StoryEditor
Producenci
24.05.2021 00:00

Tęczowe kremy Nivea dotarły do Brazylii

Na brazylijskim rynku pojawił się krem i pomadka do ust Nivea w opakowaniach w kolorach tęczy, będącej symbolem osób, które identyfikują się jako lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści lub queer. Zysk z kolekcji Nivea Pride zostanie przeznaczony na wsparcie inicjatyw  All Out, globalnego ruchu, który działa na rzecz obrony praw LGBTQ+ w Brazylii i na świecie.

Nivea w Brazylii ogłosiła partnerstwo z All Out, globalnym ruchem, który działa na rzecz obrony praw ludności LGBTQ+ w Brazylii i na całym świecie. Pierwszą inicjatywą tego partnerstwa będzie przekazanie całego zysku z kolekcji Nivea Pride, składającej się z kremu i balsamu do ust, na wsparcie dziesięciu inicjatyw organizacji LGBTQ+ z całej Brazylii.

Pojawienie się na rynku kolekcji Nivea Pride wspiera kampania, w której występują pracownicy firmy Beiersdorf w Brazylii, a równocześnie członkowie Be You @Beiersdorf, wewnętrznej organizacji zajmującej się włączaniem osób LGBTQ+ w struktury firmy. Organizacja powstała w zeszłym roku.

– Naszym celem jest stworzenie tolerancyjnego środowiska pracy, w którym pracownicy i partnerzy zewnętrzni mogą czuć się swobodnie i wnosić swój wkład w wiele aspektów, niezależnie od ich seksualności lub tożsamości płciowej. Uważamy, że każdy na tej planecie powinien być w stanie pokazać swoje prawdziwe ja, swoją prawdziwą tożsamość. Różnorodność to coś, co wzbogaca nas pod każdym względem – zarówno zawodowym, jak i osobistym – wyjaśnia członek założyciel Ralph Zimmerer, wiceprezes ds. globalnej marki i wzornictwa Nivea. 

Kolekcja Nivea Prida już rok temu pojawiła się w Niemczech. W czerwcu wystartowała tam kampania, której twarzą była drag queen Olivia Jones.

– Tworząc krem ​​Nivea w tęczowym designie, używamy naszej najważniejszej marki, aby zaangażować się w różnorodność i wysłać jasny sygnał. Pragniemy promować świat, w którym każdy może być kim chce, bez konieczności usprawiedliwiania się. Świat, który jest otwarty i w którym wszyscy razem się rozwijamy – powiedział wtedy Iain Holding, dyrektor generalny Beiersdorf na Niemcy i Szwajcarię.

Z okazji wprowadzenia na rynek limitowanej edycji kremu Nivea w kolorach tęczy w siedzibie głównej, producenta oraz w sklepach Nivea w Hamburgu i Berlinie zawisły tęczowe flagi. W telewizji i internecie rozpoczęła się natomiast kampania pod hasłem: „Nivea jest dla wszystkich”.

– Mamy nadzieję, że będziemy mogli używać kolorowego kremu Nivea do promowania różnorodności w sklepach i łazienkach w całych Niemczech – mówił Björn Böge, senior brand manager Nivea Creme, jeden z pomysłodawców kampanii.

Wsparcie dla inicjatyw skierowanych do społeczności LGBTQ+ wpisane jest w jeden z filarów strategii koncernu Beiersdorf, która obejmuje również działania skierowane do osób czarnoskórych oraz osób starszych i ich opiekunów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 15:51
Coty ogłasza globalne cięcia etatów – 700 miejsc pracy do likwidacji
Firma, która ma w portfolio między innymi Bourjois, Hugo Boss i Kylie Cosmetics, zapowiedziała redukcje zasobów ludzkich.Coty

24 kwietnia firma Coty poinformowała o planowanym zwolnieniu 700 pracowników na całym świecie. Decyzja ta jest częścią trwającej od 2020 roku transformacji strategicznej pod nazwą „All-in to Win”, której celem jest poprawa rentowności i uproszczenie struktur operacyjnych. Choć nie wskazano, które stanowiska zostaną objęte redukcją, Coty zadeklarowało, że przestrzegać będzie wszystkich wymaganych przepisów prawnych wobec osób dotkniętych zmianami.

Koszty związane z najnowszym etapem restrukturyzacji wyniosą 80 mln dolarów w formie jednorazowej płatności gotówkowej. Mimo tego wydatku, firma oczekuje rocznych oszczędności w wysokości 130 mln dolarów przed opodatkowaniem – w tym 80 mln dolarów już w 2026 roku oraz 50 mln dolarów w 2027. Dodatkowo, w ramach programu produktywności, Coty planuje wygenerować 120 mln dolarów oszczędności w łańcuchu dostaw i obszarze zakupów w 2025 roku.

Transformacja Coty opiera się na czterech filarach. Należy do nich uproszczenie struktury organizacyjnej w kluczowych regionach operacyjnych, co ma ograniczyć dublowanie funkcji i zwiększyć efektywność działania. Firma planuje również scentralizowanie funkcji wsparcia w celu ich lepszego dopasowania do nowych struktur regionalnych. Trzecim elementem jest skoncentrowanie zasobów na mniejszej liczbie inicjatyw innowacyjnych, które mają przynieść większy wpływ rynkowy.

Czwarty filar reformy zakłada optymalizację wydatków poprzez strukturalne ograniczenie kosztów stałych niezwiązanych z zatrudnieniem. Dyrektor generalna Coty, Sue Nabi, podkreśliła, że nadrzędnym celem programu „All-in to Win” jest stworzenie bardziej odpornej i rentownej organizacji, zdolnej do trwałego wzrostu i dalszych inwestycji w rozwój marek.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 13:41
Kiril Marinov, Henkel: Stawiamy na gospodarkę obiegu zamkniętego
Henkel Polska na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.Henkel Polska

Podczas 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Kiril Marinov, dyrektor zarządzający Henkel Consumer Brands, wziął udział w panelu poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego. Dyskusja skupiła się na wpływie nadchodzących regulacji unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Eksperci podkreślali konieczność traktowania odpadów jako cennych zasobów, projektowania procesów produkcyjnych z myślą o cyrkularności oraz minimalizowania powstawania odpadów.

Podczas panelu Kiril Marinov przedstawił konkretne działania, które Henkel podejmuje w odpowiedzi na nadchodzące rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). W ubiegłym roku 26 proc. plastiku użytego w opakowaniach Henkel pochodziło z recyklingu, a w 2025 roku firma planuje osiągnąć poziom 30 proc. Tym samym Henkel wyprzedzi o pięć lat regulacje unijne, które będą obowiązywać dopiero od 2030 roku.

W kontekście cyrkularności Polska wypada korzystnie na tle średniej światowej. Jak zaznaczył Kiril Marinov, poziom ponownego wykorzystania materiałów w Polsce wynosi 10,2 proc., podczas gdy średnia światowa to 8,6 proc.. Ekspert podkreślił, że nasz kraj ma potencjał, by stać się jednym z liderów gospodarki obiegu zamkniętego w Europie, na wzór Holandii, gdzie recykling materiałów osiągnął poziom 25 proc.

Transformacja opakowań w Henklu obejmuje całe portfolio produktów. Obecnie 91 proc. opakowań firmy nadaje się do ponownego użycia lub recyklingu, a celem na 2025 rok jest osiągnięcie 100 proc. Henkel zmniejszył także wykorzystanie surowców ropopochodnych o 35 proc. i dąży do dalszej redukcji o połowę. Dodatkowo wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Henkla osiągnęły neutralność pod względem emisji CO₂.

Jeszcze kilka lat temu butelki płynu do prania [Persil] były wykonywane z przezroczystego materiału, a konsumenci mogli zobaczyć, jak produkt wygląda wewnątrz opakowania. Od dwóch lat stosujemy polietylen o wysokiej gęstości, włączając w proces produkcyjny 50 proc. recyklowanego plastiku. [...] Obecnie butelki są białe, ze względu na brak możliwości znalezienia na rynku wysoce przezroczystego materiału dla recyklowanego polietylenu. Zdecydowaliśmy się na ten kompromis, stawiając zrównoważony rozwój ponad dotychczasowy wygląd produktu

wytłumaczył Kiril Marinov.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
26. kwiecień 2025 01:36