StoryEditor
Producenci
14.07.2020 00:00

Tajwański rynek beauty zaprasza polskie firmy kosmetyczne na targi online

Targi kosmetyczne na Tajwanie, Taiwan Int‘l Beauty Show, odbędą się w tym roku w listopadzie w wersji cyfrowej. - Mamy ogromną nadzieję na zgłoszenia ze strony polskich producentów kosmetycznych. Jednym z moich marzeń jest zobaczenie większej liczby polskich marek z branży beauty na półkach tajwańskich drogerii – mówi WK Paulina Biedroń z TAITRA, Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zagranicznego, która zajmuje się promocją handlu zagranicznego na Tajwanie.

W czerwcu organizatorzy Taiwan Beauty Show zaprosili na Online New Product Launch przedstawicieli sześciu firm, które brały udział w tajwańskich targach. Przedstawione przez firmy produkty nawiązywały do nazwy wydarzenia, a zaprezentowane kosmetyki ukazały tajemnice tajwańskich marek kosmetycznych, skupiających się na produktach przeciwstarzeniowych. Podejście do tematu pielęgnacji anti-aging zostało podzielone na trzy kategorie: Wykorzystanie lokalnych składników w walce o młodość skóry, Najnowsze technologie oraz Tajwańska pielęgnacja przeciwzmarszczkowa.

- Od marca nastąpiły u nas duże zmiany. Wcześniej niewielka część eventów odbywała się online. Obecnie TAITRA skupia się na promocji branż poprzez wydarzenia w formacie cyfrowym. Jednym z takich wydarzeń dotyczących branży beauty jest Online New Product Launch. Wydarzenie odbyło się w formie transmisji na serwisie YouTube - retransmisję prezentacji można obejrzeć pod linkiem. Samo wydarzenie otrzymało nazwę "Secrets to Forever 18: Taiwan Beauty Show" – informuje Paulina Biedroń z polskiego oddziału TAITRA.

Zmiany zaszły też w formule jesiennych targów -  w tym roku to "2020 Taiwan International Beauty Show Virtual" - nowa, cyfrowa odsłona wydarzenia, w którym Wiadomości Kosmetyczne wzięły udział we wrześniu 2019 roku w Tajpej. W tym roku odbędzie się ono online w dniach 2 - 30 listopada.

- Obecna sytuacja wymusiła na organizatorach zmianę formuły wydarzenia. Zostanie ono również zamknięte dla osób spoza branży - dostęp do targów, wirtualnych pawilonów i spotkań B2B dostępny będzie jedynie dla zarejestrowanych wcześniej profesjonalistów, w tym media - mówi Paulina Biedroń. W targach weźmie 100 wystawców. Na stronie internetowej można uzyskać więcej informacji. 

Zakres tematyczny listopadowych targów na Tajwanie obejmie trzy kategorie:

1. Producenci kosmetyczni (kosmetyki i art. kosmetyczne, pojemniki i opakowania kosmetyczne, OEM / ODM, maszyny i wyposażenie) 

2. Międzynarodowe marki beauty (kosmetyki i art. higieniczne, produkty do pielęgnacji skóry, pielęgnacja ciała)  

3. Trendy kosmetyczne (produkty kosmetyczne halal, kosmetyki naturalne, pielęgnacja skóry mężczyzn).

Joanna Rokicka
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.05.2024 13:41
Reinold Geiger chce wycofać L’Occitane z giełdy w Hong Kongu
L‘Occitane en Provence, powszechnie znana jako L‘Occitane, to francuski luksusowy sprzedawca detaliczny kosmetyków do ciała, twarzy, włosów, perfum i artykułów gospodarstwa domowego z siedzibą w Manosque we Francji.Phan Minh Tuấn, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons
Reinold Geiger, austriacki miliarder, planuje wycofanie firmy L‘Occitane z azjatyckiej giełdy. To właśnie on przyczynił się do rozwoju tej francuskiej marki kosmetycznej, a teraz dąży do tego, by być jej jedynym właścicielem.

Tyrolski przedsiębiorca Reinold Geiger, będący już głównym udziałowcem, planuje wycofać L‘Occitane z giełdy. Przedstawił ofertę przejęcia, wyceniając firmę produkującą produkty do pielęgnacji skóry na około 6,5 miliarda euro. Geiger oferuje 34 dolary hongkońskie za akcję, mimo że obecna cena to około 29,5 dolara hongkońskiego, aby wykupić pozostałe akcje z giełdy w Hongkongu. To jego druga próba; Geiger jest już właścicielem 72 proc. akcji. Miliarder zrezygnował z wcześniejszych planów we wrześniu ubiegłego roku, ale teraz jest przekonany, że transakcja jest kluczowa dla odbudowy podstaw zrównoważonego, długoterminowego wzrostu, jak donosi retaildetail.eu.

Pomimo trudnych warunków ekonomicznych sektor kosmetyczny pozostaje odporny; L‘Occitane zanotował wzrost sprzedaży o 13% do 2,13 miliarda euro w 2023 roku. Jednak branża mierzy się ze spadkiem popytu w Chinach, podczas gdy region Azji i Pacyfiku generuje 42% całkowitej sprzedaży L‘Occitane. To Geiger nakierował kiedyś L‘Occitane na Azję, wierząc w potencjał tamtejszych klientów. Austriak przejął mniejszościowe udziały w niemal upadłej francuskiej marce w 1994 roku i został jej dyrektorem generalnym, aby zapewnić jej sukces w tamtym regionie. W 2021 roku odszedł ze stanowiska, ale pozostał prezesem i dyrektorem wykonawczym. Teraz ma nową wizję dla swojej firmy, której głównym punktem jest wycofanie jej z giełdy.

Branża kosmetyczna przechodzi głębokie zmiany, a nasza działalność znacząco przekształciła się w stronę zrównoważonej geograficznie grupy multibrandowej

- powiedział Reinold Geiger w wypowiedzi dla Finacial Times.

L‘Occitane to francuska marka kosmetyczna, która jest znana z luksusowych produktów do pielęgnacji skóry, ciała i włosów. Firma została założona w 1976 roku przez Oliviera Baussana w Prowansji we Francji. Od tamtej pory L‘Occitane zdobyło międzynarodową renomę i stało się jednym z wiodących producentów kosmetyków naturalnych.

Czytaj także: Grupa L’Occitane mianuje Laurenta Marteau na nowego dyrektora generalnego

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.05.2024 12:52
Kylie Cosmetics wchodzi do Indii
Marka należąca do Kylie Jenner wchodzi na nowy rynek.Kylie Cosmetics
Kylie Cosmetics ogłosiło swoje wejście na rynek indyjski. Dzięki współpracy z House of Beauty, co stanowi pierwszą tego typu współpracę dla marki wspieranej przez Coty, słynne zestawy do ust Kylie Jenner będą sprzedawane w 25 sklepach Sephora India w całym kraju oraz w Internecie za pośrednictwem dedykowanej witryny e-commerce Sephora.

Kolekcja, z którą Kylie Cosmetics wchodzi na nowy rynek, obejmuje zestawy do ust Matte i Velvet, konturówkę do ust Precision Pout, podkład Power Plush Longwear, tusz do rzęs Kylash Volume Mascara, korektor Power Plush Longwear i balsam Tinted Butter.

Jestem bardzo podekscytowana możliwością wprowadzenia Kylie Cosmetics w Indiach – stworzyłam Kylie Cosmetics, aby zapewnić moim fanom dostęp do produktów do makijażu, których używam i które uwielbiam, i nie mogę się doczekać, aby podzielić się moją kolekcją ze wszystkimi moimi fanami w Indiach

- powiedziała o wejściu na indyjski rynek Kylie Jenner.

Kylie Cosmetics dołącza do długiej linii marek premium, które pojawiły się na dynamicznie rozwijającym się rynku Półwyspu Indyjskiego w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W ostatnich latach indyjski rynek kosmetyczny zyskuje coraz większą uwagę, a firmy chcą zwiększyć udział w rynku w tym kraju. W marcu marka Fenty Beauty należąca do Rihanny podpisała kontrakt ze sprzedawcą kosmetyków Nykaa w ramach swojego własnego debiutu w tym kraju. Europejscy giganci z branży kosmetycznej zainwestowali także w Indiach – Chanel otworzyła swój pierwszy sklep z kosmetykami w Bombaju w styczniu 2024 r. Sephora nawiązała także współpracę z indyjską grupą detaliczną The Reliance Retail Group, aby zwiększyć swój zasięg w tym kraju.

Czytaj także: Kylie Jenner wchodzi na rynek ze swoim pierwszym zapachem: czy Cosmic stanie się hitem sprzedażowym?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
02. maj 2024 14:28