StoryEditor
Producenci
15.12.2022 00:00

Michał Mróz, Inter-Vion: Więcej obaw niż szans [Prognozy na 2023 r.]

Niestabilna sytuacja gospodarcza, wysoka inflacja, malejąca siła nabywcza konsumentów nie napawają optymizmem w myśleniu o przyszłości. Jednak branża kosmetyczna nadal będzie się rozwijać, choć nie tak dynamicznie jak w poprzednich latach – uważa Michał Mróz, prezes zarządu firmy Inter-Vion.

Jakie nastroje towarzyszą Państwu u progu nowego roku? Optymizm czy obawy?

Ze względu na niestabilną sytuację polityczną oraz nie najlepsze perspektywy gospodarcze dostrzegamy więcej obaw i zagrożeń, niż szans. Największe obawy budzi wysoka inflacja i związana z nią malejąca siła nabywcza konsumentów w Polsce.

Jaki to będzie rok dla branży kosmetycznej? Jakich tendencji Pan się spodziewa?

Uważam, że branża kosmetyczna nadal będzie się rozwijać, aczkolwiek zapewne nie tak dynamicznie jak w mijających latach. Mogą nastąpić zmiany zachowań konsumenckich np. niektóre zabiegi takie jak manicure, makijaż, czy pielęgnacja ciała będą częściej wykonywane w domach.

Jaki to będzie rok dla Państwa firmy? Jakie inwestycje i w jakie obszary będą dla Was najważniejsze?

Mimo spodziewanych trudności planujemy dalszy rozwój naszego biznesu zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Nasze inwestycje będą skierowane przede wszystkich na dalszy rozwój obszaru marketingu oraz logistyki.

Jakie trendy będą kształtować w najbliższym czasie segment akcesoriów kosmetycznych?

Przewidujemy dalszy rozwój produktów naturalnych i ekologicznych. Poza tym dostrzegamy rosnące zainteresowane wśród kobiet produktami z kategorii zdobienia twarzy oraz z kategorii sztucznych rzęs i paznokci.

Czy planujecie wchodzenie w nowe kategorie produktów?

Mamy wciąż bardzo dużo pomysłów na rozwój obecnie istniejących kategorii i zamierzamy nadal skupiać nasze wysiłki na tym, w czym się specjalizujemy, czyli na akcesoriach kosmetycznych. W przyszłym roku planujemy wprowadzić dużo ciekawych nowości.

Jakie kanały sprzedaży i rynki będziecie Państwo rozwijać?

Duży nacisk będziemy stawiać na eksport. Z jednej strony jest to naturalna forma rozwoju, z drugiej po tym jak podjęliśmy decyzję o całkowitym wycofaniu się z rynku rosyjskiego, chcemy zrekompensować utratę tej części naszego biznesu na innych rynkach zagranicznych.

Czytaj także: Ewa Blocher, Dax Cosmetics: Zakładam, że spełnią się pozytywne scenariusze dla branży kosmetycznej [Prognozy na 2023 r.]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 14:06