StoryEditor
Producenci
04.07.2024 14:33

Kto produkuje kosmetyki marki Be Beauty?

Kosmetyki marki Be Beauty od lat stoją na półkach sklepów sieci Biedronka.
Kosmetyki marki Be Beauty od lat stoją na półkach sklepów sieci Biedronka. / Agata Grysiak
Kosmetyki marki Be Beauty od lat stoją na półkach sklepów sieci Biedronka.
/ Agata Grysiak
Kosmetyki marki Be Beauty od lat stoją na półkach sklepów sieci Biedronka.
/ Agata Grysiak
Kosmetyki marki Be Beauty od lat stoją na półkach sklepów sieci Biedronka.
/ Agata Grysiak
Kosmetyki marki Be Beauty od lat stoją na półkach sklepów sieci Biedronka.
Kosmetyki marki Be Beauty od lat stoją na półkach sklepów sieci Biedronka.
Kosmetyki marki Be Beauty od lat stoją na półkach sklepów sieci Biedronka.
Kosmetyki marki Be Beauty od lat stoją na półkach sklepów sieci Biedronka.
Gallery
Be Beauty to marka kosmetyków, która cieszy się dużą popularnością wśród klientów sieci Biedronka. Produkty te charakteryzują się atrakcyjną ceną oraz zadowalającą jakością, co sprawia, że są chętnie wybierane przez konsumentów. Wiele osób zastanawia się jednak, kto produkuje kosmetyki Be Beauty i jakie firmy stoją za tymi produktami.

Be Beauty to własna marka kosmetyków sieci Biedronka, obejmująca produkty do demakijażu oraz pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. W jednej z najnowszych kampanii promocyjnych z 2023 roku, prezenterka telewizyjna Marta Manowska zaprezentowała swoją wieczorną rutynę pielęgnacyjną, używając produktów tej marki. Do kampanii dołączyły także influencerki z branży beauty: Karolina Stylizacje, Skin Ekspertki oraz Zuzanna Tonicka, które pokazały trzystopniowy proces pielęgnacji, koncentrując się na różnych etapach pielęgnacji skóry.

Odpowiadając na pytanie, kto produkuje kosmetyki Be Beauty, warto zaznaczyć, że produkcja tych kosmetyków jest zlecona wielu różnym firmom. Biedronka współpracuje z kilkunastoma producentami, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach kosmetologii. Wśród nich znajdują się zarówno polskie, jak i zagraniczne firmy, co pozwala na zachowanie wysokiej jakości oraz różnorodności oferty.
 


Nie jest łatwo jednoznacznie wskazać, kto produkuje kosmetyki Be Beauty, ponieważ lista współpracujących firm może się zmieniać. Biedronka regularnie aktualizuje swoją ofertę, wprowadzając nowe produkty i nawiązując współpracę z nowymi producentami. Dzięki temu klienci mogą liczyć na ciągły dostęp do nowości oraz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie kosmetyków.

W roku 20204 na półkach Biedronki można znaleźć kosmetyki Be Beauty wyprodukowane przez takie firmy jak np. Adex Cosmetics & Pharma, gdyńską Marion, Pharma CF z Niepołomic, Persan Polska, zielonogórską Marbę, Oceanic S.A., JagoPro, czy znanego producenta zapachów La Rive. Dzięki współpracy z tak różnorodnymi producentami, Biedronka może zaoferować swoim klientom szeroki wybór kosmetyków, które spełniają adekwatne standardy jakości i odpowiadają na różnorodne potrzeby pielęgnacyjne. Wśród produktów sprzedawanych pod marką Be Beauty znajdują się kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy i ciała, do kąpieli i pod prysznic, a także np. zmywacze do paznokci.
 

Warto również wspomnieć, że marka Be Beauty stawia na transparentność. Informacje o producentach poszczególnych kosmetyków można znaleźć na opakowaniach produktów — choć nie wszystkich, niektóre etykiety zawierają tylko informację o tym, że towar został wyprodukowany na zlecenie Jerónimo Martins.

Ze względu na swoją skalę działania, Biedronka jest kluczowym partnerem handlowym dla dostawców kosmetyków. Polscy klienci przyzwyczaili się do kupowania kosmetyków w dyskontach, które stają się jednym z najszybciej rozwijających się kanałów sprzedaży tego typu produktów. Dotyczy to zwłaszcza artykułów do podstawowej pielęgnacji i higieny, jednak dyskonty coraz śmielej rozszerzają swoją ofertę o inne rodzaje kosmetyków, w tym marki własne.

Czytaj także: Listonic: Po pieluchy i papier toaletowy marek własnych idziemy do Biedronki, Lidl w tyle za konkurentem

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.07.2024 14:32
Czy z Ursusa zniknie fabryka kosmetyków Oriflame?
Producent kosmetyków może pożegnać się ze swoją ursuską lokalizacją — tak przynajmniej sugerują wiadomości Gazety Wyborczej.Oriflame
Jak donosi Gazeta Wyborcza, w stołecznym ratuszu pojawiły się dokumenty dotyczące planowanej inwestycji firmy Greenfields na działce przy ul. Skoroszewskiej w Ursusie. Projekt, będący na wczesnym etapie, zakłada budowę zespołu bloków mieszkalnych o wysokości do dziewięciu kondygnacji z podziemnym parkingiem na 1,8 tys. samochodów oraz 200 miejscami parkingowymi na powierzchni — obecnie znajduje się tam fabryka kosmetyków Oriflame.

Firma Greenfields bada możliwość budowy zespołu bloków, które mogłyby pomieścić blisko 4 tys. mieszkańców. Obecnie trwa ocena oddziaływania na środowisko. Inwestycja miałaby powstać na terenie, gdzie obecnie znajdują się zakłady produkujące kosmetyki firmy Oriflame. Ta fabryka, działająca od 1995 roku, była symbolem nowoczesności, wyposażona w zaawansowane technologie produkcyjne. Jednakże nie wiadomo jeszcze, czy plany Greenfields oznaczają zamknięcie zakładów produkujących kosmetyki dla Oriflame.

Obszar Ursusa, w którym ma powstać inwestycja, nie ma jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego. Rada Warszawy dopiero w lipcu 2023 roku podjęła decyzję o jego sporządzeniu. Władze dzielnicy planują przekształcenie zbiornika wodnego na terenie zakładów kosmetycznych w ogólnodostępny teren zielony. Mieszkańcy Ursusa zgłaszali skargi na “uciążliwość zapachową” fabryki, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłości tego miejsca.

Urzędnicy z Ursusa poinformowali, że nie posiadają informacji o planowanym zakończeniu produkcji przez Oriflame. Znikanie zakładów przemysłowych w Warszawie często budzi kontrowersje. Tomasz Majda, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich, podkreśla, że przemieszanie funkcji mieszkaniowych i przemysłowych jest korzystne dla miasta, zapewniając miejsca pracy blisko osiedli. Marlena Happach, była szefowa miejskiego biura architektury, zaznaczała, że produkcja zaspokajająca podstawowe potrzeby mieszkańców musi odbywać się blisko nich, a miasto nie może opierać swojej gospodarki tylko na usługach czy turystyce.

Czytaj także: Polski poseł i ukraiński deputowany na tropach nieetycznych działań Oriflame w kontekście wojny w Ukrainie

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
11.07.2024 15:43
Dr. Miele Cosmed Group zawiera umowę znaczącą z Rossmannem
W portfolio Dr Miele Cosmed Group znajdują się między innymi marki Apart i Kret.Dr Miele Cosmed Group
Dr. Miele Cosmed Group S.A. z Radomia ogłasza znaczącą umowę z Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o., której wartość przekroczyła 10 proc. kapitałów własnych firmy w roku obrotowym 2024.

Zarząd Dr. Miele Cosmed Group S.A. poinformował, że umowa zawarta ze spółką Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska zyskała status umowy znaczącej w bieżącym roku obrotowym. Osiągnięcie tego statusu nastąpiło z powodu przekroczenia łącznej wartości sprzedaży do Rossmanna progu 10 proc. kapitałów własnych firmy, co podkreśla rosnące znaczenie tej współpracy dla Dr. Miele Cosmed Group.

Umowa znacząca to umowa, której wartość przekracza określony próg finansowy w stosunku do kapitałów własnych spółki, co sprawia, że ma ona istotny wpływ na działalność i wyniki finansowe firmy. W Polsce definicja umowy znaczącej jest określona w § 2 ust. 1 pkt 44a Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zgodnie z tą regulacją, umowa znacząca to taka, której wartość przekracza 10 proc. kapitałów własnych spółki. Wyjątkiem jest sytuacja, w której emitent jest funduszem lub podlega pod § 1 ust. 3 ww. rozporządzenia, wtedy wartość umowy musi przekroczyć 20 proc.

Przedmiotem umowy jest sprzedaż własnych marek kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, które są wytwarzane w zakładach produkcyjnych Grupy Dr. Miele Cosmed Group. To osiągnięcie wskazuje na dynamiczny rozwój firmy oraz na sukces produktów oferowanych pod markami takimi jak Apart, Bobini, Sofin, Kret, i Izo. Zarówno jakość produktów, jak i efektywna współpraca z dużymi sieciami handlowymi, takimi jak Rossmann, przyczyniają się do wzrostu znaczenia Dr. Miele Cosmed Group na rynku.

Dr. Miele Cosmed Group S.A. została założona przez Dr. Andreasa Miele, który obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Na czele spółki stoi prezeska zarządu, Magdalena Miele. W kluczowych obszarach, takich jak kontrakty B2B i współpraca w zakresie private label, działa Arthur Mielimonka, syn założyciela firmy.

Czytaj także: Mocny wzrost Dr. Miele Cosmed Group w Q1 2024; EBITDA podwojona

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. lipiec 2024 08:44