StoryEditor
Producenci
05.12.2023 15:02

OnlyBio otworzyło strefę fryzjerską w Be Happy Museum

Strefa OnlyBio w Be Happy Museum w Warszawie / OnlyBio
Marka OnlyBio otworzyła strefy fryzjerskie w dwóch lokalizacjach Be Happy Museum. Jedna jest stylizowana na salon w klimacie retro, a druga to huśtawka z odżywkami w tle. Obie zachęcają do robienia zdjęć z myślą o mediach społecznościowych. Odwiedzać je można w Warszawie i Krakowie.

Be Happy Museum to scenografie stworzone specjalnie dla osób szukających ciekawych ujęć z myślą o mediach społecznościowych. Od niedawna, oprócz ogromnych donatów i innych słodyczy czy też bajkowych jednorożców, można tu spędzisz czas w strefie OnlyBio.

W Warszawie planem zdjęciowym jest salon fryzjerski w klimacie retro. Można tu usiąść w jednym z sześciu foteli wyposażonych w profesjonalne suszarki czy przejrzeć się w wielkich lustrach w otoczeniu kosmetyków OnlyBio Hair in Balance. Pokój został tak przygotowany, że każdy jego element umożliwia niezliczoną ilość ujęć zdjęciowych i filmów.

image
OnlyBio

Natomiast w Krakowie na gości muzeum czeka gigantyczna włosowa huśtawka, na której można bujać się, mając w tle odżywki do włosów.

OnlyBio, tworząc te dwa fantastyczne miejsca, angażuje swoich klientów, fanów i zaprasza do zabawy. Pokazuje tym, że świadoma pielęgnacja jest bardzo ważnym elementem dbania o włosy i skórę głowy. Musimy pamiętać, że najlepsze efekty będą wtedy, gdy będziemy łączyć systematyczność z dobrą zabawą

– wyjaśnia marka w komunikacie.

image
OnlyBio
W związku z otwarciem swoich stref marka OnlyBio uruchomiła konkurs. Wystarczy przyjść do Be Happy Museum w Warszawie lub w Krakowie, zrobić sobie zdjęcie, nagrać rolkę czy tiktoka w strefie OnlyBio i opublikować na swoim profilu z oznaczeniem @behappymuseum oraz @onlybio.life. Trzeba też dodać hasztagi #behappyonlybio #onlybio. Prezent niespodziankę odbira sie od razu w kasie, a dodatkowo do końca roku można wygrać jeden z pięciu zestawów kosmetyków o wartości 500 zł każdy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Marketing i media
22.10.2024 11:10
Dove: To nie algorytmy powinny decydować co oznacza prawdziwe piękno
Martyna Wojciechowska, Marta Młyńska, Joanna Dewicka-Wysocka, Joanna Orzechowska podczas debaty zorganizowanej przez markę Dove (Unilever) poświęconej nierzeczywistym standardom pięknafot. Dariusz Gałązka/AKPA

– W Dove dążymy do takiej przyszłości, w której to kobiety, a nie algorytmy, będą decydować i określać co oznacza prawdziwe piękno. Mierząc się z szansami i zagrożeniami, które pojawiają się w wyniku rozwoju nowych technologii, pozostajemy zaangażowani w ochronę, celebrację i promowanie autentycznego wizerunku kobiet – mówi Joanna Orzechowska, East Europe Marketing Manager & Category Lead w Unilever. Dove rozpoczyna kampanię #PrawdziwePiekno, w której zachęca do refleksji nad wpływem rozwoju sztucznej inteligencji na standardy piękna.

20 lat temu, w 2004 r., marka Dove rozpoczęła kampanię od zaskakujących wyników badań, wskazujących, że tylko 2 proc. kobiet uważa się za piękne. Reagując na te wyniki i na stereotypowe  pojęcie piękna, marka zaprosiła do udziału w swoich reklamach nie modelki, a kobiety reprezentujące m.in. różne typy urody, rozmiary i kolory skóry. Jednocześnie marka zobowiązała się, że nigdy nie będzie używać w swoich reklamach żadnych narzędzi służących zmianie wyglądu występujących w nich kobiet, pokazując wyłącznie prawdziwe piękno.

Od tamtej pory Dove, w kolejnych odsłonach swoich kampanii, rzuca wyzwanie społeczeństwu, mediom, ale także przemysłowi kosmetycznemu, kwestionując sposób, w jaki przedstawiane są kobiety. Zachęca, by transparentnie oznaczać wizerunki osób poddane cyfrowej modyfikacji i przeciwstawiać się szkodliwemu wpływowi nierealistycznych standardów piękna na kobiety i dziewczęta. W swojej najnowszej kampanii Dove wskazuje na nowe wyzwanie, jakim jest intensywny rozwój sztucznej inteligencji i rozpoczyna debatę dotyczącą promowanych przez AI standardów piękna.

Jak podkreślają osoby zaangażowane w kampanię #PrawdziwePiekno – nie tylko menedżerowie marki Dove, ale też takie autorytety jak Martyna Wojciechowska, która włączyła się w te działania wraz z inicjatywą Młode Głowy, sztuczna inteligencja utrwala nierealistyczne standardy wyglądu, które wkrótce mogą zdominować świat cyfrowy. Przewiduje się, że do 2025 roku aż 90 proc. treści online będzie generowanych przez AI, a wśród nich wizerunki kobiet tworzone w oparciu o stereotypy, nierzeczywiste oczekiwania i wymagania.

Dove deklaruje, że konsekwentnie będzie pokazywać realistyczne obrazy piękna oparte na różnorodności i inkluzywności. Tym bardziej, że otaczająca nas rzeczywistość nie jest wspierająca w budowaniu własnej wartości.

2 na 5 kobiet na świecie oddałyby rok swojego życia, aby osiągnąć idealny wygląd

Na przełomie listopada i grudnia 2023 roku Dove przeprowadziło swoje największe jak dotychczas badanie, którego celem było zrozumienie wpływu tzw. standardów piękna na współczesne kobiety i dziewczynki. Wprawdzie w odniesieniu do danych sprzed 20 lat zauważalne są pozytywne zmiany, jednocześnie wyniki globalnego raportu „The Real State of Beauty: a global report” oraz tego zrealizowanego w Polsce – „Real beauty among women and men” wskazują, że rozwój technologii przynosi ze sobą nowe wyzwania, które wymagają podjęcia zdecydowanych działań. Piękno nadal jest postrzegane w sposób bardzo zawężony, odwołując się do konkretnych cech wyglądu. Kobiety wciąż myślą o tym, jak powinny wyglądać, a ten idealny wizerunek opiera się na wymaganiach najczęściej niemożliwych do spełnienia.

2 na 5 kobiet na świecie oddałyby rok swojego życia, aby osiągnąć idealny wygląd lub sylwetkę. Badanie przeprowadzone wśród Polek przynosi podobnie niepokojące dane - aż 16 proc. ankietowanych zadeklarowało, że oddałaby aż 5 lat swojego życia, aby osiągnąć idealny wygląd.

  • Ponad połowa (55 proc.) Polek chciałaby wyglądać jak ktoś inny.
  • Prawie co 5 Polka (18 proc.) kobiet deklaruje, że stara się najlepiej jak może, żeby wyglądać jak modelki i/lub celebrytki pokazywane w mediach.
  • Co trzecia kobieta w Polsce przyznaje, że nie poszła na plażę, na basen, do sauny czy spa, ponieważ nie czuła się dobrze ze swoim wyglądem.
  • 68 proc. na świecie chce wyglądać szczupło, a 64 proc. czuje, że musi mieć wąską talię przy jednoczesnym zachowaniu krągłości (57 proc.).
  • W Polsce presja idealnego wyglądu jest bardzo widoczna. Prawie co 5 kobieta (18 proc.) deklaruje, że stara się najlepiej jak może, żeby wyglądać jak modelki i/lub celebrytki pokazywane w mediach, a co 3 kobieta odczuwa presję bycia piękną.

Sztuczna inteligencja a prawdziwe piękno

Intensywny rozwój sztucznej inteligencji stwarza nowe zagrożenia, pogłębiając tę presję i chęć osiągnięcia promowanych przez AI standardów piękna. W generowanych obrazach brak jest miejsca na rzeczywiste wizerunki kobiet i prawdziwe piękno oparte na różnorodności. To proponowane przez sztuczną inteligencję odwołuje się do jego stereotypowych wyobrażeń bazujących np. na idealnych proporcjach ciała i innych rzekomo pożądanych cechach wyglądu. Jak negatywnie wpływa to na współczesne kobiety i dziewczynki, wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez Dove:

Pomimo tego, że kobiety dostrzegają urodę innych kobiet w różnych aspektach, to co czwarta z nich rozważała możliwość poddania się operacji plastycznej.

  • 1 na 3 kobiety czuje presję zmiany swojego wyglądu z powodu tego, co widzi online, nawet gdy wie, że to fałszywe lub generowane przez AI.
  • Połowa kobiet w Polsce uważa, że możliwość tworzenia różnych wersji siebie za pomocą sztucznej inteligencji (AI) może mieć negatywny wpływ na to, jak postrzegamy siebie.
  • W Polsce większość kobiet była narażona w internecie na treści dotyczące promocji perfekcyjnego i nierealistycznego wyglądu ciała – 75 proc., zachęcające do przejścia na dietę – 84 proc., prezentujące forsowne ćwiczenia i fitness – 89 proc.

Dove chce nauczyć AI, jak wygląda prawdziwe piękno i czym jest różnorodność

Wraz z rozwojem tej technologii odróżnianie prawdziwego piękna od tego generowanego przez AI będzie stawało się coraz trudniejsze. W kampanii #PrawdziwePiekno Dove zachęca do refleksji nad wpływem rozwoju sztucznej inteligencji na standardy piękna, wskazując, że jak każda nowa technologia, AI ma potencjał stania się tym, czym ludzie będą chcieli, żeby była. Sztuczna inteligencja może odzwierciedlać społeczne uprzedzenia dotyczące reprezentacji kobiet, ale może również działać na rzecz różnorodności i inkluzywności.  

– W Dove dążymy do takiej przyszłości, w której to kobiety, a nie algorytmy, będą decydować i określać co oznacza  prawdziwe piękno. Mierząc się z szansami i zagrożeniami, które pojawiają się w wyniku rozwoju nowych technologii, pozostajemy zaangażowani w ochronę, celebrację i promowanie autentycznego wizerunku kobiet –  mówi Joanna Orzechowska, East Europe Marketing Manager & Category Lead w Unilever.

Aby pomóc w ustanowieniu nowych standardów dotyczących prezentowania wizerunków kobiet, marka Dove stworzyła także The Real Beauty Prompt Guidelines, łatwy w użyciu bezpłatny przewodnik pomagający w tworzeniu grafik reprezentujących różnorodne piękno w najbardziej popularnych narzędziach generujących obrazy za pomocą sztucznej inteligencji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.10.2024 12:38
Gaming, streaming i kosmetyki: Fenty Beauty i serial "Arcane" we współpracy urodowej
Kolekcja Fenty Beauty zawiera kosmetyki do makijażu inspirowane głównymi bohaterkami serialu.Fenty Beauty

Fenty Beauty, marka kosmetyczna założona przez Rihannę, nawiązała pionierską współpracę z Riot Games i ich animowaną serią “Arcane”, opartą na popularnej grze League of Legends. Efektem tej współpracy jest limitowana edycja produktów, której premiera zaplanowana jest na 2 listopada 2024 roku. Kolekcja ma zainspirować graczy i fanów, umożliwiając im odwzorowanie unikalnych makijaży bohaterek kultowego już serialu.

Rihanna i jej zespół Fenty Beauty, kierowany przez globalną makijażystkę Priscillę Ono, współpracowali z Fortiche Production, firmą odpowiedzialną za animację “Arcane”, aby stworzyć wyjątkowe makijaże postaci. Każdy z bohaterów sezonu drugiego został wyposażony w unikalny look, stworzony specjalnie dla niego. Kolekcja kosmetyków ma odzwierciedlać te wirtualne stylizacje w rzeczywistości, co daje fanom możliwość przekształcenia cyfrowych inspiracji w prawdziwe, codzienne makijaże. W skład kolekcji wchodzą nieznane dotąd odcienie, metaliczne kolory i połyskujące błyszczyki, które mają oddać klimat głównych bohaterek serialu — Jinx, Vi, Mel i Caitlyn.

Premiera kolekcji zaplanowana na początek listopada 2024 roku wzbudza spore zainteresowanie. Fenty Beauty i Arcane zainspirowały się silnymi, kobiecymi postaciami, które uosabiają odwagę, niezależność i wytrwałość. Dzięki tej współpracy, fani Arcane będą mogli stworzyć swoje własne, unikalne stylizacje, nawiązując do makijaży prezentowanych w serialu. Jak podkreśliła Rihanna, kolekcja ma na celu wspieranie ludzi w odkrywaniu ich wewnętrznej siły, pewności siebie i piękna, łącząc świat wirtualny z rzeczywistością.

Zawsze znajdujemy sposoby, aby nadal poszerzać naszą rodzinę Fenty i dawać ludziom siłę do odnalezienia wewnętrznej siły, pewności siebie i piękna. Ubóstwiam to, jak to zrobiliśmy z Arcane i Fenty Beauty, łącząc wirtualne z rzeczywistym, tworząc makijaże dla silnych kobiet, a następnie przekładając to na prawdziwe produkty, które każdy może mieć w swoich rękach.

To kolejna współpraca między serialem platformy Netflix a marką kosmetyczną. W ostatnich latach Emily w Paryżu, Królowa i Bridgerton nawiązały podobne kolaboracje, między innymi z brandami Bath&Body Works, Augustinus Bader, Michel German Parfums, Kiko Milano i Inglot.

Czytaj także:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. październik 2024 11:53