StoryEditor
Producenci
06.04.2021 00:00

Taiwan Excellence: Zwycięskie produkty w poszukiwaniu pięknej skóry w Azji

Znaczenie pielęgnacji skóry stale rośnie wraz z nieustannie zmieniającym się otoczeniem. Taiwan Excellence, coroczne Oscary dla tajwańskich produktów, gospodarz webinarium „Twoja pielęgnacja skóry, Taiwan Excellence zna najlepsze!” zaprosiła firmy z tego kraju do promowania swoich najnowszych innowacji.

Leonor Lin, prezes i dyrektor generalna Tajwańskiej Rady ds. Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), poinformowała podczas wydarzenia odbywającego się pod koniec marca, że przychody w Azji z segmentu pielęgnacji skóry wyniosą ponad 64 mln dol. w 2021 r. Kontynent ten jest regionem o największej wartości pod względem segmentu pielęgnacji skóry i stanowi 53 proc. światowej sprzedaży. Najbardziej dynamiczny wzrost obserwuje się na rynkach wschodzących, takich jak Indonezja, Tajlandia, Wietnam, Malezja i Filipiny.

Trzy firmy kosmetyczne premium z Tajwanu, których produkty zaprezentowano podczas wydarzenia Taiwan Excellence, oferują kompleksowe rozwiązania do pielęgnacji skóry twarzy i skóry głowy.

Shiny Brands Group Co., to firma, która rozpoczęła działalność od maseczek do twarzy, a obecnie posiada sześć głównych marek kosmetycznych. Ich międzynarodowa specjalistka ds. sprzedaży, Alina Hu, przedstawiła pełną linię produktów Dr. May z serii produktów przeciwtrądzikowych, nawilżających, wybielających i przeciwdziałających starzeniu się każdego rodzaju skóry. Różnorodne kombinacje, od oczyszczania, codziennej pielęgnacji po podkłady i primery, są objęte gwarancją 100 proc. satysfakcji wszystkich konsumentów w zakresie ich potrzeb dotyczących pielęgnacji skóry.

Wendy Sun, ambasadorka Natural Beauty, przedstawiła zwycięski produkt r-PGA Deep Hydration Moisturizing Cushion Mask, który został specjalnie zaprojektowany i wprowadzony dla azjatyckiego typu skóry. Ma w składzie naturalny błonnik roślinny, błoto okrzemkowe, co znacznie zwiększa nośność esencji, dzięki czemu maska ​​doskonale pokrywa całe obszary twarzy dzięki funkcji fizysorpcji jonowymiennej. Wendy wspomniała również, że dzięki 50-letniemu doświadczeniu w działalności transgranicznej Natural Beauty jest bardzo ceniona przez klientki na Tajwanie, w Chinach kontynentalnych, Hongkongu, Makao i Azji Południowo-Wschodniej.

Mimi Chien, zastępca dyrektora generalnego MacroHI, zaprezentowała z kolei 5α Juniper Scalp Purifying Liquid Shampoo, z nazwą handlową AROMASE, czyli nagrodzony ostatnio szampon z łagodnymi ekstraktami ziołowymi opracowanymi przez dermatologów w celu rozwiązania wszystkich problemów ze skórą głowy. Po nałożeniu szampon pozostawia uczucie chłodnego odświeżenia na skórze głowy, idealne dla obszarów tropikalnych. Kosmetyk ten nie tylko został nagrodzony przez Taiwan Excellence, ale był także pierwszym produktem do pielęgnacji skóry głowy, który uzyskał brązowy certyfikat „Cradle to Cradle (C2C)” w Azji. Sprzedaż firmy obejmuje ponad 20 krajów z kanałami obejmującymi domy towarowe, sklepy kosmetyczne, apteki i sklepy internetowe.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 16:35
Kosmetyki marki Runmageddon? Marka eventowo-sportowa wkracza w nowe segmenty
Czy Runmageddon stanie się konkurentem globalnych graczy w segmencie kosmetyków sportowych?DALL-E

Do zarządu spółki Runmageddon S.A. wszedł Milivoj Puškar, obejmując nowo utworzone stanowisko chief commercial & brand officera (CC&BO). To pierwszy od dwóch lat awans na poziomie zarządu i jednocześnie jedyna zmiana personalna ogłoszona w 2025 r. przez organizatora największych w Polsce biegów z przeszkodami.

Wprowadzenie Puškara zbiega się z wdrożeniem nowej strategii biznesowej. Runmageddon deklaruje odejście od modelu stuprocentowo eventowego na rzecz kompleksowego rozwoju marki i jej filarów. – „Uświadomienie sobie wartości brandu skłoniło mnie do komercjalizacji Runmageddonu” – podkreśla założyciel spółki Jarosław Bieniecki. Firma zamierza uporządkować portfolio tak, aby przychody nie zależały wyłącznie od kalendarza imprez.

Założyciel marki Runmageddon w wypowiedzi dla Wirtualnemedia.pl tłumaczy swoje zamierzenia:

Filary naszego brandu można podzielić na dwie kategorie [...] Po pierwsze to retail, w którym chcemy wprowadzać na rynek produkty z brandem Runmageddon, takie jak żywność funkcjonalna, suplementy, zdrowe słodycze, kosmetyki. Po drugie — stawiamy mocno na Generację Runmageddonu, pod którą kryje się m.in. organizacja darmowych wydarzeń dla ponad 40 tys. dzieci w 2026 roku.

Kluczowym krokiem jest przesunięcie 7 obszarów kompetencyjnych – komunikacji, brandingu, sprzedaży, SSC, B2C, B2B oraz IT – do holdingu Runmageddon. Natomiast spółka zależna Extreme Events skoncentruje się wyłącznie na logistyce cyklu biegów w kilkunastu lokalizacjach w całym kraju. Pozwoli to, według zarządu, ograniczyć koszty operacyjne nawet o kilkanaście procent i równolegle zwiększyć tempo prac nad nowymi przedsięwzięciami.

Jednocześnie spółka buduje fundamenty pod przyszłe projekty w obszarach sportu, rekreacji, edukacji oraz e-commerce, deklarując, że pierwsze nowe inicjatywy zostaną ogłoszone w II półroczu 2026 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.07.2025 13:30
Yves Rocher zamyka zakłady produkcyjne swojej marki w Izraelu – 270 osób straci pracę
Plaza Poznań

Marka kosmetyczna Sabon, należąca do francuskiego koncernu Yves Rocher, ogłosiła decyzję o zamknięciu swojego zakładu produkcyjnego, centrum logistycznego oraz globalnej siedziby w Izraelu. Zmiany te wiążą się z likwidacją około 270 miejsc pracy i mają na celu konsolidację działalności produkcyjnej w już istniejącym zakładzie we Francji.

Zamknięcie obejmie zakład produkcyjny i globalne centrum logistyczne w Kiryat Gat. Operacje logistyczne zostaną zakończone do października 2025 roku, natomiast całkowite zamknięcie planowane jest na czerwiec 2026 roku. Firma prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży zakładu i podpisała niewiążący list intencyjny z potencjalnym nabywcą. W przypadku niepowodzenia transakcji, zakład zostanie całkowicie zamknięty.

Sabon planuje również sprzedaż swoich 22 sklepów detalicznych w izraelskich centrach handlowych. Zgodnie z planem, przyszły nabywca miałby pełnić rolę wyłącznego dystrybutora produktów marki Sabon na rynku izraelskim. Na ten moment nie wiadomo, czy negocjacje zakończą się podpisaniem wiążącej umowy.

Zamknięcie izraelskich struktur obejmie 60 pracowników centrali, 104 osoby zatrudnione w fabryce, 16 pracowników logistyki oraz około 90 pracowników sklepów, których przyszłość zależy od powodzenia procesu sprzedaży. Firma uzasadnia swoją decyzję koniecznością redukcji kosztów i uproszczenia działalności poprzez likwidację dwóch równoległych ośrodków produkcyjnych – w Izraelu i we Francji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. lipiec 2025 06:48