StoryEditor
Producenci
14.06.2020 00:00

Produkty do pielęgnacji niemowląt i dzieci: Rodzice coraz bardziej wymagający

Kategoria produktów do pielęgnacji niemowląt i dzieci powinna stale się rozwijać zgodnie z wymaganiami i potrzebami rodziców. Zmieniają się nawyki we wszystkich kategoriach beauty, a konsumenci, którzy kupują produkty dla swoich dzieci, są coraz bardziej wybredni - wynika z raportu Mintela.

Przy wyborze produktów w tym segmencie dla klientów ważniejsze są na przykład delikatne i naturalne składniki, ochrona przed promieniowaniem UV i produkty przeznaczone na określone etapy rozwoju dziecka niż niska cena.

Oznacza to, że bezpieczeństwo jest cenione ponad wszystko. Z raportu Mintela wynika jednoznacznie, że pieluchy jednorazowe muszą stać się przyjazne dla środowiska. Rodzice wolą produkty wykonane specjalnie dla dzieci, a nie dla całej rodziny, natomiast dermokosmetyki dla dzieci są nadal niszą.

- Marki i firmy powinny skupić się na opracowywaniu produktów, które powinny być delikatne, bezpieczne i zrównoważone - mówi Juliana Martins, starszy specjalista ds. pielęgnacji urody i higieny osobistej w Mintel.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
06.05.2024 14:30
Mary Kay wchodzi do Danii i krajów skandynawskich
MLM kosmetyczny operuje od teraz na rynku skandynawskim i nordyckim.Mary Kay
Mary Kay rozpoczęła działalność w Danii; firma nawiązała współpracę z Lesley Cosmetics jako autoryzowanym dystrybutorem produktów na rynku skandynawskim i nordyckim. Dostępność produktów Mary Kay na rynku duńskim ma na celu „zaoferowanie nowych perspektyw dla przedsiębiorczości kobiet i wzmocnienia ich pozycji dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu” – czytamy w komunikacie prasowym.

Mary Kay, amerykańska firma specjalizująca się w sprzedaży bezpośredniej kosmetyków w modelu marketingu wielopoziomowego (MLM), podjęła kroki w kierunku ekspansji na duński rynek. Ten krok został umożliwiony poprzez wybór firmy Lesley Cosmetics na oficjalnego dystrybutora. Dzięki temu partnerstwu, marka Mary Kay ma możliwość dotarcia do duńskich klientów i klientek, oferując swoje produkty  oraz zapewniając jednocześnie wsparcie i szkolenia dla nowych przedstawicieli sprzedaży.

Ekspansja na Danię stanowi nie tylko niesamowitą strategię wzrostu w Europie, ale także potwierdza nasze zaangażowanie w zapewnianie kobietom niezrównanych możliwości wzmocnienia pozycji i przedsiębiorczości

– skomentowała Tara Eustace, prezeska Mary Kay Europe.

Mary Kay prowadzi sprzedaż kosmetyków poprzez model marketingu wielopoziomowego. Osoby reprezentujące firmę, określane jako konsultantki kosmetyczne, mają teoretyczną możliwość zarabiania zarówno na bezpośredniej sprzedaży w swoim otoczeniu, jak i poprzez prowizję za rekrutowanie innych do działalności sprzedażowej w swojej sieci dystrybucji. Firma działa na ponad dwudziestu rynkach, włączając w to Polskę. Mary Kay Inc. została założona przez Mary Kay Ash w 1963 roku, obecnie prezesem jest Richard Rogers, syn Asha, zaś od 2022 roku dyrektorem generalnym jest Ryan Rogers, wnuk założycielki.

Czytaj także: PSSB: Konsultantki MLMów to w świetle prawa influencerki. Co to dla nich oznacza?

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
06.05.2024 12:20
Ile Grupa Aurelius zapłaciła za The Body Shop? Wracają pytania o transakcję z Natura &Co
W Polsce salony The Body Shop nadal działająwiadomoscikosmetyczne.pl
Grupa Aurelius zapłaciła Natura &Co jedynie 3,5 mln funtów z 207 mln określonych w transakcji przejęcia The Body Shop – donosi The Telegraph. Kultowa marka stworzona przez Anitę Roddick jest w upadłości.

The Telegraph podaje informacje o szczegółach transakcji nabycia The Body Shop przez fundusz Aurelius od brazylijskiej firmy Natura & Co.

The Body Shop trafiło w ręce międzynarodowej grupy private equity pod koniec 2023 r. – w listopadzie została ogłoszona sprzedaż i zainteresowane spółki czekały na jej zatwierdzenie. Aurelius miał zapłacić  za The Body Shop 207 mln funtów (GBP) w ciągu maksymalnie 5 lat.

Według The Telegraph w momencie przejęcia na konto Natura &Co trafiło jedynie 3,5 mln funtów. Brytyjskie sklepy The Body Shop upadły zaledwie 3 miesiące po zakupie. Następnie spółka zamknęła oddziały w Niemczech, w Belgii i we Francji.  W marcu br. zgłosiła wniosek o ogłoszenie upadłości w Kanadzie, USA i Australii.

Jak już wcześniej sugerował The Telegraph, fatalna sytuacja, w której znalazło się The Body Shop wynika z tego, że Aurelius nie zapewnił nowego finansowania po tym, jak bank HSBC wycofał linię kredytową dla The Body Shop. Grupa Aurelius twierdzi, że nie została poinformowana o wycofaniu kredytowania a skalę problemów The Body Shop odkryła dopiero po sfinalizowaniu przejęcia, w styczniu 2024 r.

Czytaj więcej: Telegraph: Upadek The Body Shop spowodowany został brakiem zabezpieczenia kredytu

Marka The Body Shop powstała w 1976 roku. Założyła ją Anita Roddick, która wszczepiła w jej DNA miłość do planety. Od początku produkty miały być etyczne – nie testowane na zwierzętach i pochodzące ze współpracy z małymi producentami w ubogich regionach świata. W uznaniu działalność charytatywnej i na rzecz ochrony środowiska w 2003 roku Roddick otrzymała od królowej tytuł dame (odpowiednik męskiego sir).

W 2027 r. Natura & Co kupiła The Body Shop od L‘Oréal (właściciela marki od 2006 r.) za 1,1 mld dolarów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
06. maj 2024 14:34