StoryEditor
Producenci
20.06.2022 00:00

Unilever chce się uniezależnić od oleju palmowego i ropy

Unilever nawiązał współpracę z biotechnologiczną firmą Geno z San Diego, której eksperci pomogą mu w komercjalizacji roślinnych alternatyw dla surowców, takich jak olej palmowy i paliwa kopalne, wykorzystywanych do produkcji chemii domowej i kosmetyków. Celem jest uniezależnienie koncerny od surowców, których zasoby kurczą się i dostęp do nich już teraz charakteryzuje się dużą zmiennością. W efekcie powstaną produkty chemii domowej i higieny osobistej na miarę XXI wieku, dzięki którym konsumenci nie będą musieli wybierać między skutecznością a troską o naturę.

Unilever nawiązał współpracę z biotechnologiczną firmą Geno z San Diego, której eksperci pomogą mu w komercjalizacji roślinnych alternatyw dla surowców, takich jak olej palmowy i paliwa kopalne, wykorzystywanych do produkcji chemii domowej i kosmetyków. Koszty tego przedsięwzięcia zostały wycenione na 120 mln dolarów (114 mln euro).

Prace już ruszyły. Geno opracował proces fermentacji, w którym wykorzystuje cukier do przekształcania mikroorganizmów w składnik potrzebny do wytwarzania kluczowych środków czyszczących zwanych surfaktantami. Są one integralną częścią wszystkich produktów czyszczących – wykorzystywanych zarówno w branży chemii domowej, jak i higieny osobistej oraz kosmetykach. Sprawiają, że produkty się pienią i w ten sposób lepiej usuwają brud. Dotychczas składniki te były wytwarzane głównie z ropy i oleju palmowego.

Unilever, jeden z największych na świecie producentów mydła i detergentów, zobowiązał się, że do 2023 roku zaprzestanie korzystania z oleju palmowego (którego produkcja ma wpływ na wylesianie), przy zapewnieniu dotychczasowych łańcuchów dostaw. Inicjatywa koncernu może więc zmienić reguły gry na łącznych rynkach chemii domowej, kosmetyków i środków higieny osobistej o łącznej wartości 625 mld dolarów (594 mld euro).

– Biotechnologia ma potencjał, by zrewolucjonizować pozyskiwanie składników czyszczących i zagwarantować nam prowadzenie biznesu na miarę przyszłości – dla konsumentów, udziałowców i planety, którą wszyscy dzielimy – skomentował Richard Slater, dyrektor ds. badań i rozwoju Unilever.

Dodał, że pozyskiwanie zróżnicowanej gamy surowców do zasilania formulacji jest kluczem do wspierania obecnego i przyszłego wzrostu przychodów koncernu.

– Nasi konsumenci nie będą musieli wybierać między skutecznością produktów a troską o naturę. Nasza innowacja wywrze rzeczywisty wpływ na branżę, pomagając na nowo wynaleźć chemię produktów domowych i higieny osobistej na miarę XXI wieku – uważa Peter Kulve, prezes Unilever Home Care.

Również Fabian Garcia, prezes Unilever Personal Care wyjaśnił, że tworzenie nowych materiałów na bazie biologicznej pomoże w tworzeniu przyjaznych dla planety produktów do higieny osobistej. A do tego uniezależni firmę od takich surowców jak ropa, zapewniając zarówno wysoką wydajność, jak i zrównoważony rozwój.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
14.06.2024 11:52
Rituals Cosmetics otworzył czterdziesty ósmy sklep w Polsce
Sklep Rituals Cosmetics w centrum handlowym Avenida Poznań został otwarty 12 czerwca 2024 r.Avenida Poznań
Marka Rituals Cosmetics uruchomiła swój czterdziesty ósmy sklep w Polsce. Został on otwarty w centrum handlowym Avenida Poznań. Na czerwiec planowane są jeszcze dwa kolejne otwarcia, zatem miesiąc zamknie 50 salonami.

Salon Rituals Cosmetics otwarty 12 czerwca w  centrum handlowym Avenida Poznań jest czterdziestym ósmym sklepem marki w Polsce. W tym roku jest to już trzecie otwarcie – dwa wcześniejsze miały miejsce w Opolu i Suwałkach. Na czerwiec planowane sa jeszcze dwa - w gliwickiej Galerii Forum oraz trzeci sklep w Krakowie – tym razem w Galerii Kazimierz. Zatem na koniec miesiaca marka będzie miała w Polsce 50 sklepów własnych.  

Na tym jednak ekspansja marki w naszym kraju się nie skończy,  Wiadomo już, że w planach jest uruchomienie salonu w Inowrocławiu.

 

Czytaj też: Rituals otworzy sklep w Inowrocławiu (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Sklep Rituals Cosmetics w Avenida Poznań uzupełnił ofertę handlową marek kosmetycznych obecnych w centrum hadlowym. Dotychczas swoje produkty w sklepach własnych lub franczyzowych oferowały tu marki: Golden Rose, Inglot, Neonali, Sorvella Perfume, Yves Rocher i Ziaja. Klienci mogli też robić kosmetyczne zakupy w drogerii Rossmann, Hebe, Super-Pharm i Kontigo, a także w perfumeriach Douglas i Sephora. 

Salon Rituals znajduje się na poziomie +1. Oferuje kosmetyki do kąpieli, pielęgnacji oraz produkty z gamy home wear, a każdy z produktów jest inspirowany starożytną tradycją i pomaga przenieść się w świat pełen zapachów. Prócz tego w asortymencie znajdują się perfumowane świece i odświeżacze powietrza w formie pachnących patyczków.

Rituals Cosmetics otwiera w Polsce własne sklepy od 2021 r. W tej chwili ma ich ponad 40. Raymond Cloosterman, założyciel & CEO marki zapowiedział, że w 2024 r. firma planuje otwarcie kolejnych 250 sklepów na świecie, co oznacza, że będzie uruchamiać niemal 5 salonów tygodniowo. Plany sprzedażowe na ten rok mówią o 2 mld euro przychodów.

 

Więcej: Rituals Cosmetics rozwija sieć sprzedaży i notuje wzrost przychodów. W tym roku otworzy kolejnych 250 sklepów

 

Avenida Poznań to jedno z największych centrów handlowych w województwie wielkopolskim, które na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni niemal 60 tysięcy mkw. mieści blisko 200 lokali handlowych i użytkowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
15. czerwiec 2024 06:03