StoryEditor
Producenci
28.03.2019 00:00

Natura Siberica będzie wydobywać wodę na Wyspach Kurylskich. Cena butelki – 30 zł

Producent kosmetyków naturalnych z Rosji uruchomi produkcję wody mineralnej pod marką Natura Siberica. Woda będzie pozyskiwana na Wyspach Kurylskich. Cena za dużą butelkę wyniesie około 30 zł.

Jak informuje dziennik „Wiedomosti”, spółka Natura Siberica rozpocznie produkcję mineralnej wody stołowej pod marką własną. Założyciel i właściciel firmy Andriej Trubnikow powiedział, że woda będzie sprzedawana w butelkach szklanych o pojemności 0,33 i 0,75 ml.

Woda będzie wydobywana i rozlewana na wyspie Kunaszyr (jedna z Wysp Kurylskich) niedaleko od fabryki Natura Siberica. To wulkaniczny archipelag na Oceanie Spokojnym, stanowiący część obwodu sachalińskiego Federacji Rosyjskiej, zlokalizowany pomiędzy japońską wyspą Hokkaido i półwyspem Kamczatka, składający się z 56 wysp.

Obecnie trwają prace projektowe dotyczące budowy nowej fabryki i opracuje się design butelek. Planuje się, że zakład produkcyjny rozpocznie działalność jesienią 2019 roku. Na pierwszym etapie będzie w nim produkowano do 30 tys. butelek wody miesięcznie.

Szacuje się, że inwestycja w ten projekt wyniesie ponad 200 mln rublu, to około 12 mln zł. Woda Natura Siberica będzie pozycjonowana jako produkt premium. 

Będzie sprzedawana w sklepach firmowych Natura Siberica oraz w restauracjach. Na pewno nie trafi do sprzedaży masowej do sieci handlowych. Na tym nie koniec planów rosyjskiego producenta kosmetyków naturalnych. Właściciel spółki planuje też rozpocząć produkcję perfum.

Spółka Natura Siberica jest obecna w wielu krajach, gdzie buduje własną sieć salonów sprzedaży, m.in. w Polsce, Danii, Japonii, Niemczech, Chinach, Francji i Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.12.2024 11:08
Kosmetyki do makijażu w sklepach Flying Tiger — sieć wchodzi w nową kategorię
Do tej pory na półkach Flying Tiger znajdowały się tylko pojedyncze kosmetyki.Agata Grysiak

Sieć Flying Tiger Copenhagen, znana z niedrogich produktów w rodzaju ozdób do domu, zabawek i artykułów papierniczych, rozszerzyła swoją ofertę o kosmetyki do makijażu marki 7Days. Nowa linia produktów obejmuje pomadki, tusze do rzęs, cienie do powiek oraz akcesoria, dostępne w sklepach sieci od niedawna.

Flying Tiger Copenhagen, popularna sieć sklepów znana z oryginalnych akcesoriów i gadżetów, zdecydowała o wprowadzeniu do swojej oferty kosmetyków do makijażu. Klienci mogą znaleźć w asortymencie m.in. cienie do powiek w naturalnych i intensywnych kolorach, tusze do rzęs, olejki i balsamy do ust, a także zestawy pędzli i inne akcesoria. Produkty są zaprojektowane w maksymalistycznym, kolorowym stylu, który jest charakterystyczny dla innych towarów sprzedawanych w sieci Flying Tiger.

Kosmetyki są sygnowane marką 7DAYS; nie jest to marka własna Flying Tiger i dostępna jest ona także chociażby w Makeup.pl, na Amazonie czy Zalando. Do tej pory w ofercie Flying Tiger pojawiały się pojedyncze kosmetyki w rodzaju balsamu do ciała, mydła czy żelu pod prysznic, które produkowały na zlecenie sieci podmioty zewnętrzne w ramach produkcji private label.

Redakcja zwróciła się do Flying Tiger z prośbą o komentarz, czy segment kosmetyczny i makijażowy będzie rozwijany w ramach marki własnej, lub czy na półkach pojawią się SKU innych brandów.

Czytaj także: The Body Shop stoi na finansowym rozdrożu — również w Polsce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.12.2024 10:03
Marta Iwanowska-Giler, OnlyBio.life: Wyzwaniem będzie kreowanie wyróżniających się na rynku poduktów [SONDA: Prognozy 2025]
Marta Iwanowska-Giler, dyrektor ds. kreacji OnlyBio.lifefot. OnlyBio.life

Personalizacja produktów, formuły clean beauty, zainteresowanie kosmetykami profesjonalnymi, funkcjonalnymi – to trendy, które będą wpływać na kosmetyczny rynek w 2025 roku. Jego siłą napędową w Polsce będą konkurencyjność i przedsiębiorczość dostawców, a wyzwaniem kreowanie wyróżniających się produktów – uważa Marta Iwanowska-Giler, dyrektor ds. kreacji OnlyBio.life.

Jakich tendencji spodziewa się Pani na rynku kosmetycznym w nadchodzącym roku? Jaki to będzie rok dla branży uwzględniając uwarunkowania gospodarcze, polityczne, konkurencyjność polskiego rynku?

Spodziewamy się, że rok ten będzie okresem dalszej profesjonalizacji branży kosmetycznej, słuchaniem potrzeb konsumenta.

W obliczu rosnących kosztów surowców i energii, konsumenci jeszcze bardziej docenią produkty, które oferują wysoką jakość, dobre składniki i przystępne ceny.

Globalne uwarunkowania gospodarcze i polityczne, takie jak inflacja czy zmiany legislacyjne związane z ochroną środowiska, zapewne nadal będą mieć duży wpływ na rynek kosmetyczny, ale w Polsce to konkurencyjność i przedsiębiorczość nadal będą jego siłą napędową.

Mimo wyzwań oczekujemy, że sektor kosmetyków do pielęgnacji włosów, w którym się specjalizujemy, nadal będzie w silnym kręgu zainteresowań klientów, którzy oprócz wyboru produktów funkcjonalnych i dopasowanych do ich potrzeb, mają potrzebę pogłębiania wiedzy za zakresu zdrowia włosów i skóry głowy.

Co będzie największym wyzwaniem?

Na pewno wyzwaniem zawsze jest i będzie spełnienie rosnących oczekiwań konsumentów oraz kreowanie produktów, które będą się wyróżniać na tle konkurencji, zarówno pod kątem zastosowania, jak designu opakowań i komunikacji marketingowej. Ważne będzie także przyciągnięcie i utrzymanie lojalności konsumentów. Konsumenci coraz bardziej świadomie podejmują decyzje zakupowe, kierując się zarówno składnikami produktów, jak i transparentnością marek.

Jakie trendy konsumenckie będą kluczowe dla dalszego rozwoju rynku?

W mojej ocenie jest kilka takich kluczowych trendów.

Pierwszy to personalizacja produktów – zapotrzebowanie na kosmetyki dopasowane do indywidualnych potrzeb konsumentów, szczególnie w obszarze pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Kolejny – rosnące zainteresowanie kosmetykami profesjonalnymi, produktami funkcjonalnymi, które łączą pielęgnację z właściwościami terapeutycznymi, np. kosmetykami trychologicznymi.

Następny trend to clean beauty – przejrzystość składu i minimalizm formuł są coraz bardziej cenione przez konsumentów

Istotne znaczenie, według mnie, będzie miał także rozwój własnych sklepów internetowych marek – sprzedaż własnych produktów we własnych sklepach online.

W jakie obszary będzie inwestować Państwa firma, jakie cele są dla Was najważniejsze?

Naszym celem jest utrzymanie dynamiki wzrostu, dostarczanie konsumentom produktów, które są nie tylko skuteczne, ale także zgodne z ich wartościami oraz dalsza popularyzacja polskich marek na globalnej arenie.

Czytaj także: Iwona Białas, Cosmetosafe Consulting: Potrzebna będzie elastyczność i zdolność adaptacji do nowych realiów regulacyjnych [SONDA: Prognozy 2025]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. grudzień 2024 13:39