StoryEditor
Producenci
20.02.2024 12:45

Nowy kosmetyczny MLM w Polsce: Beyond Beauty Club

Beyond Beauty Club ma w ofercie kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy. / Beyond Beauty Club
Mimo że szwajcarska spółka Beyond Beauty Club GmbH jest obecna na rynku network marketingu od ponad roku, możliwość tworzenia sieci w Polsce w ramach jej działalności pojawiła się dopiero teraz. Przed tym czasem firma Beyond Beauty Club nie dostarczała swoich produktów kosmetycznych do Polski. Co to oznacza dla rynku MLM?

Jak donosi Network Magazyn, na polskim rynku zawitał nowy MLM: Beyond Beauty Club. Firmę współzałożył Dr. Simon Ourian M.D., dermatolog z ponad dwudziestoletnim stażem. MLM oferuje kosmetyki do pielęgnacji skóry, w tym toniki, kremy i produkty do oczyszczania skóry. Wszystkie produkty są sygnowane marką Simon Ourian M.D. Na stronie marki widać testimoniale od takich gwiazd jak Lady Gaga, Kylie Jenner i Nicole Scherzinger.

Rynek MLM (marketing wielopoziomowy) w Polsce, zwłaszcza w segmencie kosmetycznym, rozwija się dynamicznie, odzwierciedlając globalne trendy i rosnące zainteresowanie zarówno konsumentów, jak i osób szukających dodatkowych lub głównych źródeł dochodu. Polska, będąc jednym z większych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej, przyciąga międzynarodowe firmy MLM z ofertą produktów kosmetycznych, jednocześnie promując lokalne marki rozszerzające swoją działalność na model wielopoziomowy. Konsumenci cenią sobie bezpośredni kontakt z przedstawicielami, możliwość osobistego przetestowania produktów oraz budowanie relacji, co jest siłą napędową modelu MLM. Z drugiej strony, branża stoi przed wyzwaniami związanymi z przejrzystością działania, etyką biznesową oraz adaptacją do szybko zmieniających się regulacji prawnych i oczekiwań rynkowych.

Obecnie w Polsce działają takie MLMy kosmetyczne, jak Mary Kay, Prouvé, Nature’s Sunshine Products, Kyäni czy Starlife Polska

Czytaj także: Kolejny MLM kosmetyczny, Bewit, wszedł na polski rynek

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.05.2025 12:17
Nivea pozwana za mylące oznaczenia składników naturalnych
Siedziba Beiersdorf w Hamburgumat. prasowe

Beiersdorf Inc., właściciel marki Nivea, stanął w obliczu pozwu zbiorowego złożonego 25 kwietnia 2025 roku w sądzie federalnym w Kalifornii. Sprawa dotyczy rzekomo wprowadzających w błąd oznaczeń produktów do pielęgnacji skóry z linii Nourish by Nature oraz Naturally Good. Pięciu powodów twierdzi, że zakupiło kosmetyki z etykietami informującymi o „X proc. składników pochodzenia naturalnego”, mimo że produkty miały zawierać głównie substancje syntetyczne.

W pozwie podniesiono, że Beiersdorf oparł swoje deklaracje o normę ISO 16128 – wytyczną opracowaną przez branżę kosmetyczną, która nie ma mocy prawnej i nie została stworzona z myślą o marketingu konsumenckim. Norma ta pozwala klasyfikować niektóre składniki chemicznie przetworzone jako „pochodne naturalnie”, co – zdaniem powodów – wprowadza konsumentów w błąd, zwłaszcza tych kierujących się troską o środowisko i wrażliwą skórę.

Powodowie domagają się odszkodowania, przeprowadzenia procesu przed ławą przysięgłych oraz nadania sprawie statusu pozwu zbiorowego. Grupa miałaby objąć wszystkich konsumentów z Kalifornii, którzy kupili wskazane produkty Nivea od 25 kwietnia 2021 roku do dziś. Skala sprawy może być znaczna, biorąc pod uwagę wielkość rynku kosmetycznego w Kalifornii i rosnące zainteresowanie produktami „naturalnymi”.

Sprawa zwraca uwagę na szerszy problem braku jednoznacznych regulacji dotyczących stosowania pojęć takich jak „naturalny” czy „pochodzenia naturalnego” w przemyśle kosmetycznym. Wynik postępowania może mieć istotne konsekwencje dla całego sektora w USA – zarówno pod kątem ewentualnych rekompensat, jak i wprowadzenia bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących transparentności etykietowania produktów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
14.05.2025 10:32
Laetitia Toupet-Delon mianowana globalną prezes marki L‘Oréal Paris
Od 1 lipca Laetitia Toupet-Delon obejmie stanowisko globalnej prezes marki L‘Oréal Paris shutterstock

Od 1 lipca Laetitia Toupet-Delon, obecnie globalna dyrektor generalna marek działu dermatologii kosmetycznej L‘Oréal (w skład którego wchodzą m.in. marki Vichy i La Roche-Posay), zostanie globalną prezes marki L‘Oréal Paris – wiodącej marki w portfolio francuskiego giganta kosmetycznego.

Toupet-Delon zastąpi Delphine Viguier-Hovasse, która przejdzie na nowo utworzone stanowisko szefowej innowacji w grupie. Viguier-Hovasse została mianowana globalną prezes marki L‘Oréal Paris w 2019 roku, jako pierwsza kobieta na tym stanowisku.

Laetitia Toupet-Delon dołączyła do grupy L‘Oréal w 1998 roku, pracując w dziale marketingu L‘Oréal Paris, a później Garnier. W 2008 roku przeszła do działu dermatologii kosmetycznej grupy. W 2015 roku została mianowana globalnym prezesem marki La Roche-Posay, a później została – globalnym prezesem wszystkich marek działu dermatologii kosmetycznej: CeraVe, Vichy, SkinCeuticals, Skinbetter Science i La Roche-Posay.

Toupet-Delon obejmie kierownictwo nad L’Oréal Paris, będącego częścią działu rynku masowego grupy L’Oréal, z przychodami szacowanymi na ponad 6 mld euro. L’Oréal Paris jest obecny na 150 rynkach.

W pierwszym kwartale 2025 roku przychody grupy L’Oréal wzrosły o 4,4 proc., osiągając 11,73 mld euro.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
16. maj 2025 00:10