StoryEditor
Producenci
09.04.2021 00:00

L‘Occitane en Provence wspiera naturę i rolnictwo

Marka L‘Occitane patronuje idei RWS w Polsce. Dzięki współpracy z Fundacją Agrinatura wspiera gospodarstwa rolne i wytwórców zdrowej żywności. 

Od początku istnienia marka angażuje się w projekty ekologiczne i działania lokalne, współpracujac z fundacjami i organizacjami dbającymi o ochronę przyrody i bioróżnorodności. W Polsce związała się z Fundacją AgriNatura, aby wspólnie przywrócić do uprawy dawne odmiany polskich drzew owocowych i wspierać polskie gospodarstwa RWS.

Na czym polega idea RWS?

RWS, czyli Rolnictwo Wspierane przez Społeczność to rodzaj partnerstwa między grupą osób i jednym lub kilkoma wytwórcami żywności, w którym strony dzielą między sobą ryzyko, obowiązki i korzyści związane z rolnictwem. Partnerstwo to zbudowane jest na bezpośrednich relacjach międzyludzkich, w oparciu o długoterminowe, wiążące porozumienie.

Krótko mówiąc działanie RWS-ów polega na tym, że wybrane i chętne do takiej współpracy gospodarstwa rolne są wspierane finansowo przez osoby, które regularnie (przeważnie raz w tygodniu) otrzymują część zebranych plonów. Na ogół taka współpraca nawiązuje się między rolnikami, a mieszkańcami dużych miast, którym zależy na tym, aby kupowana przez nich żywność (warzywa, owoce, nabiał) pochodziły z gospodarstw, których właściciele z troską podchodzą do spraw ekologii, dobrostanu zwierząt, ochrony środowiska i stosują na co dzień dobre praktyki rolnośrodowiskowe.

Marka L’Occitane wspiera ideę RWS w Polsce: "Zostaliśmy mecenasem strony internetowej o polskich gospodarstwach RWS, będziemy współfinansować szkolenia dla rolników, którzy chcieliby założyć tego typu gospodarstwo i namawiać mieszkańców miast oraz naszych Klientów do współpracy z RWS-ami, bo... sami zamawiamy świeże warzywa, zioła i owoce z RWS-u Wojciechówka" - napisali przedstawiciele marki w komunikacie prasowym.

Gospodarstwa RWS zapewniają powszechną dostępność do świeżej, lokalnej, sezonowej, zdrowej i zróżnicowanej żywności tym, którzy z racji mieszkania w dużych miastach nie zawsze do takiej żywności mają dostęp. Oprócz korzyści w postaci odbieranej raz w tygodniu „skrzynki“ z warzywami czy innymi produktami pochodzącymi z gospodarstwa RWS, zawiązywane są bezpośrednie, a niekiedy nawet bardzo bliskie relacje między producentami, a odbiorcami, opierające się na dzieleniu odpowiedzialności za uprawy oraz na zaufaniu, zrozumieniu, szacunku, przejrzystości działań i współpracy.

Zasada działania i współpracy z RWS

Najpierw trzeba znaleźć gospodarstwo działające w tym modelu, następnie należy zapłacić określoną kwotę, która sfinansuje przygotowanie, uprawę i dostawy żywności przez cały sezon. Dostawy produktów rozpoczynają się mniej więcej w kwietniu i trwają aż do października, ale współpraca z gospodarstwami RWS wymaga od odbiorców oprócz opłat również wizyt w gospodarstwie i pomocy przy pracy. I to jest właśnie ten niezwykle ważny element współodpowiedzialności za plony i wspaniały sposób na pogłębianie relacji. Pielenie i podlewanie grządek oraz pomoc w gospodarstwie to dla niejednego „mieszczucha“ świetny sposób na relaks, aktywność na świeżym powietrzu i weekendowy wypad za miasto. 

O RWS-ach można dowiedzieć się więcej na www.wspierajrolnictwo.pl

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 16:35
Kosmetyki marki Runmageddon? Marka eventowo-sportowa wkracza w nowe segmenty
Czy Runmageddon stanie się konkurentem globalnych graczy w segmencie kosmetyków sportowych?DALL-E

Do zarządu spółki Runmageddon S.A. wszedł Milivoj Puškar, obejmując nowo utworzone stanowisko chief commercial & brand officera (CC&BO). To pierwszy od dwóch lat awans na poziomie zarządu i jednocześnie jedyna zmiana personalna ogłoszona w 2025 r. przez organizatora największych w Polsce biegów z przeszkodami.

Wprowadzenie Puškara zbiega się z wdrożeniem nowej strategii biznesowej. Runmageddon deklaruje odejście od modelu stuprocentowo eventowego na rzecz kompleksowego rozwoju marki i jej filarów. – „Uświadomienie sobie wartości brandu skłoniło mnie do komercjalizacji Runmageddonu” – podkreśla założyciel spółki Jarosław Bieniecki. Firma zamierza uporządkować portfolio tak, aby przychody nie zależały wyłącznie od kalendarza imprez.

Założyciel marki Runmageddon w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl tłumaczy swoje zamierzenia:

Filary naszego brandu można podzielić na dwie kategorie [...] Po pierwsze to retail, w którym chcemy wprowadzać na rynek produkty z brandem Runmageddon, takie jak żywność funkcjonalna, suplementy, zdrowe słodycze, kosmetyki. Po drugie — stawiamy mocno na Generację Runmageddonu, pod którą kryje się m.in. organizacja darmowych wydarzeń dla ponad 40 tys. dzieci w 2026 roku.

Kluczowym krokiem jest przesunięcie 7 obszarów kompetencyjnych – komunikacji, brandingu, sprzedaży, SSC, B2C, B2B oraz IT – do holdingu Runmageddon. Natomiast spółka zależna Extreme Events skoncentruje się wyłącznie na logistyce cyklu biegów w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju. Pozwoli to, według zarządu, ograniczyć koszty operacyjne nawet o kilkanaście procent i równolegle zwiększyć tempo prac nad nowymi przedsięwzięciami.

Jednocześnie spółka buduje fundamenty pod przyszłe projekty w obszarach sportu, rekreacji, edukacji oraz e-commerce, deklarując, że pierwsze nowe inicjatywy zostaną ogłoszone w II półroczu 2026 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 13:30
Yves Rocher zamyka zakłady produkcyjne swojej marki w Izraelu – 270 osób straci pracę
Plaza Poznań

Marka kosmetyczna Sabon, należąca do francuskiego koncernu Yves Rocher, ogłosiła decyzję o zamknięciu swojego zakładu produkcyjnego, centrum logistycznego oraz globalnej siedziby w Izraelu. Zmiany te wiążą się z likwidacją około 270 miejsc pracy i mają na celu konsolidację działalności produkcyjnej w już istniejącym zakładzie we Francji.

Zamknięcie obejmie zakład produkcyjny i globalne centrum logistyczne w Kiryat Gat. Operacje logistyczne zostaną zakończone do października 2025 roku, natomiast całkowite zamknięcie planowane jest na czerwiec 2026 roku. Firma prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży zakładu i podpisała niewiążący list intencyjny z potencjalnym nabywcą. W przypadku niepowodzenia transakcji, zakład zostanie całkowicie zamknięty.

Sabon planuje również sprzedaż swoich 22 sklepów detalicznych w izraelskich centrach handlowych. Zgodnie z planem, przyszły nabywca miałby pełnić rolę wyłącznego dystrybutora produktów marki Sabon na rynku izraelskim. Na ten moment nie wiadomo, czy negocjacje zakończą się podpisaniem wiążącej umowy.

Zamknięcie izraelskich struktur obejmie 60 pracowników centrali, 104 osoby zatrudnione w fabryce, 16 pracowników logistyki oraz około 90 pracowników sklepów, których przyszłość zależy od powodzenia procesu sprzedaży. Firma uzasadnia swoją decyzję koniecznością redukcji kosztów i uproszczenia działalności poprzez likwidację dwóch równoległych ośrodków produkcyjnych – w Izraelu i we Francji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. lipiec 2025 05:16