StoryEditor
Producenci
12.07.2023 00:00

Kim Kardashian negocjuje odkupienie udziałów we własnej firmie kosmetycznej od Coty

Przedsięwzięcia kosmetyczne Kim Kardashian nie tylko odniosły ogromny sukces komercyjny, ale także przyczyniły się do zmiany spojrzenia na piękno i akceptację swojego wyglądu. / Nicole Alexander, CC BY 3.0 via Wikimedia Commons
Kim Kardashian prowadzi rozmowy z Coty w sprawie odkupienia mniejszościowego pakietu udziałów w jej firmie kosmetycznej od firmy produkującej perfumy i kosmetyki, poinformował we wtorek Wall Street Journal, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Wartość pakietu nie została ustalona, ​​a rozmowy mogą się nie udać, napisano w raporcie, dodając, że Kardashian chciała go odkupić w ramach starań o rozszerzenie kategorii urody SKKN.

Według informacji przekazanych Wall Street Journal przez źródła zaznajomione ze sprawą, Kim Kardashian obecnie prowadzi negocjacje z firmą Coty w celu odkupienia mniejszościowego pakietu udziałów w jej firmie kosmetycznej. Raport opublikowany przez Wall Street Journal wskazuje, że wartość tego pakietu nie została jeszcze ustalona, a wynik rozmów nie jest pewny. Kim Kardashian wyraziła zainteresowanie odkupieniem udziałów jako część swoich starań w rozwoju kategorii urody w SKKN.

Coty kupiło 20 proc. udziałów w marce makijażu gwiazdy reality TV SKKN BY KIM w czerwcu 2020 r., wyceniając ją na 1 miliard dolarów. SKKN to skrót, który odnosi się do słów "Skin" (skóra) i "Kin" (rodzina), co nawiązuje do filozofii marki, która skupia się na pielęgnacji skóry i promowaniu piękna naturalnego. SKKN oferuje różnorodne produkty do pielęgnacji skóry, w tym kremy, maseczki, serum i inne produkty kosmetyczne.

Historia Kim Kardashian w branży kosmetycznej rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy razem z siostrami Kourtney i Khloe stworzyła linię kosmetyków o nazwie Kardashian Beauty. Marka ta oferowała produkty do pielęgnacji skóry, makijażu i perfumy.

Jednak największy sukces celebrytka odniosła w 2017 roku, gdy wprowadziła na rynek swoją własną markę kosmetyczną KKW Beauty. Początkowo specjalizowała się ona w paletach do konturowania i rozświetlania, które stały się ogromnym hitem. Marka szybko rozszerzyła swoją ofertę o różne produkty do makijażu, takie jak podkłady, palety cieni, pomadki czy akcesoria do makijażu.

W 2021 roku Kim Kardashian wprowadziła na rynek nową markę kosmetyczną, wspomniane już SKKN, która skupia się na pielęgnacji skóry. Marka oferuje innowacyjne produkty do pielęgnacji, które mają na celu poprawę kondycji skóry i promowanie zdrowego wyglądu. Kim Kardashian konsekwentnie angażuje się w rozwój swoich przedsięwzięć kosmetycznych, wprowadzając nowe produkty i stale poszukując innowacyjnych rozwiązań; ostatnio zarejestrowała znak towarowy North West dla swojej córki z Kanye Westem.

Czytaj także: Kim Kardashian potwierdza powrót linii kosmetycznych i zapachowych pod marką SKKN

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 14:18