StoryEditor
Producenci
26.09.2022 00:00

Unilever zaczyna poszukiwania nowego dyrektora generalnego. Obecny ogłosił zamiar przejścia na emeryturę

Unilever ogłosił, że dyrektor generalny Alan Jope poinformował zarząd o zamiarze przejścia na emeryturę pod koniec 2023 roku, po pięciu latach pełnienia tej funkcji. Firma zaczyna poszukiwania następcy. Rozważy zarówno kandydatów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Unilever zaczyna poszukiwania nowego dyrektora generalnego, po tym jak Alan Jope, aktualny dyrektor generalny poinformował zarząd o zamiarze przejścia na emeryturę pod koniec 2023 roku. Swoją funkcję w Unileverze pełni od stycznia 2019 r.

– Pod jego kierownictwem Unilever dokonał istotnych zmian w strategii, strukturze i organizacji, które zapewniają firmie silną pozycję. Ta praca będzie kontynuowana, a my z całego serca dziękujemy Alanowi za jego przywództwo i wkład w naszą działalność – powiedział Nils Andersen, prezes Unilevera.

Czytaj też: Unilever podnosi prognozy sprzedaży na 2022 r.

AIan Jope dołączył do Unilevera w 1985 roku. Zanim został dyrektorem generalnym, pełnił funkcję prezesa działu Beauty & Wellbeing oraz Personal Care. Pracował również na stanowiskach kierowniczych w Ameryce Północnej przez 14 lat oraz w Azji przez 13 lat. Kierując działalnością firmy Unilever w Chinach, podwoił jej udziały w rynku i przyczynił się do przyszłego sukcesu firmy w tym  kraju.

W ostatnich latach jako dyrektor generalny nadzorował unifikację struktury prawnej Unilever w ramach jednej spółki macierzystej oraz uruchomienie planu działań na rzecz transformacji klimatycznej. Skonsolidował również strategie zrównoważonego rozwoju i biznesowe firmy Unilever w jedną – znaną jako Compass – mającą na celu powiązanie wiodącej pozycji Unilever w zakresie zrównoważonego rozwoju z przyspieszeniem wyników biznesowych.

Niedawno, pod presją ze strony akcjonariuszy, podjął też decyzję o restrukturyzacji, zmniejszeniu portfela produktów oraz zwolnieniu 1,5 tys. osób.

Czytaj też: Unilever zwalnia pracowników i tnie portfel produktów 

Alan Jope jest też przewodniczącym zarządu Generation Unlimited UNICEF, wiceprzewodniczącym Forum Dóbr Konsumpcyjnych oraz wiceprzewodniczącym Komitetu Wykonawczego Światowej Rady Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD).

Zdobył tytuł MBA z wyróżnieniem w dziedzinie handlu na Uniwersytecie w Edynburgu i ukończył program zarządzania ogólnego Harvard Business School w 2001 roku. Niedawno został mianowany Visiting Fellow na Uniwersytecie Oksfordzkim.

– W nadchodzących kwartałach, zanim odejdę na emeryturę nadal będę się koncentrował na wzroście i realizacji strategii Unilevera – zapowiedział Alan Jope.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.06.2024 09:51
Miraculum notuje wzrosty. Największe w kanale nowoczesnym
Sławomir Ziemski, prezes Miraculummat. prasowe
Firma Miraculum osiągnęła w maju 4,5 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. względem wyniku wypracowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Najszybciej rozwija się kanał nowoczesny, który w minionym miesiącu wygenerował 2,5 mln zł – jest to wzrost o 54 proc. r/r. Spółka konsekwentnie rozbudowuje ofertę produktową oraz kanały sprzedaży, co pozytywnie przekłada się na osiągane wyniki.

Od początku roku do końca maja Miraculum wygenerowało 21,1 mln zł przychodów. Narastająco, najlepszy wynik odnotowuje nowoczesny kanał dystrybucji, który obejmuje sieci drogerii, dyskonty oraz hipermarkety – w omawianym okresie wypracował 11,3 mln zł i jest to wzrost o 22 proc. w porównaniu do okresu styczeń-maj 2023 r.

Sławomir Ziemski, prezes Miraculum komentuje:

Nasze produkty i nowe wdrożenia spotykają się z dużym zainteresowaniem klientów. Aktualnie nasz zespół pracuje nad kolejnymi wdrożeniami, a już za chwilę zaprezentujemy nowy koncept perfumeryjny.

Miraculum umacnia też sprzedaż eksportową. W maju segment ten wygenerował przychody na poziomie 697 tys. zł – jest to wzrost o 16 proc. r/r. Na przełomie czerwca i maja spółka uczestniczyła w targach Beauty Expo Central Asia w Kazachstanie.

Podczas targów w Kazachstanie odbyliśmy wiele inspirujących rozmów biznesowych – umocniliśmy naszą pozycję w regionie Azji Centralnej i spodziewamy się, ze nasze rozmowy w najbliższym czasie zaowocują kolejnymi, zagranicznymi kontraktami

– dodaje Sławomir Ziemski.

Miraculum to notowana na GPW polska spółka kosmetyczna, która niedawno obchodziła 100-lecie istnienia. 

 

Czytaj też: Miraculum świętuje 100-lecie. Zarząd zapewnia o dobrej przyszłości spółki (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Działalność społki koncentruje się na opracowywaniu i sprzedaży kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała, wyrobów perfumeryjnych, preparatów do depilacji oraz kosmetyków do makijażu. Skupia w portfolio dwanaście marek: Miraculum, Prasatra, Być Może.., Gracja, Pani Walewska, Wars, Lider, Tanita, Paloma, Joko, Chopin, Gracja Bio.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
12.06.2024 16:42
Marka La Roche-Posay wsparła projekt profilaktyczny Spot the Dot
Projekt Spot the Dot rozpoczęła wystawa zdjęć Anny Bedyńskiej. Całą akcję wspiera dermokosmetyczna marka La Roche-Posaymat. prasowe
Dermokosmetyczna marka La Roche-Posay zdecydowała się wesprzeć profilaktyczny projekt Spot the Dot. Jego celem jest zwrócenie uwagi na znamiona na skórze oraz konieczność ich obserwowania, co jest jednym z ważnych elementów profilaktyki czerniaka. Do szukania znamion zachęca Fundacja Rak’n’Roll.Wygraj Życie oraz fotografka Anna Bedyńska. Patronatu wydarzeniom udzieliła Akademia Czerniaka.

W ramach projektu Spot the Dot fotoreportaż z Japonii wykonany przez Annę Bedyńską zawisł w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie. Do oglądania zdjęć zachęcają kropki pokrywające Agrykolę. Inspiracją zdjęć była wizyta fotografki w Muzeum Yayoi Kusamy. To artystka, która obsesyjnie pokrywa kropkami kolejne metry płótna, a te zaczęły prześladować Anne Bedyńska. Podczas całego pobytu w Japonii widziała je wszędzie: w detalach miejskich i architekturze, na ubraniach i towarach.

Po powrocie do Polski zaprezentowała swoje zdjęcia przedstawicielom Rak’n’Rolla z propozycją wykorzystania szerokiej metaforyki fotografii do działań profilaktycznych. Kropki z obrazów Bedyńskiej mają zachęcać do szukania tych pozostałych – w przestrzeni miejskiej, na przedmiotach użytkowych oraz na własnej skórze. Znajomość kropek – znamion – to część profilaktyki czerniaka.

Projekt Spot the Dot potrwa od czerwca do września. Rozpoczęła go wystawa zdjęć Anny Bedyńskiej. Na lipiec i sierpień zaplanowano działania edukacyjne. We wrześniu odbędzie się premiera książki z fotografiami Bedyńskiej oraz informacjami na temat profilaktyki czerniaka (wydawcą jest holenderska organizacja o tej samej nazwie: Spot the Dot). Premiera albumu połączona będzie ze spotkaniem autorskim i rozmową na temat nowego podejścia do prowadzenia działań profilaktycznych.

W projekt zaangażowała się dermatologiczna marka La Roche-Posay. Oprócz wsparcia organizacyjnego i finansowego projektu, zaangażowała do niego swoich ambasadorów – twórców internetowych. Powiększają oni zasięg przekazu kampanii oraz zapewniają dotarcie do osób, które na co dzień mogą nie być zainteresowane tematyką profilaktyki.

Natalia Walencik, senior brand manager La Roche-Posay, zaznacza:

Misją marki La Roche-Posay jest poprawa jakości życia poprzez dbanie o zdrowy wygląd skóry i jej komfort. Jako eksperci w dziedzinie pielęgnacji skóry, poprzez tę inicjatywę chcemy podnosić świadomość konieczności fotoprotekcji każdego dnia niezależnie od pogody, a w szczególności bezpieczeństwa na słońcu i profilaktyki czerniaka. Dlatego zachęcamy do szukania i obserwowania kropek nie tylko wokół siebie, ale również na swojej skórze.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. czerwiec 2024 11:42