StoryEditor
Producenci
08.11.2022 00:00

Technavio: Niemcy to kluczowy rynek produktów do stylizacji włosów w Europie

Według raportu autorstwa Technavio oczekuje się, że udział w rynku produktów do stylizacji włosów w Europie wzrośnie o 1,43 miliarda dolarów amerykańskich, przyspieszając do 4,87 procent CAGR w prognozowanym okresie 2022-2026. Według raportu 36 proc. wzrostu rynku będzie pochodzić z Niemiec.

Analitycy postrzegają obecność wielu spa i salonów fryzjerskich i kosmetycznych jako jedną z przyczyn wzrostu rynku produktów do stylizacji włosów w Niemczech. Autorzy twierdzą, że w Europie innowacje i rozszerzenie portfolio prowadzące do premiumizacji produktów będą istotnym czynnikiem napędzającym wzrost rynku produktów do stylizacji włosów. Co więcej, rosnący popyt na naturalne i organiczne produkty do stylizacji włosów jest uważany za główny trend na rynku produktów do stylizacji włosów w Europie, który pozytywnie wpłynie na wartość rynku.

Wzrost rynku przez segment HCGP będzie znaczący w prognozowanym okresie. Obejmuje on kremy do włosów, żele do włosów, pomady do włosów, środki termoochronne i utrwalające. Wzrost segmentu przypisywany jest takim czynnikom jak rosnąca świadomość dotycząca produktów i ich zastosowania oraz rosnący popyt wśród męskiej populacji na produkty do stylizacji i pielęgnacji włosów.

Kluczowe wnioski z raportu:

  • Rynek przyspiesza do CAGR 4,87%.
  • Oczekuje się, że rynek wzrośnie o 1,43 mld USD.
  • Innowacje i rozszerzenie portfolio prowadzące do premiumizacji produktów będą napędzać wzrost rynku w analizowanym okresie.
  • Kluczowe regiony rozwoju obejmą takie kraje jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Włochy.
  • 36 proc. wzrostu rozwoju i sprzedaży będzie pochodziło z Niemiec.
  • Wiodącymi dostawcami na tym rynku są Beiersdorf AG, Church and Dwight Co. Inc., Henkel AG and Co. KGaA, LOreal SA, Mandom Corp., Mountain Valley Springs India Pvt. Ltd., Njord, The Estee Lauder Co. Inc., The Procter and Gamble Co. oraz Unilever Group.


Czytaj także: Bazująca na roślinach marka przedłużek do włosów Nourie przygotowuje się do wejścia na rynek

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:55
Lush Cosmetics nawiązał współpracę ze start-upem zagospodarowującym resztki jedzenia
SEAHMIE lhocmspk, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Firma Lush Cosmetics nawiązała współpracę ze startupem The Waste Lab, który zagospodarowuje resztki jedzenia, w tym owoców i warzyw, i przerabia je na kompost.

Jak podaje portal Cosmetics Business, firma Lush Cosmetics, znana ze swojego odpowiedzialnego podejścia do biznesu, nawiązała współpracę ze start-upem The Waste Lab działającym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który zagospodarowuje pozostałości jedzenia z restauracji, hoteli, firm i przekształca je w kompost.

W ten sam sposób laboratorium odpadów ma zagospodarować odpady świeżych owoców, warzyw i ziół wykorzystywane do produkcji kosmetyków w zakładzie produkcyjnym Lush Jebel Ali położonym na obrzeżach Dubaju.

 Jesteśmy zachwyceni znalezieniem partnera takiego jak The Waste Lab, firmy, która jest zgodna z naszą wizją gospodarki o obiegu zamkniętym. Zrównoważony rozwój po prostu nie wystarczy, potrzebne są praktyki regeneracyjne, praktyki cyrkulacyjne i permakultura – powiedziała Anita Baker, dyrektor zarządzająca Lush MENA.

Natomiast Lara Hussein, dyrektor generalna The Waste Lab podkreśliła:  Nasza współpraca w centrum produkcyjnym Lush w Jebel Ali jest przykładem tego, jak innowacyjna i oparta na przyrodzie gospodarka odpadami może przekształcić resztki jedzenia w cenny kompost. Ten kompost nie tylko redukuje ilość odpadów, ale także wspiera lokalne gospodarstwa, wzbogacając glebę i wspierając rolnictwo regeneracyjne.

Czytaj także: Konsumeryzm kontra branża beauty — czy da się funkcjonować w przemyśle urodowym i nie napędzać kryzysu zakupowego?

Resztki bio odpadów pozyskiwanych z Lush są wykorzystywane do opracowywania mieszanek kompostowych – obecnie znajdujących się w fazie badawczo-rozwojowej – w celu wspierania lokalnych gospodarstw, poprawy jakości gleby i promowania regeneracyjnych praktyk rolniczych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie postawiły sobie za cel osiągnięcie zerowej ilości odpadów składowanych na wysypiskach do roku 2050 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.06.2024 14:04
Beauty coLAB – aplikacja i platforma L’Oréal dla influencerów ruszyła
Beauty coLAB aplikacja i platforma edukacyjna dla influencerówfot. Instagram beautycolab_pl
Beauty coLAB to innowacyjna platforma stworzona przez grupę L’Oréal dla influencerów. Będą na niej dostępne konkursy, szkolenia i nowe możliwości współpracy z topowymi markami beauty. Na razie do platformy można dołączyć tylko na specjalne zaproszenie.

Pod koniec 2023 r. na Instagramie pojawił się  profil beautycolab_pl opatrzony opisem: Zostań głosem topowych marek i rozwijaj się jako influencer. Dołącz do nas i zdobywaj nagrody!

1 maja br. twórcy profilu odsłonili karty: Witaj w świecie Beauty coLAB - jedynej oficjalnej aplikacji stworzonej przez grupę L’Oréal dla influencerów. Czekają na Ciebie najgorętsze nowości beauty, konkursy i mega nagrody! Zostaw follow i buduj z nami społeczność najlepszych twórców #BeautycoLAB!

Do platformy mogą obecnie dołączyć wybrani twórcy. Otrzymują oni od marki zaproszenie i specjalny formularz rejestracyjny, który przechodzi weryfikację. Jeśli jest ona pozytywna twórca staje się częścią społeczności Beauty coLab. W przyszłości rekrutacja ma być otwarta dla szerokiego grona twórców – taka padła odpowiedź na pytania influencerów, które pojawiły się pod postem.

Aplikacja wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ osoby, które z niej korzystają mogą nie tylko testować produkty i zdobywać nagrody, ale także otrzymują dostęp do wiedzy, jak działać w social mediach i rozwinąć swój profil.

Beauty coLab informuje m.in. o tym, że zmiany w algorytmie Instagrama dają szansę na wybicie się mniejszym, ale ambitnym twórcom. Najbardziej doceniane będą konta tworzące autorskie treści, natomiast zasięgi stracą te, które repostują zdjęcia lub reelsy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. czerwiec 2024 14:12