StoryEditor
Producenci
03.02.2023 00:00

Nie żyje legendarny Paco Rabanne

Paco Rabanne, urodzony w Hiszpanii projektant, który wprowadził do świata mody estetykę Space Age i skomponował jedne z najlepiej sprzedających się perfum, zmarł w wieku 88 lat w Portsall we Francji. Jego śmierć została potwierdzona przez hiszpańską grupę Puig, która kontroluje dom mody Paco Rabanne i biznes perfumeryjny.

Paco Rabanne sprawił, że transgresja stała się magnesem – powiedział José Manuel Albesa, prezes działu mody i urody firmy Puig. Kto inny mógłby skłonić modne paryżanki do domagania się sukienek z plastiku i metalu? Kto oprócz Paco Rabanne mógłby wyobrazić sobie zapach o nazwie Calandre – słowo to znaczy „grill samochodowy” – i przekształcić go w ikonę współczesnej kobiecości?

Zapach Paco Rabanne Pour Homme pojawił się w 1973 roku, torując drogę przebojowemu portfelowi męskich zapachów marki. Choć najbardziej znany ze swoich metalicznych zestawów ubrań, Rabanne zaprezentował swoją pierwszą kolekcję w 1966 roku, używając tworzyw sztucznych. Debiutancka kolekcja, zatytułowana „12 nienoszonych sukienek ze współczesnych materiałów”, rozwścieczyła francuską prasę modową, jednocześnie umieszczając Rabanne na mapie najmodniejszych projektantów i wyznaczając kierunek dla jego przyszłości estetycznej.

Chociaż jego projekty były nietradycyjne, powiedział WWD: – Jestem jednym z najbardziej klasycznych twórców mody. Saint Laurent, Balenciaga, Givenchy i Cardin są barokowi. Jednak dzięki wykorzystaniu alternatywnych i przemysłowych materiałów Rabanne stał się postrzegany bardziej jako futurystyczny wizjoner mody niż klasyczny twórca. Wprowadzając na rynek gotycki damski zapach Black XS, który zawierał składniki mitycznego naparu czarownic z Makbeta, Rabanne powiedział prasie, że receptura została zainspirowana kłótnią z "widmową istotą" (Rabanne był spirytualistą). Wierzyłem w magię, odkąd skończyłem osiem lat. Jestem Wodnikiem, dlatego jestem na ziemi, żeby przewidzieć III wojnę światową – powiedział w wywiadzie z 1975 roku. Kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek zapach zajął ósme miejsce w sprzedaży Sephora France i został uznany przez większość sprzedawców detalicznych za wyróżniający się produkt.

Obecnie marka perfumeryjna Paco Rabanne, najbardziej znana ze swojej serii zapachów dla mężczyzn, zajęła trzecie miejsce na świecie w 2021 roku, jeśli chodzi o popularność. Portfolio brandu zawiera trzy męskie zapachy-filary – One Million, Invictus i Phantom z flakonem w kształcie robota. W lipcu 2022 roku Paco Rabanne wprowadził na rynek Fame, damski zapach reklamowany przez Elle Fanning, który miał na celu połączenia hollywoodzkiego blasku z paryskim akcentem i katapultowanie marki do stratosfery zapachów dla kobiet. Butelka Fame również ma kształt robota, ale jest ubrana w kultową kolczugę Rabanne i buty przypominające te zaprojektowane przez dyrektora kreatywnego Dossenę w prawdziwym życiu.

Czytaj także: Prestiżowe nagrody rynku perfumiarskiego Fragrantica Readers Awards 2022 rozdane

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.06.2024 11:52
Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce
Sklep Rituals Cosmetics w centrum handlowym Avenida Poznań został otwarty 12 czerwca 2024 r.Avenida Poznań
Marka Rituals Cosmetics uruchomiła swój czterdziesty ósmy sklep w Polsce. Został on otwarty w centrum handlowym Avenida Poznań. Na czerwiec planowane są jeszcze dwa kolejne otwarcia, zatem miesiąc zamknie 50 salonami.

Salon Rituals Cosmetics otwarty 12 czerwca w  centrum handlowym Avenida Poznań jest czterdziestym ósmym sklepem marki w Polsce. W tym roku jest to już trzecie otwarcie – dwa wcześniejsze miały miejsce w Opolu i Suwałkach. Na czerwiec planowane sa jeszcze dwa - w gliwickiej Galerii Forum oraz trzeci sklep w Krakowie – tym razem w Galerii Kazimierz. Zatem na koniec miesiaca marka będzie miała w Polsce 50 sklepów własnych.  

Na tym jednak ekspansja marki w naszym kraju się nie skończy,  Wiadomo już, że w planach jest uruchomienie salonu w Inowrocławiu.

 

Czytaj też: Rituals otworzy sklep w Inowrocławiu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Sklep Rituals Cosmetics w Avenida Poznań uzupełnił ofertę handlową marek kosmetycznych obecnych w centrum hadlowym. Dotychczas swoje produkty w sklepach własnych lub franczyzowych oferowały tu marki: Golden Rose, Inglot, Neonali, Sorvella Perfume, Yves Rocher i Ziaja. Klienci mogli też robić kosmetyczne zakupy w drogerii Rossmann, Hebe, Super-Pharm i Kontigo, a także w perfumeriach Douglas i Sephora. 

Salon Rituals znajduje się na poziomie +1. Oferuje kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji oraz produkty z gamy home wear, a każdy z produktów jest inspirowany starożytną tradycją i pomaga przenieść się w świat pełen zapachów. Prócz tego w asortymencie znajdują się perfumowane świece i odświeżacze powietrza w formie pachnących patyczków.

Rituals Cosmetics otwiera w Polsce własne sklepy od 2021 r. W tej chwili ma ich ponad 40. Raymond Cloosterman, założyciel & CEO marki zapowiedział, że w 2024 r. firma planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów na świecie, co oznacza, że będzie uruchamiać niemal 5 salonów tygodniowo. Plany sprzedażowe na ten rok mówią o 2 mld euro przychodów.

 

Więcej: Rituals Cosmetics rozwija sieć sprzedaży i notuje wzrost przychodów. W tym roku otworzy kolejnych 250 sklepów

 

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. czerwiec 2024 21:25