StoryEditor
Producenci
10.06.2024 14:35

Henkel Polska Wyróżniony w konkursie "Dobroczyńca Roku 2024"

Kapituła konkursu wyróżniła firmę Henkel za projekt „Różowy Patrol powered by Gliss” realizowany we współpracy z Fundacją OnkoCafe – Razem Lepiej. / fot. Henkel
Henkel Polska został nagrodzony tytułem "Dobroczyńca Roku" za swój wkład w promowanie zdrowego trybu życia. Projekt "Różowy Patrol powered by Gliss", realizowany we współpracy z Fundacją OnkoCafe – Razem Lepiej, skupia się na edukacji kobiet w zakresie samobadania piersi, co jest kluczowym elementem wczesnego wykrywania raka piersi.

Konkurs "Dobroczyńca Roku", organizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, co roku docenia firmy, które przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa poprzez angażowanie się w projekty społeczne wykraczające poza zwykłe przekazywanie środków finansowych. Henkel Polska został nagrodzony w projekcie w kategorii „Zdrowy tryb życia”.

Projekt "Różowy Patrol powered by Gliss" od trzech lat tworzy i wspiera sieć Klubów Ambasadorek, które edukują i motywują kobiety do regularnych badań. Mimo że w Polsce mniej niż 30 proc. kobiet regularnie poddaje się badaniom przesiewowym, dzięki działaniom projektu, ponad 300 ambasadorek promuje wiedzę na temat profilaktyki i wczesnej diagnostyki.

Czytaj także: Aleksandra Gawlas-Wilińska z Henkel Polska i Małgorzata Rozenek-Majdan certyfikowanymi ambasadorkami programu Różowy Patrol

Obecnie, w ramach sześćdziesięciu klubów, ambasadorkom z projektu „Różowy Patrol powered by Gliss” w ciągu ostatnich sześciu miesięcy udało się osobiście dotrzeć do ponad 7 tys. kobiet i mężczyzn.

O projekcie „Różowy Patrol powered by Gliss” myślimy długofalowo i mamy ambicję, by doprowadzić do realnej zmiany i poprawić obecne statystki. Jesteśmy dumni, że możemy być jego częścią. Chcemy, by kobiety w całej Polsce miały możliwość zdobycia wiedzy na temat znaczenia wczesnej diagnozy i metod samobadania w profilaktyce nowotworowej, a także by nauczyły się, jak kontrolować stan własnego zdrowia.

- powiedziała Aleksandra Gawlas-Wilińska, dyrektorka marketingu działu Henkel Consumer Brands firmy Henkel Polska.

Projekt „Różowy Patrol powered by Gliss” ma na celu tworzenie aktywnej społeczności zaangażowanych kobiet, które w swoich miejscowościach prowadzą działania edukacyjne dotyczące profilaktyki nowotworowej i oferują wsparcie po zdiagnozowaniu choroby. Ambasadorki projektu organizują bezpośrednie warsztaty dla kobiet, ucząc je metod samobadania piersi przy użyciu fantomów, a także informują o dostępnych świadczeniach i opcjach leczenia. Tworzenie nowych klubów skupia się na regionach z najmniejszą frekwencją w programach przesiewowych, mając za cel objęcie swoim zasięgiem całego kraju.

Czytaj także: Kiehl‘s rozpoczyna nową inicjatywę na rzecz bezdomnej młodzieży LGBTQ+

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.06.2024 16:42
Marka La Roche-Posay wsparła projekt profilaktyczny Spot the Dot
Projekt Spot the Dot rozpoczęła wystawa zdjęć Anny Bedyńskiej. Całą akcję wspiera dermokosmetyczna marka La Roche-Posaymat. prasowe
Dermokosmetyczna marka La Roche-Posay zdecydowała się wesprzeć profilaktyczny projekt Spot the Dot. Jego celem jest zwrócenie uwagi na znamiona na skórze oraz konieczność ich obserwowania, co jest jednym z ważnych elementów profilaktyki czerniaka. Do szukania znamion zachęca Fundacja Rak’n’Roll.Wygraj Życie oraz fotografka Anna Bedyńska. Patronatu wydarzeniom udzieliła Akademia Czerniaka.

W ramach projektu Spot the Dot fotoreportaż z Japonii wykonany przez Annę Bedyńską zawisł w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie. Do oglądania zdjęć zachęcają kropki pokrywające Agrykolę. Inspiracją zdjęć była wizyta fotografki w Muzeum Yayoi Kusamy. To artystka, która obsesyjnie pokrywa kropkami kolejne metry płótna, a te zaczęły prześladować Anne Bedyńska. Podczas całego pobytu w Japonii widziała je wszędzie: w detalach miejskich i architekturze, na ubraniach i towarach.

Po powrocie do Polski zaprezentowała swoje zdjęcia przedstawicielom Rak’n’Rolla z propozycją wykorzystania szerokiej metaforyki fotografii do działań profilaktycznych. Kropki z obrazów Bedyńskiej mają zachęcać do szukania tych pozostałych – w przestrzeni miejskiej, na przedmiotach użytkowych oraz na własnej skórze. Znajomość kropek – znamion – to część profilaktyki czerniaka.

Projekt Spot the Dot potrwa od czerwca do września. Rozpoczęła go wystawa zdjęć Anny Bedyńskiej. Na lipiec i sierpień zaplanowano działania edukacyjne. We wrześniu odbędzie się premiera książki z fotografiami Bedyńskiej oraz informacjami na temat profilaktyki czerniaka (wydawcą jest holenderska organizacja o tej samej nazwie: Spot the Dot). Premiera albumu połączona będzie ze spotkaniem autorskim i rozmową na temat nowego podejścia do prowadzenia działań profilaktycznych.

W projekt zaangażowała się dermatologiczna marka La Roche-Posay. Oprócz wsparcia organizacyjnego i finansowego projektu, zaangażowała do niego swoich ambasadorów – twórców internetowych. Powiększają oni zasięg przekazu kampanii oraz zapewniają dotarcie do osób, które na co dzień mogą nie być zainteresowane tematyką profilaktyki.

Natalia Walencik, senior brand manager La Roche-Posay, zaznacza:

Misją marki La Roche-Posay jest poprawa jakości życia poprzez dbanie o zdrowy wygląd skóry i jej komfort. Jako eksperci w dziedzinie pielęgnacji skóry, poprzez tę inicjatywę chcemy podnosić świadomość konieczności fotoprotekcji każdego dnia niezależnie od pogody, a w szczególności bezpieczeństwa na słońcu i profilaktyki czerniaka. Dlatego zachęcamy do szukania i obserwowania kropek nie tylko wokół siebie, ale również na swojej skórze.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
13. czerwiec 2024 18:02