StoryEditor
Producenci
09.12.2022 00:00

L’Oréal nawiązał współpracę z Sainsbury’s. Sieć zaoferuje konsultacje w zakresie pielęgnacji skóry wspomagane AI

Grupa L’Oréal nawiązała współpracę z brytyjską siecią Sainsbury’s. Pracownicy ponad 100 hipermarketów otrzymali iPady wyposażone w technologię sztucznej inteligencji. Przy ich pomocy będą oferować spersonalizowane porady dotyczące pielęgnacji skóry i rekomendować produkty marek Garnier i L’Oréal Paris.

Pracownicy brytyjskich hipermarketów Sainsbury's otrzymali iPady wyposażone w technologię sztucznej inteligencji (AI). Przy ich pomocy będą oferować spersonalizowane porady dotyczące pielęgnacji skóry i rekomendować produkty marek należących do firmy L’Oréal. Konsultacje będą dostępne w ponad 100 sklepach. W wielu z nich powstaną też specjalnie zaprojektowane przestrzenie do udzielania porad.

Doradcy w Sainsbury’s zostali przeszkoleni w zakresie narzędzi L’Oréal Paris Skin Genius i Garnier’s Skin Coach, które wykorzystują technologię ModiFace. Dostęp do niej firma L’Oréal zdobyła w ramach przejęcia w 2018 roku.

Czytaj też: L'Oréal kupuje firmę ModiFace, by wprowadzić więcej usług cyfrowych

– Konsumenci chcą mieć pewność, że wydając pieniądze, dokonują właściwych wyborów. Przejęcie ModiFace było kluczowym czynnikiem umożliwiającym rozwój technologii i stworzenie innowacji, które pozwoliły rozwinąć usługi pozwalające naszym klientom kupować idealnie dopasowane produkty do pielęgnacji skóry podczas przemierzania alejek w hipermarketach – powiedział Lex Bradshaw-Zanger, dyrektor ds. dyrektor ds. cyfrowych, L'Oréal UK & Ireland.

Usługa będzie się rozpoczynać od wykonania zdjęcia klienta. Następnie aplikacja zmierzy takie czynniki, jak nasilenie zmarszczek, blask, jędrność skóry, wielkość porów, pigmentację.

– Narzędzie wykorzystuje 20 lat badań i bazę danych zawierającą ponad 15 tys. twarzy, aby dostarczać spersonalizowane procedury w oparciu o indywidualny typ skóry i potrzeby użytkownika, po prostu robiąc selfie – podała firma L'Oréal w komunikacie.

Nowa usługa ma na celu uczynienie porad dotyczących pielęgnacji skóry bardziej dostępnymi dla klientów wielkopowierzchniowych sklepów z sektora spożywczego. Kosmetyki pielęgnacyjne to kategorii, która rośnie w tego typu obiektach.

– Nasi doradcy ds. urody odgrywają ważną rolę we wspieraniu klientów dokonujących zakupów w naszych sklepach, a technologia pozwoli im zapewnić jeszcze bardziej zindywidualizowaną obsługę. Połączenie osobistej interakcji i technologii odróżnia nas od innych sieci i daje klientom dodatkowy powód, aby zatrzymać się przy alejce z kosmetykami podczas robienia zakupów spożywczych – skomentowała Sophie Hogg, dyrektor kategorii zdrowie i uroda w Sainsbury's.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.05.2024 01:36
Julia Wieniawa ambasadorką L‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, artystka młodego pokolenia, aktorka i piosenkarka, została ambasadorką L‘Oréal ParisL‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, utalentowana i wszechstronna artystka młodego pokolenia, została ambasadorką L‘Oréal Paris. Konsekwencja, odwaga, upór i przywiązanie do wartości, które doprowadziły ją do wysokiej pozycji w branży, zadecydowały także o tym, że stała się twarzą najcenniejszej marki kosmetycznej na świecie.

Julia Wieniawa nie tylko gra i śpiewa, ale także trafia do młodego pokolenia, idealnie pasuje do marki, która swoje działania skupia wokół hasła: „Ponieważ jesteś tego warta”. Ten rozpoznawalny na całym świecie slogan od początków L’Oréal Paris jest wyrazem  wsparcia kobiet, żeby osiągały swoje cele i żyły zgodnie ze swoimi zasadami i marzeniami. Julia stale się rozwija, próbuje nowych rzeczy i podejmuje się nowych wyzwań. Współpraca z L‘Oréal Paris to sposób, żeby wartości, które łączą ją z marką, wybrzmiały jeszcze bardziej.

image
Julia Wieniawa zdaniem L‘Oréal Paris swoimi działaniami idealnie pokazuje, co znaczy hasło "Jestem tego warta"
L‘Oréal Paris
Sukces, który osiągnęła Julia nie sprawił, że stała się kimś niedostępnym. Buduje społeczność, w której nie kreuje się na nieosiągalny ideał. Przyznaje się do słabości i problemów, które nie znikają wraz z zawodowymi osiągnięciami. Pokazuje cienie i blaski sławy.

Nie ukrywa, że jej życie zawodowe jest bardzo intensywne i wymagające, więc podkreśla znaczenie nie tylko pielęgnowania zdrowia w kontekście fizycznym, ale również tego psychicznego. Julia w tym celu nie tylko sięga po pomoc ekspertów, ale także stawia na małe przyjemności. Chwile dla siebie to jedna z inspiracji, którą można bez trudu przenieść do własnego życia. Nie muszą to być bowiem zajęcia z jogi na Bali, ale nawet domowa pielęgnacja, która pozwoli skupić się na sobie i da podwójną przyjemność na poziomie cielesnym i duchowym. Fakt, że Julia nie ucieka od problemów, może pomóc otworzyć oczy wielu kobietom, które wcześniej nie zauważały problemów u siebie.

Julia Wieniawa pomimo młodego wieku jest nie tylko dojrzałą artystką, ale również taką samą kobietą. Nauczyła się nie tylko kreować otaczającą ją rzeczywistość, ale również uciekła od schematów myślenia, w których dorastała. Najważniejsze było uwolnienie się od przekonania, że okazywanie emocji jest słabością.

Przez ukrywanie tego narosło przekonanie, że sukces przyszedł jej łatwo, co w nie jest prawdą. Odbiorcy otrzymywali tylko efekt jej pracy, ale nie widzieli całej drogi, a ta bywała wypełniona porażkami czy gorszymi momentami, które miewa każdy. Julii udało się wyrwać z takiego schematu, ale w dzisiejszych czasach wciąż nie każdy potrafi mówić o słabościach. Ambasadorka L‘Oréal Paris daje zatem przykład, który współcześnie ma szczególne znaczenie dla młodych kobiet.

Czytaj także: Iga Świątek została pierwszą polską ambasadorką marki Lancôme

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 15:36
Dove wchodzi w nową kategorię produktową: dezodoranty do całego ciała
Nowa formuła dezodorantu ma pomóc walczyć z potliwymi okolicami ciała, które do tej pory nie miały dedykowanych produktów.Dove
Marka Dove, należąca do Unilever, wprowadza nową linię dezodorantów do całego ciała, przeznaczonych do stosowania na piersi, plecy, uda, stopy oraz zewnętrzne okolice intymne. Dezodoranty są przebadane i zatwierdzone przez dermatologów, absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemny zapach.

Marka Dove, będąca częścią koncernu Unilever, wprowadza na rynek innowacyjną serię dezodorantów do całego ciała. Produkty te są przeznaczone do stosowania na różne partie ciała, w tym piersi, plecy, uda, stopy, a także zewnętrzne okolice intymne. Biorąc pod uwagę wielkość i globalną rozpoznawalność marki, wejście w nową, specjalistyczną kategorię produktową może spowodować powstanie ogólnoświatowego trendu w tym kierunku.

Pranav Chandan, dyrektor ds. dezodorantów w firmie Unilever na USA, powiedział:

Mniej niż 1 proc. potu wytwarzanego przez nasze ciało pochodzi spod pach. Pot powoduje nieprzyjemny zapach, a często także uczucie skrępowania, które może powstrzymywać kobiety od codziennych zajęć. Dezodoranty Dove do całego ciała zostały zaprojektowane, aby pomóc kobietom w codziennym funkcjonowaniu w zaufaniu i komforcie.

Dermatologicznie zatwierdzone dezodoranty skutecznie absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemne zapachy bezpośrednio u ich źródła. Wyróżniają się formułami wolnymi od aluminium, wzbogaconymi o witaminy B3 i E, które dodatkowo pielęgnują skórę. Kolekcja obejmuje dwa nowe formaty dezodorantów, gwarantujące 72-godzinną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem, oferując tym samym długotrwałą świeżość i komfort użytkowania.

Obecnie globalny rynek antyperspirantów i dezodorantów jest wyceniany na około 30,49 miliarda dolarów w 2022 roku i oczekuje się, że będzie się dynamicznie rozwijał, osiągając wartość 44,95 miliarda dolarów do 2031 roku przy CAGR wynoszącym 5,31 proc. od 2024 roku​ (wg. Research & Markets)​​. Wzrost ten napędzany jest rosnącą świadomością higieny osobistej oraz rosnącym zapotrzebowaniem na produkty bez aluminium i zawierające naturalne składniki, które są uważane za bardziej przyjazne dla zdrowia​. Ponadto, innowacje w zakresie formuł i opakowań, takie jak wprowadzenie aerozoli bez aluminium i naturalnych składników, przyczyniają się do zwiększenia popularności tych produktów. Rynki w Ameryce Północnej i Europie, ze względu na wysoką świadomość higieny osobistej i rosnącą siłę nabywczą konsumentów, odgrywają kluczową rolę w rozwoju tego sektora​.

Czytaj także: Czy używanie antyperspirantów jest bezpieczne? Dermatolog rozwiewa mity o tych kosmetykach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 05:55