StoryEditor
Producenci
13.11.2023 14:42

Perfumy ciągną wyniki Miraculum w górę. W III kwartale spółka wypracowała ponad 10 mln zł przychodów

W III kwartale spółka Miraculum wypracowała 10,7 mln zł przychodów oraz dodatni wynik na poziomie netto, który wyniósł 159 tys. zł. Okres od lipca do września należał do marki Chopin, a zwłaszcza do linii perfum dla kobiet, które zostały pozytywnie przyjęte przez klientki. W efekcie dynamika wzrostu przychodów w marce wyniosła o 82 proc r/r.

Firma Miraculum od stycznia do końca września osiągnęła 35,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 10 proc. względem analogicznego okresu ubiegłego roku. W samym trzecim kwartale spółka wypracowała 10,7 mln zł przychodów oraz dodatni wynik na poziomie netto, który wyniósł 159 tys. zł. Odnotowała też solidne wzrosty na poziomie EBITDA do poziomu 715 tys. zł, a po trzech kwartałach 1,5 mln zł, co stanowi wzrost o 77 proc. r/r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje: 

Bardzo dobry wynik EBITDA po III kwartałach świadczy o coraz lepszej kondycji naszej firmy. Osiągnięcie takich poziomów było możliwe dzięki konsekwentnej realizacji przyjętej strategii, dużemu wsparciu akcjonariuszy oraz zaangażowaniu pracowników. Na wynik przełożyło się także efektywne zarządzanie zasobami, elastyczne podejście do oferty produktowej i dostosowanie się do dynamicznie zmieniającego się rynku kosmetycznego.


Trzeci kwartał bezapelacyjnie należał do marki Chopin. Perfumy Chopin for her: Constance, Marie, George Sand zostały pozytywnie przyjęte przez klientki, a dynamika wzrostu przychodów w tej marce w omawianym okresie wyniosła 82 proc r/r.  Perfumy były promowane podczas najważniejszych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Filharmonii Narodowej i Teatrze Wielkim m.in. "Chopin i jego Europa" i "Szalone Dni Muzyki". Miraculum planuje dalsze działania marketingowe w tym związane z koncertami Natalii Kukulskiej w ramach projektu "Czułe struny".

 

Czytaj też: Miraculum głównym sponsorem koncertów „Czułe struny” Natalii Kukulskiej

 

Miraculum duże nadzieje wiąże też z wodą kolońską Prastara 1682, która we wrześniu br. po wielu latach przerwy wróciła na rynek. Spółka zapewnia, że jej sprzedaż przerosła jej oczekiwania.

 

Czytaj też: Miraculum odnawia wizerunek marki Prastara i rusza ze sprzedażą legendarnej wody kolońskiej

 

Sprzedaż eksportowa Miraculum w III kwartale wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku o 13 proc. Spółka wysłała swoje produkty m.in. do USA, Arabii Saudyjskiej, Hiszpani, Chorwacji i Grecji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 13:50
Agnieszka Sienkiewicz nową ambasadorką Bioliq. W reklamie wystąpiła z córką Zofią.
W nowej reklamie Bioliq matka i córka spędzają razem czas w towarzystwie kosmetyku marki.Bioliq
15 lipca 2024 roku ruszyła nowa ogólnopolska kampania reklamowa Bioliq, promująca intensywne serum rewitalizujące. W reklamie wzięła udział znana aktorka Agnieszka Sienkiewicz oraz jej ośmioletnia córka Zofia. Dziewczynka opowiada w spocie o swojej mamie, podkreślając jej piękno i młodzieńczy wygląd. Kampania przedstawia działanie serum poprzez relację między matką a córką, co nadaje jej emocjonalny wydźwięk.

Reklama z udziałem Agnieszki Sienkiewicz i jej córki Zofii skupia się na rodzinnych więziach i codziennych momentach między mamą a córką. Na ekranie widzimy pełną ciepła relację, podkreślającą wartości rodzinne, którymi próbuje emanować marka. Agnieszka Sienkiewicz z dumą obserwowała występ swojej córki, ciesząc się wspólnymi chwilami na planie.

Agnieszka Sienkiewicz i jej córka Zosia dołączyły do grona ambasadorek promujących intensywne serum rewitalizujące marki Bioliq. W przeszłości produkty Bioliq promowały takie gwiazdy jak Ilona Wrońska, Monika Mrozowska czy Ada Fijał. Marka Bioliq, obecna na rynku od 2012 roku, regularnie angażuje znane osobistości do swoich kampanii.

Wśród ambasadorek znajdziemy również Małgorzatę Potocką, Urszulę Dębską, Annę Kalczyńską, Anetę Zając, Joannę Orleańską, Izabelę Trojanowską oraz Annę Korcz. Kampania z Agnieszką Sienkiewicz i jej córką ma w zamierzeniu podkreślać znaczenie rodzinnych więzi w kontekście codziennej pielęgnacji.

Intensywne serum rewitalizujące Bioliq od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce na rynku aptecznym jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii „Kremy i inne preparaty przeciwzmarszczkowe i ujędrniające” (według danych PEX MAT 05/24, sprzedaż ilościowa).

Czytaj także: #NMInsights: Im młodszy konsument, tym bardziej krytyczny wobec reklam

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
17. lipiec 2024 14:36