StoryEditor
Producenci
12.06.2020 00:00

Pierwsze cyfrowe wydarzenie Cosmoprof Worldwide Bologna za nami. Na stałe wejdzie do oferty

Pierwsza edycja WeCosmoprof, cyfrowego wydarzenia branży kosmetycznej organizowanego przezCosmoprof Worldwide Bologna, zakończyła się sukcesem. Od 4 do 10 czerwca powstał innowacyjny formatdostępny dla 3000 wystawców zarejestrowanych na 53. edycję wydarzenia. Ponad 40 000 operatorówz ponad 100 krajów przyłączyło się do inicjatywy.

Trzon imprezy stanowił platforma sieciowa Cosmoprof My Match, która pozwoliła firmom, kupującym,
detalistom i dystrybutorom na przywrócenie relacji z kluczowymi graczami w branży dzięki usłudze przesyłania wiadomości i wirtualnym pokojom do ekskluzywnych połączeń wideo.

Seminaria internetowe zaplanowane podczas tego wydarzenia zostały szczególnie docenione przez uczestników. W CosmoTalks - The Virtual Series wzięło udział ponad 50 prelegentów, w tym przedstawiciele agencji trendów i projektantów, eksperci badań rynku, menedżerowie wiodących międzynarodowych firm i partnerzy medialni sieci Cosmoprof. Z kolei dziesięć spotkań Cosmo Virtual Stage stanowiło przegląd profesjonalnego kanału we Włoszech, gdzie 15 ekspertów podzieliło się sugestiami i wskazówkami dla operatorów borykających się z ponownym otwarciem.

Ponadto 15 wybranych wystawców zaprezentowało wirtualnie swoje nowości publiczności WeCosmoprof. Łącznie w sesjach na żywo uczestniczyło ponad 6000 operatorów. Wydarzenie zyskało duży odzew w mediach społecznościowych: ponad 170 000 unikalnych użytkowników i ponad 970 000 wyświetleń.

WeCosmoprof był gospodarzem oficjalnej prezentacji CosmoTrends, raportu trendów opartego na produktach zaproponowanych przez wystawców. Podczas ostatnich edycji Cosmoprof inicjatywa powstała we współpracy z Beautystreams i stała się podstawowym narzędziem dla gości targów i firm. CosmoTrends 2020 pozwolił firmom promować swoje najnowsze premiery: raport jest punktem wyjścia do reorganizacji działania firm kosmetycznych w nadchodzących miesiącach.

- WeCosmoprof jest wynikiem badań i innowacji najnowszych edycji Cosmoprof. Ten projekt będzie już łączył się z targami stacjonarnymi. W ten sposób Cosmoprof wkracza w nową dekadę jako główny bohater: do 2030 roku chcemy zaoferować najnowocześniejsze rozwiązania platformy biznesowej zintegrowanej z naszą coroczną imprezą - poinformował Enrico Zannini, dyrektor generalny BolognaFiere Cosmoprof. 

- Targi są kluczowym miejscem spotkań branży i to zawsze będzie odgrywać tę rolę: bezpośrednie spotkania ułatwiają nawiązywanie kontaktów i zwiększają możliwości nowej współpracy. Dzięki WeCosmoprof oferujemy naszym wystawcom technologie cyfrowe w celu dalszej optymalizacji czasu, które spędzają na targach. Cyfrowa ewolucja Cosmoprof nie kończy się tutaj: oceniamy nowe inicjatywy na nadchodzące miesiące, przy wsparciu podmiotów międzynarodowych .

Z okazji WeCosmoprof firma Cosmoprof Worldwide Bologna zaprezentowała ekskluzywny katalog cyfrowy ponad 800 włoskich firm pod nazwą „Beauty Made in Italy”, który jest dostępny na stronie internetowej
cosmoprof.com w sześciu językach - włoskim, angielskim, francuskim, chińskim, arabskim i portugalskim.

- Wiele firm w naszym kraju doświadcza poważnych trudności ekonomicznych ze względu na rozprzestrzenienie się pandemii COVID19. Z włoskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej, z ITA i Cosmetica Italia chcemy wznowić produkcję Made in Italy - zapowiedział Gianpiero Calzolari, prezes BolognaFiere

- Od początku lockdownu Cosmetica Italia i Cosmoprof współpracowały ze sobą w celu znalezienia alternatywnych i konkretnych odpowiedzi wspierających biznes kosmetyczny - dodał Renato Ancorotti, prezes Cosmetica Italia. - Dziś negatywne trendy zarejestrowane w ostatnich tygodniach zastępują oznaki ożywienia. Włoski przemysł kosmetyczny ma okazję potwierdzić swoją pozycję jako sztandarowego produktu Made in Italy na świecie i udowodnić, że jest sektorem strategicznym dla nowego włoskiego renesansu po COVID-19.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 11:27
Unilever tnie etaty i oszczędza – pierwszy kwartał 2025 pod znakiem restrukturyzacji
Unilever szuka oszczędności w zasobach ludzkich.Shutterstock

Unilever, jeden z największych koncernów dóbr konsumenckich na świecie, ogłosił redukcję około 6 tysięcy miejsc pracy w pierwszym kwartale 2025 roku. Cięcia są częścią globalnego planu restrukturyzacyjnego zapowiedzianego jeszcze w 2024 roku, którego celem jest likwidacja łącznie około 7,5 tysiąca etatów. Dzięki tym działaniom firma spodziewa się oszczędności rzędu 550 milionów euro do końca bieżącego roku.

W opublikowanym raporcie kwartalnym Unilever wykazał mieszane wyniki finansowe. Pomimo trudnych warunków rynkowych, skorygowany wzrost sprzedaży bazowej wyniósł 3 proc., co przypisano wzrostowi wolumenu sprzedaży oraz cen. Dobrze poradziły sobie tzw. „power brands” spółki – takie jak Dove i Rexona – co miało szczególne znaczenie dla wzrostu w segmencie Beauty & Wellbeing (wzrost o 4,1 proc.) oraz Personal Care (wzrost o 5,1 proc.), zwłaszcza na rynku północnoamerykańskim.

Całkowity przychód koncernu spadł jednak o 0,9 proc., do poziomu 14,8 miliarda euro. Na wynik ten wpływ miały głównie koszty związane z wyprzedażą aktywów oraz negatywne różnice kursowe. Mimo to dyrektor generalny firmy, Fernando Fernandez, ocenił początek roku jako „zahartowany” i wyraził optymizm co do dalszego wzrostu, zwłaszcza dzięki strategii premiumizacji i innowacji produktowej na rynkach rozwiniętych.

W ujęciu kategorii produktowych, segment pielęgnacji włosów utrzymał się na stabilnym poziomie, z minimalnym wzrostem, który częściowo zrekompensował ponowny debiut Dove z technologią odbudowy włókien. W Brazylii marka Sunsilk odnotowała spadki związane z ograniczaniem zapasów, podczas gdy Nexxus zanotował dwucyfrowy wzrost dzięki premierze linii HY-Volume. Segment dezodorantów – w tym nowości do całego ciała – szczególnie umocnił pozycję działu Personal Care, w którym sama marka Dove odpowiadała za 40 proc. przychodu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 10:15
Oriflame opublikowało wyniki finansowe za Q1; sprzedaż w euro spadła o 7 proc.
Szwedzki MLM zanotował w pierwszym kwartale roku spadek sprzedaży w euro.Oriflame

Oriflame opublikowało wyniki finansowe za pierwszy kwartał zakończony 31 marca 2025 roku, wskazując na dalsze wyzwania w zakresie sprzedaży i rentowności. Sprzedaż w euro spadła o 7 proc., osiągając poziom 145,6 milionów euro w porównaniu do 156,5 milionów euro w analogicznym okresie ubiegłego roku. W walutach lokalnych spadek wyniósł 6 proc. Skorygowana EBITDA osiągnęła poziom -1 milion euro wobec 6,7 milionów euro rok wcześniej, co przełożyło się na marżę -1,4 proc. Skorygowany wynik operacyjny zamknął się stratą 7,2 milionów euro, a marża operacyjna wyniosła -5,0 proc.

Pomimo słabszych wyników sprzedażowych, firma odnotowuje pewne postępy strategiczne. Spadek sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku (-7 proc.) był znacznie mniejszy niż w pierwszym kwartale 2024 roku (-25 proc.), co może wskazywać na stabilizację. EBITDA została osłabiona głównie przez niższy poziom sprzedaży oraz wzrost kosztów sprzedaży i marketingu jako procent sprzedaży. Jednocześnie koszty administracyjne nadal malały dzięki wcześniejszym działaniom restrukturyzacyjnym. Model “Beauty Community Model” (BCM), który obecnie funkcjonuje w 48 krajach odpowiadających za ponad 80 proc. sprzedaży grupy, został w pełni wdrożony i przynosi pozytywne rezultaty.

W ramach reorganizacji działalności produkcyjnej, Oriflame ogłosiło kontynuację procesu przenoszenia produkcji z fabryki w Polsce do sieci wybranych, wysokojakościowych producentów w Europie. Inicjatywa ta została ogłoszona w styczniu i będzie realizowana przez najbliższe dwa lata. W międzyczasie firma zakończyła kwartał z saldem gotówki wynoszącym 56,2 milionów euro (spadek z 62 milionów euro), a wykorzystanie linii kredytowej RCF osiągnęło 65 milionów euro po zwiększeniu zadłużenia o 20 milionów euro w ciągu kwartału.

Istotnym wydarzeniem było osiągnięcie porozumienia z akcjonariuszami oraz konsorcjum obligatariuszy reprezentujących ponad 91 proc. niespłaconych obligacji. Planowana transakcja rekapitalizacyjna ma na celu znaczne zmniejszenie zadłużenia oraz kosztów odsetkowych, a także dostarczenie dodatkowego kapitału. Zarząd Oriflame uważa, że pomimo trudności związanych z wynikami finansowymi i płynnością, wdrożenie rekapitalizacji oraz dalsze działania operacyjne pozwolą ograniczyć niepewności dotyczące zdolności kontynuowania działalności.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 13:40