StoryEditor
Producenci
27.12.2023 12:55

Unilever sprzedawał. Teraz kupuje – biotechnologiczną markę do włosów K18

K18 Hair to kategoria produktów do włosów wykorzystująca pielęgnację biomimetyczną, która odwraca zniszczenia spowodowane przez rozjaśnianie, farbowanie, stylizację cieplną, a jednocześnie odbudowuje pojedyncze włókna włosów na poziomie molekularnym. / Instagram/K18hair
Koncern Unilever podpisał umowę nabycia biotechnologicznej marki K18 specjalizującej się w pielęgnacji włosów. Powiększa w ten sposób swój portfel produktów premium o dużym potencjale wzrostu.

Unilever kupuje biotechnologiczną markę kosmetyków do pielęgnacji włosów K18. Jak podała firma, oznacza to kolejny krok Unilevera w optymalizacji portfela w kierunku obszarów o większym wzroście.

– Jesteśmy podekscytowani możliwością dalszego rozwijania portfolio Unilever Prestige w szybko rosnących segmentach premium poprzez dołączenie marki K18. To przejęcie uzupełnia nasz szybko rosnący portfel marek konsumenckich premium – powiedział Vasiliki Petrou, dyrektor generalny Unilever Prestige.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Zamknięcie transakcji planowane jest na I kwartał 2024 roku

Założona w 2020 roku przez małżeństwo Suveena Sahiba i Brittę Cox, K18 to szybko rozwijająca się marka, która działa na styku piękna i biotechnologii. K18 Hair to kategoria produktów do włosów wykorzystująca pielęgnację biomimetyczną, która odwraca zniszczenia spowodowane przez rozjaśnianie, farbowanie, stylizację cieplną, a jednocześnie odbudowuje pojedyncze włókna włosów na poziomie molekularnym.

Gama sześciu produktów K18 pomaga zidentyfikować i wyeliminować przyczyny uszkodzeń włosów, a ich formuły zawierają opatentowaną, innowacyjną cząsteczkę – K18Peptide, która naśladuje strukturę ludzkiej keratyny. Jak czytamy w opisach produktów, odwracają one nawet głębokie zniszczenia włosów powstające po wielokrotnym rozjaśnianiu, częstym farbowaniu czy stylizowaniu na gorąco. Odżywki, maski i inne preparaty odbudowują włókna włosów niejako od środka – na poziomie molekularnym, działając na zerwane mostki dwusiarczkowe i łącząc łańcuchy keratynowe. Marka jest promowana w internecie, a jej działanie można zobaczyć w praktyce podczas zabiegów fryzjerskich. 

 

– Natura jest najlepszym projektantem i odkryliśmy, że rozumiejąc biologię włosów, można osiągnąć zdrowe i pięknie wyglądające włosy przy użyciu mniejszej ilości produktu i w krótszym czasie. Jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia sił z firmą Unilever, która widzi wartość w naszym wyjątkowym podejściu opartym na biologii i biotechnologii, które jest bardziej zrównoważone i skuteczne – stwierdził Suveen Sahib, współzałożyciel i dyrektor generalny K18.

Marka K18 jest dystrybuowana za pośrednictwem profesjonalnych salonów fryzjerskich i sprzedawana w internecie. W Polsce również można ją kupić w internetowych drogeriach i perfumeriach.

Przypomnijmy, że w połowie grudnia br. Unilever ogłosił sprzedaż ponad 20 marek kosmetycznych i pielęgnacyjnych działających pod parasolem Elida Beauty (w tym popularnej w Polsce marki szamponów i odżywek do włosów Timotei) prywatnej firmie inwestycyjnej Yellow Wood Partners.

Czytaj więcej: Unilever sprzedaje Elida Beauty, właściciela Timotei, firmie Yellow Wood Partners

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.05.2024 01:36
Julia Wieniawa ambasadorką L‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, artystka młodego pokolenia, aktorka i piosenkarka, została ambasadorką L‘Oréal ParisL‘Oréal Paris
Julia Wieniawa, utalentowana i wszechstronna artystka młodego pokolenia, została ambasadorką L‘Oréal Paris. Konsekwencja, odwaga, upór i przywiązanie do wartości, które doprowadziły ją do wysokiej pozycji w branży, zadecydowały także o tym, że stała się twarzą najcenniejszej marki kosmetycznej na świecie.

Julia Wieniawa nie tylko gra i śpiewa, ale także trafia do młodego pokolenia, idealnie pasuje do marki, która swoje działania skupia wokół hasła: „Ponieważ jesteś tego warta”. Ten rozpoznawalny na całym świecie slogan od początków L’Oréal Paris jest wyrazem  wsparcia kobiet, żeby osiągały swoje cele i żyły zgodnie ze swoimi zasadami i marzeniami. Julia stale się rozwija, próbuje nowych rzeczy i podejmuje się nowych wyzwań. Współpraca z L‘Oréal Paris to sposób, żeby wartości, które łączą ją z marką, wybrzmiały jeszcze bardziej.

image
Julia Wieniawa zdaniem L‘Oréal Paris swoimi działaniami idealnie pokazuje, co znaczy hasło "Jestem tego warta"
L‘Oréal Paris
Sukces, który osiągnęła Julia nie sprawił, że stała się kimś niedostępnym. Buduje społeczność, w której nie kreuje się na nieosiągalny ideał. Przyznaje się do słabości i problemów, które nie znikają wraz z zawodowymi osiągnięciami. Pokazuje cienie i blaski sławy.

Nie ukrywa, że jej życie zawodowe jest bardzo intensywne i wymagające, więc podkreśla znaczenie nie tylko pielęgnowania zdrowia w kontekście fizycznym, ale również tego psychicznego. Julia w tym celu nie tylko sięga po pomoc ekspertów, ale także stawia na małe przyjemności. Chwile dla siebie to jedna z inspiracji, którą można bez trudu przenieść do własnego życia. Nie muszą to być bowiem zajęcia z jogi na Bali, ale nawet domowa pielęgnacja, która pozwoli skupić się na sobie i da podwójną przyjemność na poziomie cielesnym i duchowym. Fakt, że Julia nie ucieka od problemów, może pomóc otworzyć oczy wielu kobietom, które wcześniej nie zauważały problemów u siebie.

Julia Wieniawa pomimo młodego wieku jest nie tylko dojrzałą artystką, ale również taką samą kobietą. Nauczyła się nie tylko kreować otaczającą ją rzeczywistość, ale również uciekła od schematów myślenia, w których dorastała. Najważniejsze było uwolnienie się od przekonania, że okazywanie emocji jest słabością.

Przez ukrywanie tego narosło przekonanie, że sukces przyszedł jej łatwo, co w nie jest prawdą. Odbiorcy otrzymywali tylko efekt jej pracy, ale nie widzieli całej drogi, a ta bywała wypełniona porażkami czy gorszymi momentami, które miewa każdy. Julii udało się wyrwać z takiego schematu, ale w dzisiejszych czasach wciąż nie każdy potrafi mówić o słabościach. Ambasadorka L‘Oréal Paris daje zatem przykład, który współcześnie ma szczególne znaczenie dla młodych kobiet.

Czytaj także: Iga Świątek została pierwszą polską ambasadorką marki Lancôme

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.05.2024 15:36
Dove wchodzi w nową kategorię produktową: dezodoranty do całego ciała
Nowa formuła dezodorantu ma pomóc walczyć z potliwymi okolicami ciała, które do tej pory nie miały dedykowanych produktów.Dove
Marka Dove, należąca do Unilever, wprowadza nową linię dezodorantów do całego ciała, przeznaczonych do stosowania na piersi, plecy, uda, stopy oraz zewnętrzne okolice intymne. Dezodoranty są przebadane i zatwierdzone przez dermatologów, absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemny zapach.

Marka Dove, będąca częścią koncernu Unilever, wprowadza na rynek innowacyjną serię dezodorantów do całego ciała. Produkty te są przeznaczone do stosowania na różne partie ciała, w tym piersi, plecy, uda, stopy, a także zewnętrzne okolice intymne. Biorąc pod uwagę wielkość i globalną rozpoznawalność marki, wejście w nową, specjalistyczną kategorię produktową może spowodować powstanie ogólnoświatowego trendu w tym kierunku.

Pranav Chandan, dyrektor ds. dezodorantów w firmie Unilever na USA, powiedział:

Mniej niż 1 proc. potu wytwarzanego przez nasze ciało pochodzi spod pach. Pot powoduje nieprzyjemny zapach, a często także uczucie skrępowania, które może powstrzymywać kobiety od codziennych zajęć. Dezodoranty Dove do całego ciała zostały zaprojektowane, aby pomóc kobietom w codziennym funkcjonowaniu w zaufaniu i komforcie.

Dermatologicznie zatwierdzone dezodoranty skutecznie absorbują nadmiar wilgoci i eliminują nieprzyjemne zapachy bezpośrednio u ich źródła. Wyróżniają się formułami wolnymi od aluminium, wzbogaconymi o witaminy B3 i E, które dodatkowo pielęgnują skórę. Kolekcja obejmuje dwa nowe formaty dezodorantów, gwarantujące 72-godzinną ochronę przed nieprzyjemnym zapachem, oferując tym samym długotrwałą świeżość i komfort użytkowania.

Obecnie globalny rynek antyperspirantów i dezodorantów jest wyceniany na około 30,49 miliarda dolarów w 2022 roku i oczekuje się, że będzie się dynamicznie rozwijał, osiągając wartość 44,95 miliarda dolarów do 2031 roku przy CAGR wynoszącym 5,31 proc. od 2024 roku​ (wg. Research & Markets)​​. Wzrost ten napędzany jest rosnącą świadomością higieny osobistej oraz rosnącym zapotrzebowaniem na produkty bez aluminium i zawierające naturalne składniki, które są uważane za bardziej przyjazne dla zdrowia​. Ponadto, innowacje w zakresie formuł i opakowań, takie jak wprowadzenie aerozoli bez aluminium i naturalnych składników, przyczyniają się do zwiększenia popularności tych produktów. Rynki w Ameryce Północnej i Europie, ze względu na wysoką świadomość higieny osobistej i rosnącą siłę nabywczą konsumentów, odgrywają kluczową rolę w rozwoju tego sektora​.

Czytaj także: Czy używanie antyperspirantów jest bezpieczne? Dermatolog rozwiewa mity o tych kosmetykach

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. maj 2024 09:58