StoryEditor
Producenci
08.03.2019 00:00

Prezes Estée Lauder Companies o strategii firmy do 2025 roku

Szef koncernu ELC ogłosił cele firmy w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania (Environmental, Social and Governance (ESG) podczas nowojorskiego Dnia Inwestora.

Estée Lauder Companies (ELC) ujawniła swoje cele na najbliższe pięć lat w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG). Nakreślił je Fabrizio Freda, prezes i dyrektor generalny ELC, który stwierdził, że konsumentów coraz bardziej przyciągają firmy i marki ukierunkowane na konkretne cele.

- Jako firma mamy długą historię  ulepszania miejsc, w których żyjemy i pracujemy. Jesteśmy dumni z naszych  osiągnięć w tej dziedzinie. Przenosimy naszą misję na wyższy poziom i przyspieszamy działania na polu ESG, ogłaszając nowe cele, które zostaną włączone do naszej strategii działań biznesowych - zapowiedział.

Odpowiedzialne pozyskiwanie

W ramach wysiłków zmierzających do rozwiązania problemów, które mogą istnieć w złożonych łańcuchach dostaw, do 2025 roku ELC określi wrażliwe łańcuchy dostaw składników i opracuje dla nich solidne plany różnorodności biologicznej i plany działań społecznych. Co najmniej 90 proc. składników palmy (olej palmowy i jego pochodne) uzyska certyfikację zrównoważoną z fizycznych łańcuchów dostaw RSPO do 2025 roku.

Emisje

Do 2020 roku ELC będzie opierać się na obecnym zobowiązaniu firmy do emisji netto zerowej emisji dwutlenku węgla i wyznaczy cel oparty na badaniach naukowych.

Opakowania

Do 2025 roku, 75-100 proc. opakowań  Estee Lauder będzie podlegać recyklingowi, wielokrotnemu użytkowi lub odzyskiwaniu. Osiągając ten cel, koncern zwiększy ilość materiałów pochodzących z recyklingu opakowań ELC wykorzystanych przez konsumentów nawet o 50 proc. Ambicją ELC jest wykorzystywanie odpowiedzialnych produktów papierniczych, gdy tylko jest to możliwe, w celu uzyskania 100 proc. certyfikatów FSC opartych na lasach certyfikowanych do roku 2025.

Przejrzystość składników

ELC opracuje zbiór kluczowych składników, który będzie zawierał opisy działania składników i sprawi, że te informacje będą dostępne online do 2025 roku.

Nauka / bezpieczeństwo pracowników

Do 2020 roku 100  proc. pracowników ELC na całym świecie będzie miało dostęp do szkoleń w zakresie podstawowych programów zrównoważonego rozwoju i społecznych skutków dla przedsiębiorstw.

Inwestycje społeczne i zaangażowanie pracowników

Do 2020 roku programy i stypendia ukierunkowane na programy zdrowotne, edukacyjne i środowiskowe będą miały wpływ na dobre samopoczucie 10 milionów osób na całym świecie.

Do 2025 roku ELC zaangażuje 50 proc. uprawnionych pracowników w regionalne, markowe lub lokalne programy wolontariackie, takie jak ELC Good Works, kampanię na rzecz raka piersi i program globalnego wolontariusza MAC. Każda marka koncernu będzie koncentrować się i wspierać co najmniej jedną społeczną lub środowiskową kampanię.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
03.12.2024 14:29
Brytyjski biznesmen uniknie kary za nielegalny handel luksusowymi perfumami z Rosją
Boadicea the Victorious

David Crisp, brytyjski biznesmen, który przyznał się do łamania sankcji nałożonych na Rosję, nie stanie przed sądem. Mimo dowodów na ukrycie sprzedaży perfum o wartości ponad 1,7 miliona funtów, HMRC (ang. Her/His Majesty’s Revenue and Customs, brytyjski urząd skarbowy i celny) umorzyło postępowanie.

David Crisp, przedsiębiorca z Surrey, został uchwycony na nagraniu przez prywatnego detektywa, gdy przyznał się do ignorowania sankcji nałożonych przez rząd Wielkiej Brytanii. W rozmowie z agentem podszywającym się pod biznesmena, Crisp wyznał, że kontynuuje sprzedaż luksusowych perfum marki Boadicea w Rosji, mimo zakazu wprowadzonego po inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku. Perfumy, wyceniane na 1000 funtów za butelkę, były wysyłane do Moskwy, co potwierdzają zarówno dokumenty przewozowe, jak i produkty odkryte w sprzedaży w Rosji. Poprzednio o sprawie Wiadomości Kosmetyczne pisały w tekście Dostawca Harrodsa pod lupą śledczych w związku z naruszeniem zakazów eksportu perfum do Rosji.

Sprawa Crisa wyszła na jaw dzięki jego byłemu wspólnikowi, Davidowi Garofalo, który zlecił śledztwo po sygnałach od sygnalistów. Zgromadzone dowody, w tym palety towarów oznaczone jako przeznaczone dla Rosji oraz międzynarodowe dane wysyłkowe, wskazywały na świadome łamanie sankcji. Garofalo przekazał materiały do HMRC, które rozpoczęło dochodzenie w 2023 roku. Jednak w lipcu 2024 roku postępowanie karne zostało umorzone, a Crisp odzyskał paszport.

Decyzja o umorzeniu śledztwa wywołała falę krytyki. W ciągu prawie trzech lat od pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę, Wielka Brytania nie przeprowadziła ani jednego postępowania karnego dotyczącego naruszeń sankcji handlowych nałożonych na Rosję. Sir Iain Duncan Smith, konserwatywny poseł i przewodniczący komisji zajmującej się sankcjami wobec Rosji, nazwał ten stan rzeczy “przykrym sygnałem” i oskarżył Wielką Brytanię o bycie “miękkim celem” dla naruszeń sankcji.

Pomimo wprowadzenia wysokich kar finansowych – takich jak grzywna w wysokości 1 miliona funtów nałożona w sierpniu 2023 roku – brak skutecznych działań karnych budzi pytania o skuteczność brytyjskiego systemu egzekwowania sankcji. Eksperci, tacy jak Tim Ash z Chatham House, wskazują, że przypadek Crisa pokazuje, iż perspektywa dużych zysków przeważa nad ryzykiem konsekwencji. “Jeśli nie ma kar, sankcje tracą swoją siłę odstraszającą” – podsumowuje Ash.

Czytaj także:

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
03.12.2024 12:29
Clarins wesprze osoby w kryzysie bezdomności
fot. materiały prasowe

W ramach kampanii Share the Love marka Clarins przekaże 1 euro ze sprzedaży każdego olejku Lip Comfort Oil, ze specjalnej limitowanej edycji, na rzecz Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej.

Francuska marka Clarins przekaże 1 euro ze sprzedaży każdego olejku do ust z limitowanej edycji Lip Comfort Oil Share the Love na rzecz Stowarzyszenia Pomocy i Interwencji Społecznej.  

Na akcję Share the Love przeznaczonych zostało blisko 3 tys. olejków, które są do kupienia  stacjonarnie w perfumeriach Douglas oraz na douglas.pl i clarins.pl. Kampanię wspiera ambasadorka marki Clarins Małgorzata Rozenek-Majdan.

Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej od trzydziestu lat wspiera osoby w kryzysie bezdomności przebywające na terenie Warszawy, prowadząc m.in. Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet W Ciąży „Etezja”. Dom „Etezja” powstał, aby holistycznie wspierać podopiecznych poprzez wdrożenie funkcjonalnych rozwiązań mających na celu położenie kresu bezdomności matek i ich dzieci.  Matkom i ojcom z dziećmi oraz kobietom w ciąży w kryzysie bezdomności placówka oferuje szeroki system wsparcia ze szczególnym uwzględnieniem edukacji rodzicielskiej, socjalno-bytowej, psychologicznej, pedagogicznej, prawnej oraz specjalistycznej.  

Czytaj także: Świąteczne misie w Rossmannie. Kiedy się pojawią i komu pomogą?

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. grudzień 2024 03:51