StoryEditor
Producenci
30.08.2023 11:12

Lancôme stworzyło nową kolekcję produktów we współpracy z Luwrem

Jedną z gwiazd, które wystąpiły w kampanii, jest piosenkarka i aktorka Zendaya. / Lancôme
Musée du Louvre i Lancôme połączyły siły, aby stworzyć nową kolekcję produktów do pielęgnacji skóry i makijażu inspirowaną dziewięcioma arcydziełami rzeźby oraz światłami i kolorami muzeum. Kampania inaugurująca Lancôme x Louvre została nakręcona w Musée de Louvre, a jej udziałem były ambasadorki marki: Zendaya, Aya Nakamura, Amanda Seyfried i He Cong.

Musée du Louvre i Lancôme stworzyły wspólnie  innowacyjną kolekcję kosmetyków pielęgnacyjnych i makijażowych, inspirowaną dziewięcioma arcydziełami rzeźby oraz barwami i światłami wystaw w tym znanym na całym świecie muzeum w stolicy Francji, Paryżu. Kampania wprowadzająca kolekcję Lancôme x Louvre została sfilmowana w wnętrzach Muzeum Luwru, a głównymi twarzami kampanii są ambasadorki marki: Zendaya, Aya Nakamura, Amanda Seyfried i He Cong.

Jestem zachwycony tą debiutancką współpracą z Lancôme, która z niesamowitym talentem podkreśla różnorodność form piękna występujących w kolekcjach Luwru – dialog między kulturami i cywilizacjami, który wykracza poza czas i geografię. […] Historia sztuki i piękna, „tworzenie” piękna, poszukiwanie piękna są ze sobą ściśle powiązane. Popkultura – kultura ruchomych obrazów, reklamy, mediów społecznościowych i naszego codziennego życia – często inspirowana jest tymi ponadczasowymi obrazami i przedstawieniami, czasem bardzo naukowymi, czasem bardzo starożytnymi.

- powiedział Laurence des Cars, prezes-dyrektor Musée du Louvre.

W ramach tej współpracy Lancôme czerpało inspirację z takich dzieł sztuki, jak Wenus z Milo, Skrzydlate Zwycięstwo z Samotraki, Korynna, Diana z Gabii, Nimfa ze Skorpionem, Echo, Hygeia, Wenus z Arles i Śpiący Hermafrodyta. Każda z tych rzeźb, poprzez swoją historię i mit, który reprezentuje, zainspirowała Lisę Eldridge, globalną dyrektor kreatywną Lancôme Makeup, do stworzenia tej kolekcji kosmetyków do makijażu.

 

 

Nowa kolekcja Lancôme Louvre Limited Edition Collection obejmuje cztery odcienie szminek L‘Absolu Rouge Matte, nowy wariant kultowej butelki serum Advanced Génifique oraz pięcioodcieniową paletę makijażu Richelieu Wing; każdy produkt opatrzont został wizerunkiem klasycznej rzeźby ze słynnego na całym świecie muzeum w Paryżu. Na przykład kremowa szminka Celestial Rose ma na wieczku nadrukowaną rzeźbę La Nymphe Echo autorstwa Lemoyne‘a Saint Paul.

image

Produkty z kolekcji Musée du Louvre i Lancôme.

Lancôme

Kolekcję można nabyć na stronie internetowej Lancôme oraz w sklepach Lancôme w sklepach Macy’s, Dillard’s, Nordstrom i Bloomingdales.

Czytaj także: Kolejny zapach gwiazdy; Le Galion przywraca do oferty perfumy Avy Gardner

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.05.2024 18:31
Avène: zdrowa skóra buduje pewność siebie
Drota Gardias; prof. dermatologii Aleksandra Lesiak; kosmetolog Alexa Antczak; Katarzyna Stachurska, product manager Avènefot. Avene
Stan skóry wpływa na naszą samoocenę, a ta przekłada się na ogólne samopoczucie i samoocenę. O tym, że musimy wyzwolić się spod presji oczekiwań co do idealnego wyglądu a zarazem o indywidualnym podejściu do pielęgnacji mówi coraz więcej marek kosmetycznych. Marka Eau Thermale Avène zaprosiła do dyskusji na ten temat ekspertów – dermatologów i kosmetologów oraz liderki opinii.

Kobiety źle oceniają swój wygląd – niska samoocena jest w piątce najważniejszych problemów, z którymi się zmagają – podaje marka Avène: mimo iż o zdrowiu skóry i jej problemach wiemy coraz więcej, to wciąż żyjemy w świecie pełnym presji i oczekiwań co do idealnego wyglądu.

Tymczasem nie ma idealnego wzorca urody, tak samo jak nie ma idealnej skóry – każdy z nas ma jakieś problemy. Najczęściej są to przebarwienia, zmarszczki, trądzik. Polki mają delikatną skórę, często wrażliwą, naczynkową. Stan skóry zmienia się pod wpływem rozmaitych czynników zewnętrznych, pod wpływem stresu, problemów ze zdrowiem, w wyniku złej diety i po prostu z wiekiem. Jednak uwzględniając te czynniki należy dobrać odpowiednią pielęgnację, bo dzięki temu – mając w składzie produktów odpowiednie składniki – łatwiej można zapanować nad jej stanem.

– Skóra stanowi nasz największy organ, a codzienne wyzwania, którym musi stawić czoła, mogą mieć znaczący wpływ na jej zdrowie i wygląd. Kilka kluczowych problemów, z którymi skóra boryka się w codziennym świecie to zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta, stres, nadmierne korzystanie z technologii, a przede wszystkim promieniowanie UV i ekspozycja na nie – mówi prof. dermatologii Aleksandra Lesiak

– Każdy z nas chce jak najlepiej wyglądać i czuć się we własnym ciele. Zmiany skórne bardzo często odbierają nam pewność siebie, prowadzą do kompleksów. Zwłaszcza, że każda skóra jest inna, a jej potrzeby są różne i indywidualne. Warto pamiętać o holistycznym podejściu – o tym, aby nie panikować, gdy pojawia się jakiś problem tylko wdrożyć odpowiednio dobraną, spójną pielęgnację – dodaje kosmetolog Alexa Antczak.

Obie ekspertki zabrały głos w panelu dyskusyjnym, który marka Avène zorganizowała prezentując swoje spojrzenie na pielęgnację skóry oraz nowości. Głos zabrały także Katarzyna Stachurska, product manager Avène oraz Dorota Gardias, która także poprowadziła całe wydarzenie.

image
Konsultacje i prezentacja gam dermokosmetycznych
fot. Avene
image
Testowanie dermokosmetyków ochronnych z fitrami UV
fot. Avene

Uczestnicy spotkania, które odbyło się w warszawskim wysokościowcu Skyliner, mogli wykonać test skóry, aby na jego podstawie dobrać odpowiednią, spersonalizowaną pielęgnację, a poszczególne dermokosmetyki Avène zostały wyeksponowane w przeznaczonych dla nich strefach. Wśród nowości marka zaprezentowała Cicalfate+ multiochronny krem regenerujący SPF50+ przeznaczony również do skory po zabiegach dermatologicznych i po wykonaniu tatuażu; Antirougeurs Rosamed koncentrat na utrwalone zaczerwienienia dla cery naczynkowej oraz stosowany m.in. w przebiegu trądziku różowatego; dwa nowe fluidy w gamie Sun Care z SPF 50+ chroniące przed promieniowaniem UVB, UVA i światłem niebieskim (HEV) oraz krem intensywnie rozświetlający i serum korygująco-rozjaśniające w gamie Avène Vitamin Activ Cg.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
16.05.2024 09:50
Dr. Miele Cosmed Group S.A notuje rekordową dywidendę
Global Cosmed ma w portfolio między innymi marki Bobini, Sofin i Apart.rosahale.pl
Spółka przeznaczyła ponad 7,8 milionów zł na dywidendę dla akcjonariuszy. Jest to najwyższa w historii kwota wypłat, wynikająca z rekordowych wyników finansowych Grupy Kapitałowej Dr. Miele Cosmed Group za 2023 rok, z zyskiem netto wynoszącym 22,2 milionów zł.

Zgodnie z wnioskiem Zarządu Dr. Miele Cosmed Group S.A, zatwierdzonym 15 maja 2024 roku, spółka przeznaczy na dywidendę dla akcjonariuszy 35,3 proc. skonsolidowanego zysku netto Grupy Kapitałowej za 2023 rok, co stanowi ponad 7,8 milionów zł (0,09 zł na akcję). Decyzja ta wynika z Polityki dywidendowej na lata 2024-2026 oraz planów inwestycyjnych określonych w Strategii Grupy Kapitałowej Dr. Miele Cosmed Group.

Jak skomentowała Magdalena Miele, prezeska zarządu Dr. Miele Cosmed Group S.A., Grupa Kapitałowa Dr. Miele Cosmed Group osiągnęła dynamiczny wzrost wyników finansowych, część zysku przeznaczając na dywidendę, realizując tym samym zapowiedzi Zarządu sprzed kilkunastu miesięcy. Jasna strategia biznesowa i silny zespół gwarantują dalszy wzrost wartości firmy i korzyści dla akcjonariuszy.

Przypomnijmy, że według raportu finansowego opublikowanego pod koniec kwietnia, Grupa Kapitałowa Dr. Miele Cosmed Group zanotowała w 2023 roku przychód w wysokości 444 milionów zł (wzrost o 12 proc. w skali roku) oraz EBITDA na poziomie 45 milionów zł (wzrost o 32,2 milionów zł, czyli 255 proc. w porównaniu z 2022 rokiem).

Działalność spółki koncentruje się na produkcji i sprzedaży kosmetyków oraz chemii gospodarczej własnych marek oraz marek produkowanych na zlecenie sieci handlowych (private label). Strategia biznesowa, opublikowana 29 kwietnia, zakłada rozwój marek Grupy Kapitałowej: Kret, Bobini, Sofin i Apart, zarówno w Polsce, Niemczech, jak i na rynkach eksportowych, zgodnie z globalnymi celami oraz praktykami środowiskowymi i społecznymi oraz ładu korporacyjnego.

Czytaj także: Dr. Miele Cosmed Group chwali się rekordowymi wynikami

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. maj 2024 07:54