StoryEditor
Producenci
12.06.2020 00:00

Pierwsze cyfrowe wydarzenie Cosmoprof Worldwide Bologna za nami. Na stałe wejdzie do oferty

Pierwsza edycja WeCosmoprof, cyfrowego wydarzenia branży kosmetycznej organizowanego przezCosmoprof Worldwide Bologna, zakończyła się sukcesem. Od 4 do 10 czerwca powstał innowacyjny formatdostępny dla 3000 wystawców zarejestrowanych na 53. edycję wydarzenia. Ponad 40 000 operatorówz ponad 100 krajów przyłączyło się do inicjatywy.

Trzon imprezy stanowił platforma sieciowa Cosmoprof My Match, która pozwoliła firmom, kupującym,
detalistom i dystrybutorom na przywrócenie relacji z kluczowymi graczami w branży dzięki usłudze przesyłania wiadomości i wirtualnym pokojom do ekskluzywnych połączeń wideo.

Seminaria internetowe zaplanowane podczas tego wydarzenia zostały szczególnie docenione przez uczestników. W CosmoTalks - The Virtual Series wzięło udział ponad 50 prelegentów, w tym przedstawiciele agencji trendów i projektantów, eksperci badań rynku, menedżerowie wiodących międzynarodowych firm i partnerzy medialni sieci Cosmoprof. Z kolei dziesięć spotkań Cosmo Virtual Stage stanowiło przegląd profesjonalnego kanału we Włoszech, gdzie 15 ekspertów podzieliło się sugestiami i wskazówkami dla operatorów borykających się z ponownym otwarciem.

Ponadto 15 wybranych wystawców zaprezentowało wirtualnie swoje nowości publiczności WeCosmoprof. Łącznie w sesjach na żywo uczestniczyło ponad 6000 operatorów. Wydarzenie zyskało duży odzew w mediach społecznościowych: ponad 170 000 unikalnych użytkowników i ponad 970 000 wyświetleń.

WeCosmoprof był gospodarzem oficjalnej prezentacji CosmoTrends, raportu trendów opartego na produktach zaproponowanych przez wystawców. Podczas ostatnich edycji Cosmoprof inicjatywa powstała we współpracy z Beautystreams i stała się podstawowym narzędziem dla gości targów i firm. CosmoTrends 2020 pozwolił firmom promować swoje najnowsze premiery: raport jest punktem wyjścia do reorganizacji działania firm kosmetycznych w nadchodzących miesiącach.

- WeCosmoprof jest wynikiem badań i innowacji najnowszych edycji Cosmoprof. Ten projekt będzie już łączył się z targami stacjonarnymi. W ten sposób Cosmoprof wkracza w nową dekadę jako główny bohater: do 2030 roku chcemy zaoferować najnowocześniejsze rozwiązania platformy biznesowej zintegrowanej z naszą coroczną imprezą - poinformował Enrico Zannini, dyrektor generalny BolognaFiere Cosmoprof. 

- Targi są kluczowym miejscem spotkań branży i to zawsze będzie odgrywać tę rolę: bezpośrednie spotkania ułatwiają nawiązywanie kontaktów i zwiększają możliwości nowej współpracy. Dzięki WeCosmoprof oferujemy naszym wystawcom technologie cyfrowe w celu dalszej optymalizacji czasu, które spędzają na targach. Cyfrowa ewolucja Cosmoprof nie kończy się tutaj: oceniamy nowe inicjatywy na nadchodzące miesiące, przy wsparciu podmiotów międzynarodowych .

Z okazji WeCosmoprof firma Cosmoprof Worldwide Bologna zaprezentowała ekskluzywny katalog cyfrowy ponad 800 włoskich firm pod nazwą „Beauty Made in Italy”, który jest dostępny na stronie internetowej
cosmoprof.com w sześciu językach - włoskim, angielskim, francuskim, chińskim, arabskim i portugalskim.

- Wiele firm w naszym kraju doświadcza poważnych trudności ekonomicznych ze względu na rozprzestrzenienie się pandemii COVID19. Z włoskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej, z ITA i Cosmetica Italia chcemy wznowić produkcję Made in Italy - zapowiedział Gianpiero Calzolari, prezes BolognaFiere

- Od początku lockdownu Cosmetica Italia i Cosmoprof współpracowały ze sobą w celu znalezienia alternatywnych i konkretnych odpowiedzi wspierających biznes kosmetyczny - dodał Renato Ancorotti, prezes Cosmetica Italia. - Dziś negatywne trendy zarejestrowane w ostatnich tygodniach zastępują oznaki ożywienia. Włoski przemysł kosmetyczny ma okazję potwierdzić swoją pozycję jako sztandarowego produktu Made in Italy na świecie i udowodnić, że jest sektorem strategicznym dla nowego włoskiego renesansu po COVID-19.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
03.07.2025 14:42
PZ Cussons odstępuje od sprzedaży marki St. Tropez
St. Tropez to marka produktów do samoopalania należąca do PZ Cussons.St. Tropez

W kwietniu 2024 r. Grupa PZ Cussons ogłosiła zamiar sprzedaży marki St. Tropez i rozpoczęła szeroki proces aukcyjny, który przyciągnął „liczne oferty”. Decyzja zapadła w momencie, gdy segment Beauty notował spadek wycen, a przychody spółki w USA w roku obrotowym FY25 malały. Mimo szczegółowej analizy propozycji zarząd ostatecznie postanowił markę zatrzymać i nadać jej nowy kierunek rozwoju.

Kluczowym elementem nowej strategii jest powołanie dedykowanego zespołu, którego rezultaty będą mierzone trzema wskaźnikami: skutecznością działań handlowych (w tym aktywności cyfrowych), tempem wdrażania innowacji oraz odświeżeniem wizerunku St. Tropez. Ma to pozwolić na lepsze wykorzystanie potencjału marki w międzynarodowym portfolio PZ Cussons.

Istotnym krokiem będzie również partnerstwo z amerykańską firmą The Emerson Group. Emerson przejmie obsługę kluczowych sieci detalicznych w USA, oferując zarządzanie klientem, logistykę i wsparcie marketingowe. Model ten ma zniwelować problem „niedoskalowanego” biznesu PZ Cussons w Stanach Zjednoczonych i ponownie wprowadzić markę na ścieżkę wzrostu dzięki połączeniu zasięgu dystrybucyjnego Emersona i kapitału marki St. Tropez.

Ze względu na ostatnie wyniki St. Tropez (marka wypracowała 7,5 mln funtów skorygowanego zysku operacyjnego w FY25) Grupa spodziewa się ujęcia odpisu aktualizującego o charakterze niepieniężnym, który zostanie zaprezentowany w wynikach za FY25 we wrześniu 2025 r. Szczegółowy plan dalszego rozwoju marki ma zostać przedstawiony również we wrześniu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 16:35
Kosmetyki marki Runmageddon? Marka eventowo-sportowa wkracza w nowe segmenty
Czy Runmageddon stanie się konkurentem globalnych graczy w segmencie kosmetyków sportowych?DALL-E

Do zarządu spółki Runmageddon S.A. wszedł Milivoj Puškar, obejmując nowo utworzone stanowisko chief commercial & brand officera (CC&BO). To pierwszy od dwóch lat awans na poziomie zarządu i jednocześnie jedyna zmiana personalna ogłoszona w 2025 r. przez organizatora największych w Polsce biegów z przeszkodami.

Wprowadzenie Puškara zbiega się z wdrożeniem nowej strategii biznesowej. Runmageddon deklaruje odejście od modelu stuprocentowo eventowego na rzecz kompleksowego rozwoju marki i jej filarów. – „Uświadomienie sobie wartości brandu skłoniło mnie do komercjalizacji Runmageddonu” – podkreśla założyciel spółki Jarosław Bieniecki. Firma zamierza uporządkować portfolio tak, aby przychody nie zależały wyłącznie od kalendarza imprez.

Założyciel marki Runmageddon w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl tłumaczy swoje zamierzenia:

Filary naszego brandu można podzielić na dwie kategorie [...] Po pierwsze to retail, w którym chcemy wprowadzać na rynek produkty z brandem Runmageddon, takie jak żywność funkcjonalna, suplementy, zdrowe słodycze, kosmetyki. Po drugie — stawiamy mocno na Generację Runmageddonu, pod którą kryje się m.in. organizacja darmowych wydarzeń dla ponad 40 tys. dzieci w 2026 roku.

Kluczowym krokiem jest przesunięcie 7 obszarów kompetencyjnych – komunikacji, brandingu, sprzedaży, SSC, B2C, B2B oraz IT – do holdingu Runmageddon. Natomiast spółka zależna Extreme Events skoncentruje się wyłącznie na logistyce cyklu biegów w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju. Pozwoli to, według zarządu, ograniczyć koszty operacyjne nawet o kilkanaście procent i równolegle zwiększyć tempo prac nad nowymi przedsięwzięciami.

Jednocześnie spółka buduje fundamenty pod przyszłe projekty w obszarach sportu, rekreacji, edukacji oraz e-commerce, deklarując, że pierwsze nowe inicjatywy zostaną ogłoszone w II półroczu 2026 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
07. lipiec 2025 01:55