StoryEditor
Producenci
27.09.2022 00:00

L’Oréal kupuje medyczną markę kosmetyków Skinbetter Science

L’Oréal podpisał umowę nabycia amerykańskiej marki Skinbetter Science, która jest jedną z najszybciej rozwijających się marek medycznych do pielęgnacji skóry w Stanach Zjednoczonych.

Koncern L’Oréal poinformował, że podpisał umowę nabycia marki Skinbetter Science. Marka została stworzona przez specjalistów z branży farmaceutycznej Jonaha Shacknai, Justina Smitha i Setha Rodnera. Firma powstała w 2016 r. w Arizonie. Obecnie Skinbetter Science jest jedną z najszybciej rozwijających się marek medycznych do pielęgnacji skóry w Stanach Zjednoczonych. Zespół sprzedaży medycznej sprzedaje asortyment głównie za pośrednictwem sieci dermatologów, chirurgów plastycznych i gabinetów medycyny estetycznej.

Marka Skinbetter Science jest także dostępna w Polsce. Produkty są określane jako kosmeceutyki. Jak czytamy na stronie internetowej marki „Marka do swoich receptur wykorzystuje wysokiej jakości składniki premium i złote standardy medycyny (...). Podstawową zasadą Skinbetter jest dostępność tylko u wybranych specjalistów. Ten model bezpośredniej sprzedaży generuje zaufanie oraz świadomość pacjentów. Sprzedaż produktów online bez konsultacji jest absolutnie zakazana". 

Jonah Shacknai, założyciel i prezes Skinbetter Science, powiedział, że pomiędzy L’Oreal i Skinbetter Science istnieje „znakomita zgodność misji i wartości”, a globalny zasięg L’Oreal i zasoby pozwolą zmaksymalizować możliwości marki.

„Skinbetter Science jest doskonałym uzupełnieniem portfolio marek Active Cosmetics Division” – skomentowała w oświadczeniu Myriam Cohen-Welgryn, światowy prezes działu kosmetyków aktywnych L'Oréal. – „Przyczyni się to w dużym stopniu do długoletniej misji Działu Kosmetyków Aktywnych L'Oréal, polegającej na pionierskim rozwoju zdrowia i urody dzięki zaawansowanym, naukowym innowacjom w pielęgnacji skóry. Jestem przekonana, że ta szybko rozwijająca się amerykańska marka ma ogromny potencjał międzynarodowy” – podkreśliła.

Dział Kosmetyków Aktywnych L'Oréal jest najszybciej rozwijającą się grupą L'Oréal. W ciągu trzech miesięcy zakończonych 30 czerwca przychody pionu wzrosły o 33,9 proc. w ujęciu sprawozdawczym i o 23,8 proc. w ujęciu like-for-like.

L'Oréal jest wiodącym światowym graczem w branży kosmetycznej ze 110-letnią tradycją i  portfolio 35 międzynarodowych marek. Zatrudnia 85 400 pracowników. Sprzedaż we wszystkich sieciach dystrybucji (e-commerce, rynek masowy, domy towarowe, apteki, salony fryzjerskie, sprzedaż detaliczna marek i podróży) wyniosła 32,28 miliarda euro w 2021 roku. Grupa posiada 20 ośrodków badawczych w 11 krajach na całym świecie oraz zespół ds. badań i innowacji składający się z ponad 4 tys. naukowców i 3 tys. specjalistów technicznych.

Czytaj także: Henkel przejął fryzjerskie marki Shiseido 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.06.2025 16:30
Zmarł Leonard A. Lauder, współtwórca sukcesu Estée Lauder Companies
Leonard Lauder był tytanem branży.Estee Lauder Companies

W wieku 92 lat zmarł Leonard A. Lauder – miliarder, filantrop i wieloletni lider Estée Lauder Companies (ELC). Informację o jego śmierci, która nastąpiła 14 czerwca 2025 roku w otoczeniu najbliższej rodziny, przekazał amerykański koncern kosmetyczny. Prywatna ceremonia pożegnalna odbędzie się w gronie rodziny i przyjaciół. Zmarły pozostawił żonę Judy Glickman Lauder, dwóch synów – Williama P. i Gary’ego M. – oraz pięcioro wnucząt.

Leonard Lauder pełnił funkcję prezesa ELC w latach 1972–1995, a w latach 1982–1999 był także dyrektorem generalnym firmy. Od 1995 roku do czerwca 2009 piastował stanowisko prezesa zarządu. Przez dekady był kluczową postacią w rozwoju Estée Lauder Companies, nie tylko jako lider organizacyjny, lecz także jako strateg i innowator. Według obecnego CEO firmy, Stéphane’a de La Faverie, Lauder był „ikoną i pionierem”, który wywarł trwały wpływ na globalny przemysł kosmetyczny.

W czasie swojej kariery Leonard Lauder odpowiadał za uruchomienie pierwszego laboratorium badawczo-rozwojowego ELC, a także był siłą napędową globalnej ekspansji koncernu. To pod jego kierownictwem powstały takie marki jak Aramis, Clinique czy Lab Series, które dziś należą do fundamentów oferty Estée Lauder Companies. W ostatnich dekadach aktywnie uczestniczył także w procesie przejęć marek – w tym m.in. Aveda, Bobbi Brown, Jo Malone London, La Mer oraz MAC Cosmetics.

Lauder był nie tylko liderem biznesowym, ale także mentorem dla kolejnych pokoleń pracowników i menedżerów. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, jego wizja i empatia będą miały trwały wpływ na przyszłość koncernu. Jako syn założycieli ELC – Estée i Josepha Lauderów – kontynuował rodzinne dziedzictwo, rozwijając firmę z nowojorskiego przedsiębiorstwa kosmetycznego w jednego z globalnych liderów branży beauty, o przychodach sięgających miliardów dolarów rocznie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.06.2025 15:30
Kolejny collab spożywczo-urodowy; H&M Beauty i Chupa Chups łączą siły licząc na siłę nostalgii
Nowy collab z Perfetti Van Melle wpisuje się w rosnący trend współprac między brandami spożywczymi a kosmetycznymi.H&M Beauty

H&M Beauty ogłosiło wprowadzenie na rynek swojej pierwszej globalnej edycji limitowanej produktów kosmetycznych. Kolekcja, której premiera zaplanowana jest na lipiec 2025 roku, powstała we współpracy z marką Chupa Chups i inspirowana jest kultowymi smakami lizaków. Nowość skierowana jest do klientów na całym świecie, a jej wyróżnikiem ma być połączenie funkcjonalności produktów z intensywnymi doznaniami zapachowymi.

W skład kolekcji wchodzą między innymi maseczka do ust na noc o aromacie truskawkowej śmietanki i czekoladowej wanilii, błyszczyki inspirowane klasycznymi słodyczami Chupa Chups oraz mgiełka do twarzy o owocowym zapachu. Jak podkreślają przedstawiciele marek, linia ma wprowadzać element zabawy do codziennej pielęgnacji, odpowiadając jednocześnie na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na produkty sensoryczne, które budzą pozytywne skojarzenia i emocje.

Zdaniem Marty Ballesteros, managerki licencji globalnych w firmie Perfetti Van Melle, właściciela marki Chupa Chups, współpraca ma „zamienić codzienne rytuały w przyjemne doświadczenia, przesycone duchem beztroskiej zabawy”. To element strategii opierającej się na tzw. IP nostalgia, czyli wykorzystaniu rozpoznawalnych marek dzieciństwa do przyciągania uwagi młodszych konsumentów – zwłaszcza pokolenia Z i Millenialsów.

image

Kolejna marka alkoholi wchodzi w segment beauty: Fireball wypuszcza pomadkę

Współpraca H&M Beauty z Chupa Chups to przykład szerszego zjawiska na rynku, w którym granice między branżą spożywczą a kosmetyczną coraz bardziej się zacierają. Coraz więcej marek stawia na tzw. multisensoryczne doświadczenia, łącząc smak, zapach i wizualną estetykę w jednym produkcie. Trend ten wskazuje na rosnącą potrzebę konsumentów, by pielęgnacja nie była już tylko funkcjonalna, lecz także angażowała zmysły w podobny sposób jak jedzenie – poprzez zapachy inspirowane słodyczami, kolory przywołujące skojarzenia z deserami czy opakowania nawiązujące do kultowych produktów spożywczych. Takie działania to nie tylko marketingowy chwyt, ale sygnał głębszej transformacji – beauty staje się dziś częścią szerszego, emocjonalnego i zmysłowego doświadczenia codzienności. H&M Beauty, rozwijając ofertę o zabawne, „instagramowe” kosmetyki z rozpoznawalnym brandingiem, umacnia swoją pozycję w segmencie beauty, w którym emocje, estetyka i zapach są równie ważne, co skład i skuteczność działania.

W przeszłości w takie współprace weszły m.in. Domino‘s Pizza, Tymbark, Velveeta, E. Wedel czy Peeps.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. czerwiec 2025 17:24