StoryEditor
Producenci
21.12.2022 00:00

Hugo Boss i Coty odnawiają umowę licencyjną

Partnerstwo Hugo Boss i Coty, które rozpoczęło się w 2016 roku, zostało właśnie przedłużone do 2035 r. Obejmuje wszystkie zapachy Boss i Hugo dla kobiet i mężczyzn.

Firmy Hugo Boss i Coty zdecydowały o dalszej współpracy. Właśnie ogłosiły, ze ich partnerstwo, zapoczątkowane w 2016 r. zostaje przedłużone na kolejne lata, aż do 2035 roku.  

– Chcemy rozwijać się we wszystkich regionach, markach i obszarach produktowych. Cieszymy się z kontynuacji współpracy z Coty. Jesteśmy bowiem przekonani, że to odpowiedni partner, aby w pełni wykorzystać potencjał marek Boss i Hugo w globalnym biznesie perfumeryjnym – skomentował Daniel Grieder, dyrektor generalny Hugo Boss AG.

Z kontynuacji współpracy zadowolona jest tez firma Coty.

– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą udaną współpracę z Hugo Boss, jedną z wiodących marek perfum premium w naszym portfolio. Wspólnie stworzyliśmy wiele kultowych męskich zapachów, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez konsumentów i nie możemy się doczekać, aby kontynuować te sukcesy – mówi Sue Y. Nabi, dyrektor generalny Coty.

Dzięki partnerstwu z Coty marki perfumeryjne z portfolio Hugo Boss odnotowały w ostatnich latach znaczący wzrost udziałów rynkowych. W planach firmy na kolejne lata jest objęcie wiodącej roli w męskich zapachach. Szczególny nacisk zostanie położony na rynek amerykański. Ponadto planuje ona zwiększać udział zapachów damskich na kluczowych rynkach europejskich i położyć podwaliny pod ekspansję tego segmentu na rynek amerykański.

Kolejnym strategicznym obszarem zainteresowania jest wzmocnienie topowego asortymentu zapachów Boss The Collection na rynkach Bliskiego Wschodu i Chin. Oferta marki Hugo dla kobiet i mężczyzn również zostanie odświeżona. Firma chce się skupić się na młodych grupach docelowych, w tym pokoleniu Z.

Przedłużona licencja Hugo Boss dla Coty nie obejmuje żadnych istotnych zmian w warunkach pierwotnej umowy. Żadne inne kluczowe licencje w Coty nie wymagają obecnie odnowienia. Średni pozostały czas trwania sześciu największych – które razem stanowią ponad 80 proc. prestiżowej działalności Coty w zakresie perfum – wynosi w tej chwili około dziesięciu lat.

Założona w Paryżu w 1904 roku firma Coty jest jedną z największych na świecie firm kosmetycznych. W jej portfolio są kultowe marki z kategorii perfum, kosmetyków kolorowych oraz produktów do pielęgnacji skóry i ciała. Obsługuje konsumentów na całym świecie, sprzedając prestiżowe i masowe produkty w ponad 130 krajach i terytoriach.

Czytaj też: Coty kończy rok budżetowy 2022 z dwucyfrowymi wzrostami sprzedaży

Hugo Boss to firma znana na całym świecie z oferty odzieżowej premium. Wiele jej produktów wychodzi jednak poza ten podstawowy asortyment. Są to licencjonowane zapachy, okulary, zegarki i odzież dziecięca. Klienci mogą robić zakupy w ponad 400 własnych sklepach na całym świecie. Dzięki dwóm markom – Boss i Hugo – grupa oferuje kolekcje w 128 krajach w około 6,8 tys. punktach sprzedaży oraz online w 59 krajach za pośrednictwem hugoboss.com. Firma z siedzibą w Metzingen (Niemcy) zatrudnia około 14 tys. pracowników na całym świecie. W roku podatkowym 2021 odnotowała sprzedaż w wysokości 2,8 miliarda euro.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.05.2024 01:36
Julia Wieniawa ambasadorką L‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, artystka młodego pokolenia, aktorka i piosenkarka, została ambasadorką L‘Oréal ParisL‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, utalentowana i wszechstronna artystka młodego pokolenia, została ambasadorką L‘Oréal Paris. Konsekwencja, odwaga, upór i przywiązanie do wartości, które doprowadziły ją do wysokiej pozycji w branży, zadecydowały także o tym, że stała się twarzą najcenniejszej marki kosmetycznej na świecie.

Julia Wieniawa nie tylko gra i śpiewa, ale także trafia do młodego pokolenia, idealnie pasuje do marki, która swoje działania skupia wokół hasła: „Ponieważ jesteś tego warta”. Ten rozpoznawalny na całym świecie slogan od początków L’Oréal Paris jest wyrazem  wsparcia kobiet, żeby osiągały swoje cele i żyły zgodnie ze swoimi zasadami i marzeniami. Julia stale się rozwija, próbuje nowych rzeczy i podejmuje się nowych wyzwań. Współpraca z L‘Oréal Paris to sposób, żeby wartości, które łączą ją z marką, wybrzmiały jeszcze bardziej.

image
Julia Wieniawa zdaniem L‘Oréal Paris swoimi działaniami idealnie pokazuje, co znaczy hasło "Jestem tego warta"
L‘Oréal Paris
Sukces, który osiągnęła Julia nie sprawił, że stała się kimś niedostępnym. Buduje społeczność, w której nie kreuje się na nieosiągalny ideał. Przyznaje się do słabości i problemów, które nie znikają wraz z zawodowymi osiągnięciami. Pokazuje cienie i blaski sławy.

Nie ukrywa, że jej życie zawodowe jest bardzo intensywne i wymagające, więc podkreśla znaczenie nie tylko pielęgnowania zdrowia w kontekście fizycznym, ale również tego psychicznego. Julia w tym celu nie tylko sięga po pomoc ekspertów, ale także stawia na małe przyjemności. Chwile dla siebie to jedna z inspiracji, którą można bez trudu przenieść do własnego życia. Nie muszą to być bowiem zajęcia z jogi na Bali, ale nawet domowa pielęgnacja, która pozwoli skupić się na sobie i da podwójną przyjemność na poziomie cielesnym i duchowym. Fakt, że Julia nie ucieka od problemów, może pomóc otworzyć oczy wielu kobietom, które wcześniej nie zauważały problemów u siebie.

Julia Wieniawa pomimo młodego wieku jest nie tylko dojrzałą artystką, ale również taką samą kobietą. Nauczyła się nie tylko kreować otaczającą ją rzeczywistość, ale również uciekła od schematów myślenia, w których dorastała. Najważniejsze było uwolnienie się od przekonania, że okazywanie emocji jest słabością.

Przez ukrywanie tego narosło przekonanie, że sukces przyszedł jej łatwo, co w nie jest prawdą. Odbiorcy otrzymywali tylko efekt jej pracy, ale nie widzieli całej drogi, a ta bywała wypełniona porażkami czy gorszymi momentami, które miewa każdy. Julii udało się wyrwać z takiego schematu, ale w dzisiejszych czasach wciąż nie każdy potrafi mówić o słabościach. Ambasadorka L‘Oréal Paris daje zatem przykład, który współcześnie ma szczególne znaczenie dla młodych kobiet.

Czytaj także: Iga Świątek została pierwszą polską ambasadorką marki Lancôme

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 15:36
Dove wchodzi w nową kategorię produktową: dezodoranty do całego ciała
Nowa formuła dezodorantu ma pomóc walczyć z potliwymi okolicami ciała, które do tej pory nie miały dedykowanych produktów.Dove
Marka Dove, należąca do Unilever, wprowadza nową linię dezodorantów do całego ciała, przeznaczonych do stosowania na piersi, plecy, uda, stopy oraz zewnętrzne okolice intymne. Dezodoranty są przebadane i zatwierdzone przez dermatologów, absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemny zapach.

Marka Dove, będąca częścią koncernu Unilever, wprowadza na rynek innowacyjną serię dezodorantów do całego ciała. Produkty te są przeznaczone do stosowania na różne partie ciała, w tym piersi, plecy, uda, stopy, a także zewnętrzne okolice intymne. Biorąc pod uwagę wielkość i globalną rozpoznawalność marki, wejście w nową, specjalistyczną kategorię produktową może spowodować powstanie ogólnoświatowego trendu w tym kierunku.

Pranav Chandan, dyrektor ds. dezodorantów w firmie Unilever na USA, powiedział:

Mniej niż 1 proc. potu wytwarzanego przez nasze ciało pochodzi spod pach. Pot powoduje nieprzyjemny zapach, a często także uczucie skrępowania, które może powstrzymywać kobiety od codziennych zajęć. Dezodoranty Dove do całego ciała zostały zaprojektowane, aby pomóc kobietom w codziennym funkcjonowaniu w zaufaniu i komforcie.

Dermatologicznie zatwierdzone dezodoranty skutecznie absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemne zapachy bezpośrednio u ich źródła. Wyróżniają się formułami wolnymi od aluminium, wzbogaconymi o witaminy B3 i E, które dodatkowo pielęgnują skórę. Kolekcja obejmuje dwa nowe formaty dezodorantów, gwarantujące 72-godzinną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem, oferując tym samym długotrwałą świeżość i komfort użytkowania.

Obecnie globalny rynek antyperspirantów i dezodorantów jest wyceniany na około 30,49 miliarda dolarów w 2022 roku i oczekuje się, że będzie się dynamicznie rozwijał, osiągając wartość 44,95 miliarda dolarów do 2031 roku przy CAGR wynoszącym 5,31 proc. od 2024 roku​ (wg. Research & Markets)​​. Wzrost ten napędzany jest rosnącą świadomością higieny osobistej oraz rosnącym zapotrzebowaniem na produkty bez aluminium i zawierające naturalne składniki, które są uważane za bardziej przyjazne dla zdrowia​. Ponadto, innowacje w zakresie formuł i opakowań, takie jak wprowadzenie aerozoli bez aluminium i naturalnych składników, przyczyniają się do zwiększenia popularności tych produktów. Rynki w Ameryce Północnej i Europie, ze względu na wysoką świadomość higieny osobistej i rosnącą siłę nabywczą konsumentów, odgrywają kluczową rolę w rozwoju tego sektora​.

Czytaj także: Czy używanie antyperspirantów jest bezpieczne? Dermatolog rozwiewa mity o tych kosmetykach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 08:56