sprzedaży w wysokości 182,17 mln zł wobec 170,72 mln w analogicznym okresie minionego roku, co oznacza 6 proc. wzrost. Jednak równocześnie spółka wykazała, że ubiegłoroczny zysk netto z działalności kontynuowanej wynoszący niemal 6,5 mln zł zamieniła na stratę w wysokości 579 tys. zł.

– Pomimo niepewnej sytuacji epidemiologicznej oraz związanej z sytuacją polityczną na Ukrainie i ryzyka zerwania łańcucha dostaw, produkcja przebiega bez zakłóceń. Zarząd ocenia sytuację finansową jako stabilną i pozytywnie ocenia perspektywy jej dalszego rozwoju. Obecna sytuacja Grupy nie stanowi zagrożenia dla dalszej kontynuacji działalności. Oprócz rynku krajowego jednostka dominująca sprzedaje produkty marek własnych w kilkunastu krajach na trzech kontynentach, z czego największe pod względem obrotów są rynki zachodnioeuropejski i południowokoreański – poinformował zarząd Global Cosmed Group.

Grupa Kapitałowa Global Cosmed zrzesza firmy produkujące i dystrybuujące wyroby kosmetyczne i chemię gospodarczą. Koncentruje się na rozwoju swoich strategicznych marek, tj. Kret, Sofin, Apart Natural i Bobini. Duże nadzieje wiąże też z nową marką Biophen, w ramach której oferuje kosmetyki oparte na komponentach pochodzenia naturalnego. Rozwija także aktywność w segmencie private label. Wyroby dostarcza do takich sieci jak Lidl, Rossmann, Auchan czy Biedronka. Zamówienia realizuje nie tylko w Polsce, ale i na rzecz najważniejszych sieci handlowych na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Zarząd firmy wiąże szczególne nadzieje z ekspansją zagraniczną na rynek niemiecki, a także w Azji, skupiając się przede wszystkim na Chinach oraz Korei Południowej.

Produkcja w ramach Global Cosmed odbywa się w czterech zakładach produkcyjnych: w Radomiu, Świętochłowicach, Jaworze oraz w Stadtilm w Niemczech. Laboratoria badawczo-rozwojowe pracują nad nowatorskimi formułami i rozwiązaniami produktowymi. Ostatnio z myślą o klientach z niepełnosprawnościami wzroku przygotowano nowe typy etykiety dla jednej z marek.

Czytaj też: Global Cosmed stworzył etykiety dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Aktualne problemy producentów chemii gospodarczej i kosmetyków to rosnące ceny surowców, opakowań oraz kosztów związanych z transportem i dystrybucją.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 04:38