StoryEditor
Producenci
02.09.2022 00:00

Twórczyni marki Chantecaille nie jest już jej dyrektorem generalnym. Zastąpiła ją Emily Coleman

Sylvie Chantecaille nie jest już dyrektorem generalnym stworzonej przez siebie marki kosmetycznej Chantecaille Beaute. Po ośmiu miesiącach od sprzedaży firmy grupie Beiersdorf, na stanowisko powołana została Emily Coleman, która kierować nią będzie z centrali w Nowym Jorku.

Chantecaille Beaute, prestiżowa marka kosmetyczna należąca do grupy Beiersdorf, mianowała Emily Coleman na nowego dyrektora generalnego, następcę założycielki c. Coleman obecnie pełni nowe stanowisko w centrali firmy w Nowym Jorku. Podlega bezpośrednio członkowi zarządu Beiersdorf Patrickowi Rasquinetowi, który odpowiada za biznes farmaceutyczny i selektywny, czyli za marki Eucerin, Hansaplast, La Prairie i Chantecaille.

Czytaj też: Beiersdorf sfinalizował przejęcie firmy Chantecaille

Coleman dołączyła do Chantecaille po 20 latach pracy w L’Oréal, gdzie zdobyła doświadczenie w wielu obszarach, w tym Digital & Marketing, Travel Retail & Retail Operations oraz Supply Chain. Jej ostatnią rolą w L’Oréal była senior vice president marki Urban Decay. W trakcie swojej kariery Coleman nabyła umiejętności  rozwijania globalnych marek o znaczeniu lokalnym, co wykazała w Paryżu, Hongkongu, Nowym Jorku i Kalifornii. Ukończyła edukację na Uniwersytecie Oksfordzkim w Anglii oraz w MPS Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku.

– Chantecaille odgrywa kluczową rolę w Beiersdorf, ponieważ marka uzupełnia nasze portfolio prestiżowych produktów kosmetycznych o produkty do pielęgnacji skóry i makijażu. W Emily znaleźliśmy CEO z ogromnym doświadczeniem w pielęgnacji skóry i makijażu, aby podnieść naszą prestiżową markę na wyższy poziom i nadal ją rozwijać – skomentował Patrick Rasquinet.

Chantecaille Beaute jest drugą akwizycją Beiersdorf w Stanach Zjednoczonych (po marce Coppertone) w ramach strategii C.A.R.E.+. Dzięki temu koncern wzmocnił swoje portfolio w segmencie kosmetyków prestiżowych i umocnił swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Korei.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
09.05.2024 14:36
Zmarła Hanna Kurcińska, pomysłodawczyni i założycielka marki Hagi
Hanna Kurcińska, pomysłodawczyni i współzałożycielka firmy Hagi, zmarła 6 maja 2024 r.LinkedIn Hagi
Zmarła Hanna Kurcińska – pomysłodawczyni i współzałożycielka marki Hagi, chemiczka, kosmetolożka z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tworzenia i badania formulacji kosmetycznych. Informację tę podali bliscy Hanny Kurcińskiej w mediach, podkreślając, że to ona była sercem firmy.

Hanna Kurcińska była pomysłodawczynią marki Hagi i głównym specjalistą w dziedzinie recepturowania i technologii. Założyła firmę w 2014 r. i prowadziła ją wraz z dwoma córkami Agatą (prezeska firmy, odpowiedzialna za sprzedaż i marketing) i Gabrielą (odpowiedzialna za produkcję). To od imion ich trzech powstała nazwa firmy.

Informację o śmierci Hanny Kurcińskiej podali jej bliscy w mediach społecznościowych na oficjalnym profilu firmy podkreślając, jak była ciepłą i mądrą osobą.  

 

 

Hanna Kurcińska ukończyła Chemię na Uniwersytecie Warszawskim i Kosmetologię na Politechnice Łódzkiej. Już w latach 90. marzyła o stworzeniu firmy produkującej kosmetyki naturalne. W 2000 roku utworzyła laboratorium badawcze zajmujące się analityką oraz produkcją przeciwutleniaczy. Od 2014 r. współtworzyła markę Hagi, była głównym specjalistą w dziedzinie recepturowania i technologii.

Hanna Kurcińska zmarła 6 maja 2024 r. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
09.05.2024 08:00
Rexona oficjalnym partnerem Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej
Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej; Tomasz Suffner, Personal Care Business Unit Lead Poland, Baltics & Ukraine, członek Zarządu Unilever; Piotr Janiak, siatkarz
Rexona dołącza do sponsorów Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jest teraz oficjalnym partnerem Polskiej Piłki Siatkowej. Logo marki pojawi się na stadionach podczas rozgrywek i w materiałach marketingowych związku. Rexona ma możliwość wykorzystania wizerunku zawodników i logo PZPS i Polskiej Siatkówki w kampaniach reklamowych.

Marka Rexona (Unilever) została oficjalnym partnerem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W ramach umowy na 2024 rok, Rexona uzyskała prawo posługiwania się tytułem „Partnera Polskiej Siatkówki”, „Partnera Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej” oraz prawo do wykorzystywania w działalności marketingowej oficjalnego logotypu reprezentacji Polski.

Umowa gwarantuje również ekspozycję stadionową oraz możliwość wykorzystania wizerunku zawodników i logo PZPS i Polskiej Siatkówki w kampaniach reklamowych. Logo marki Rexona pojawi się także w materiałach marketingowych związku, na ściankach sponsorskich w czasie konferencji prasowych oraz na stronie internetowej PZPS.

Współpraca marki Rexona z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej to jeden z wielu przykładów działań podejmowanych przez koncern Unilever, którego celem jest promowanie zrównoważonego, zdrowego i aktywnego stylu życia – czytamy w komunikacie.

Partnerstwo z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej jest dla nas powodem do dumy. Siatkówka to źródło inspiracji i wartości, które wyznajemy i wspieramy jako marka – łączy nas nie tylko sportowa pasja, ale także determinacja, skuteczność i pewność siebie. (...) Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej współpracy zapewnimy fanom nowy wymiar zaangażowania i siatkarskich emocji – mówi Tomasz Suffner, Personal Care Business Unit Lead Poland, Baltics & Ukraine, członek Zarządu Unilever z ramienia części biznesu odpowiedzialnej za środki higieny osobistej (Personal Care Business Group) dla Europy Wschodniej.

Niezmiernie cieszymy się, że do grona naszych sponsorów i najbliższych partnerów dołącza globalna marka tej klasy co Rexona. (...) Mówimy podobnym językiem o naszej misji i wizji, a sport jest dla nas wspólnym, naturalnym środowiskiem. To daje nam nadzieję na doskonałą współpracę, z korzyścią dla nas wszystkich, w tym naszych niezastąpionych kibiców – podkreśla Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Unilever (założony ponad 100 lat temu) jest jednym z największych przedsiębiorstw w branży dóbr konsumpcyjnych na świecie. Dostarcza produkty Beauty & Wellbeing, Personal Care, Home Care, Nutrition i Ice Cream. Prowadzi sprzedaż w 190 krajach, dociera do 3,4 mld konsumentów dziennie. Zatrudnia 128 tys. pracowników. Przychody ze sprzedaży w 2022 r. wyniosły 60,1 mld euro.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. maj 2024 01:57