StoryEditor
Producenci
10.02.2023 00:00

Grupa L‘Oreal ponownie wyróżniona za równouprawnienie płci w Indeksie Bloomberga

Równość płci staje się coraz istotniejszym czynnikiem oceny pracodawców na rynku pracy - według ekspertów, powinna być już standardem. / Ted Potters via Flickr
Grupa L‘Oréal została wyróżniona szósty rok z rzędu w Bloomberg Gender Equality Index (GEI) 2023 za pomyślne stworzenie integracyjnego i równego środowiska pracy

Według Bloomberg Gender-Equality Index (GEI) 2023, szósty rok z rzędu firmie L'Oréal udało się stworzyć integracyjne i równe miejsce pracy. Ten wskaźnik porównawczy mierzy równość płci w pięciu filarach: przywództwo i kierowanie talentów w kierunku rozwoju, równość i parytet wynagrodzeń między mężczyznami i kobietami, kultura włączająca, polityka przeciwdziałania molestowaniu seksualnemu oraz budowanie marki na zewnątrz organizacji. L'Oréal jest jedną z 484 firm z 45 krajów i regionów, które są częścią Bloomberg Gender Equality Index 2023, indeksu ważonego kapitalizacją rynkową, którego celem jest śledzenie wyników firm zaangażowanych w przejrzystość w przekazywaniu danych dotyczących płci.

Nicolas Hieronimus, dyrektor generalny Grupy L'Oréal, powiedział: - Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wyróżnieni w Indeksie Równości Płci Bloomberg 2023. To wyróżnienie, które otrzymaliśmy przez sześć ostatnich lat, jest świadectwem naszej inkluzywnej kultury i zorientowany na ludzi. W L'Oréal dążymy do utrzymania sprawiedliwego i dynamicznego środowiska pracy, w którym ludzie każdej płci mogą się rozwijać, czuć się wzmocnieni i mieć wpływ.

Ze swojej strony Margaret Johnston-Clarke, Global Director of Diversity, Equity and Inclusion w Grupie L'Oréal, podzieliła się następującą refleksją: -Wzmocnij pozycję wszystkich płci, wzmocnij kulturę integracji, zaoferuj kompleksowe wsparcie rodzicom i zaoferuj specjalne szkolenia kobietom (...) a kwitnąca i inkluzywna kultura stanie się kluczową przewagą konkurencyjną.

L'Oréal przedstawił odpowiedzi na ankietę społeczną stworzoną przez Bloomberga we współpracy z ekspertami merytorycznymi z całego świata. Spółki uwzględnione w tegorocznym indeksie osiągnęły lub przekroczyły globalny próg ustalony przez Bloomberga, aby odzwierciedlić ich osiągnięcia lub przyjęcie najlepszej w swojej klasie polityki.

Uczestnictwo w IEG jest dobrowolne i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Chociaż zachęca się wszystkie spółki notowane na giełdzie do ujawniania dodatkowych danych dotyczących płci w profilu inwestycyjnym ich firmy w Terminalu Bloomberga, to tylko spółki o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 1 miliard USD kwalifikują się do włączenia do Indeksu.

Czytaj także: L'Oréal wyróżniony za zaangażowanie na rzecz równości płci

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 17:10
Paryski event Vichy połączył lekarzy i medinfluencerów
Do Paryża zostali zaproszeni twórcy współpracujący z marką. Ambasadorka Liftactiv B3 – Aleksandra Żebrowska oraz Liftactiv Collagen Specialist – Paulina Krupińska, a także influencerzy i osobowości medialne, takie jak Lila Grochowska, Klaudia El Dursi oraz Łukasz Trochonowicz.fot. Stephane Sby Balmy
Ponad 250 osób z 20 krajów wzięło udział w międzynarodowym evencie V.I.C (Vichy Integrative Center) w Paryżu, którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o dążeniu do kompleksowego podejścia do zdrowia. Organizująca event marka Vichy Laboratoires zaprezentowała także swoje innowacje, w tym narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji.

Francuska marka dermokosmetyczna Vichy Laboratoires, działająca na rynku od 93 lat, zorganizowała w Paryżu dwudniowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), by podjąć dyskusję o kompleksowym podejściu do zdrowia. W międzynarodowym evencie wzięło udział ponad 250 osób z 20 krajów.

W dniach 24 i 25 kwietnia w Paryżu odbyło się, międzynarodowe wydarzenie V.I.C (Vichy Integrative Center), którego celem było stworzenie przestrzeni do dyskusji o kompleksowym podejściu do zdrowia.  

image
fot. Stephane Sby Balmy
Panel “Integrative Talks" był okazją do wysłuchania inspirujących prezentacji ekspertów oraz specjalistów z obszaru zdrowia. Edukacyjny segment otworzył globalny prezes Vichy, Vincent Chauvière, omawiając misję marki, którą jest wspieranie w dążeniu do poprawy zdrowia skóry, niezależnie od etapu życia. Pochodząca z Polski międzynarodowa dyrektor komunikacji medycznej Vichy, Paulina Andrycz, wyjaśniła, w jaki sposób marka realizuje swoją misję w obszarze integracyjnego podejścia do zdrowia. Jessie Inchauspé,  biochemiczka i autorka bestsellera Glucose Revolution, która w social mediach występuje jako @glucosegoddesl, odpowiedziała na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i odżywiania.

Medfluencerzy: dr Mamina Turegano (dermatolożka i internistka), dr Luke J. Maxfield (dermatolog), dr Aamna Adel (dermatolożka), a także psychiatra dr Judith Joseph dzielili scenę  z zespołem komunikacji medycznej Vichy, wspólnie obalając mity na temat kolagenu w pielęgnacji skóry i wypadaniu włosów.

image
Stephane Sby Balmy
Na paryskim wydarzeniu polską medycynę reprezentowali dr n. med. Marcin Zakrzewski, dermatolog oraz lekarz medycyny estetycznej, dr n.med. Joanna Kuschill-Dziurda, lekarka medycyny estetycznej, a także farmaceutki – Magdalena WieliczkoKatarzyna Silczuk.

Uczestnicy spotkania poznali także innowacje, które Vichy Laboratoires właśnie wprowadza na rynek. Wśród nich znalazło się narzędzie diagnostyczne oparte na sztucznej inteligencji z 50-krotnym przybliżeniem oraz trzema różnymi trybami oświetlenia ScalpConsult Pro, które ma za zadanie pomóc farmaceutom i dermatologom analizować osiem najczęstszych problemów związanych z włosami i skórą głowy, wesprzeć w diagnozowaniu ich i rekomendowaniu najbardziej dopasowanych do potrzeb produktów.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.05.2024 12:50
Dior rozszerza współpracę z Charlize Theron o bycie ambasadorką biżuterii i pielęgnacji skóry
Charlize Theron rozszerza swoją współpracę z marką Dior.Dior
Charlize Theron, znana z wieloletniej współpracy z domem mody Dior jako twarz ich bestsellerowego damskiego zapachu J’adore, rozszerza swoją współpracę z francuską marką. Po dwudziestu latach sukcesów w promowaniu perfum, Theron obejmie również rolę ambasadorki linii wysokiej biżuterii oraz kosmetyków pielęgnacyjnych Dior.

Theron będzie pierwszą w historii ambasadorką Diora w dziedzinie wysokiej biżuterii i według WWD ma zaprezentować najbardziej ekskluzywne produkty jubilerskie zaprojektowane przez Victoire de Castellane, dyrektorkę artystyczną Dior Joaillerie przez ostatnie 25 lat. Theron rozpoczęła współpracę z Diorem w 2004 roku, kiedy została twarzą kultowego zapachu J‘adore. Następnie wystąpiła w wielu kampaniach luksusowej marki. Południowoafrykańska aktorka stanie się także pierwszą aktorką reprezentującą produkty do pielęgnacji skóry Diora od czasów Sharon Stone, która była twarzą linii Capture od 2005 do 2012 roku.

Jej nowa rola w Dior nie ogranicza się jedynie do promocji produktów, ale także obejmuje współpracę w zakresie odpowiedzialności społecznej, skupiając się na inicjatywach wspierających uprawnienia kobiet. To odzwierciedla jej zaangażowanie jako aktywistki i założycielki projektu Charlize Theron Africa Outreach Project (CTAOP), który działa na rzecz młodych ludzi w Afryce Południowej.

Véronique Courtois, dyrektorka generalna Parfums Christian Dior, skomentowała:

Charlize jest członkinią naszej rodziny, która ucieleśnia ducha Diora.Jej rzadki talent, zaangażowanie i nieziemska uroda czynią ją ikoną.

Czytaj także: Dior prezentuje bezalkoholową wersję kultowego zapachu J’adore

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. maj 2024 20:56