StoryEditor
Producenci
11.07.2022 00:00

Vabun Radosława Majdana wystawione w całości na sprzedaż

Jak podają media biznesowe, spółka Vabun założona przez Radosława Majdana została w całości wystawiona na sprzedaż za kwotę 239 tys. zł

Radosław Majdan w 2015 r. założył firmę i markę Vabun zajmującą się sprzedażą zapachów dla mężczyzn. Dystrybucję rozpoczął od współpracy z tzw. handlem tradycyjnym. Osobiście stawiał się na konferencjach handlowych franczyzowych sieci drogeryjnych. Bywał także w drogeriach, gdzie podczas specjalnych akcji promował swoje produkty i spotykał się z klientami.

Rok później firma zapowiedziała rozszerzenie portfolio i wejście na zagraniczne rynki. W 2016 r. podpisała także umowę o współpracy z Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, właścicielem sieci Hebe.

https://www.wiadomoscikosmetyczne.pl/artykuly/kosmetyki-vabun-poszerzaja-portfolio-i-wchodza-na-,38260

Czytaj: Perfumy Vabun trafią do sieci Hebe  

W 2018 r. w ofercie spółki pojawiły  się zapachy dla kobiet, a w sesji reklamowej wzięła udział Małgorzata Rozenek-Majdan. M.in. na promocję nowości przeznaczone miały być pieniądze z giełdy.

Czytaj: Radosław Majdan idzie na giełdę po pieniądze na rozwój marki Vabun  

Spółka Vabun zadebiutowała na New Connect. Nie obyło się bez problemów i oskarżeń o podejrzane transakcje akcjami spółki.

W tym samym roku głośny stał się także konflikt z luksusową marką Chanel, która zażądała wycofania z rynku perfum damskich Vabun for Lady „No.5” uważając, że oznaczenie „No.5” sugeruje powiązanie z jej produktami.  

Ostatecznie Radosław Majdan podpisał umowę z Chanel, wycofał kontrowersyjny produkt z rynku i zobowiązał się do zniszczenia jego zapasów.

Czytaj: Radosław Majdan podpisał umowę z marką Chanel

Pod koniec 2020 r. Radosław Majdan przyznał, że wyniki spółki są złe oraz ogłosił, że poszukuje dla niej inwestora. Przychody spółki w ciągu roku zmalały o ponad 80 proc.

Czytaj: Radosław Majdan rozważa sprzedanie marki Vabun

Radosław Majdan w 2021 r. zrezygnował ze stanowiska prezesa spółki i wyniku wzajemnego przejmowania majątku firm Vabun i Yellow Boson miała powstać nowa spółka zajmująca się energią odnawialną.

Następnie spółka po raz kolejny zmieniła właściciela, a prawa własności do nazwy i marki Vabun przeszły na będącą od początku w biznesie firmę MBF Group.

Czytaj: Marka Vabun po raz kolejny zmienia właściciela

Teraz, jak donoszą portale cała firma została wystawiona na sprzedaż. Powód jest opisany:  "Z uwagi na pandemię decyzja o wyjściu głównego udziałowca poprzez rynkowy exit".

Na sprzedaż wystawiono wszystko. 100 udziałów  w spółce z o.o. wraz ze wszystkimi działającymi rozwiązanymi biznesowymi, marka kosmetyków i perfum, sklepy internetowe, profile w mediach społecznościowych, zapasy towaru i cały khow how wraz z kontaktami biznesowymi. Dodatkowo rok promocji na swoich kanałach w mediach społecznościowych.

Wedle prospektu sprzedażowego w magazynie jest towar o wartości (w cenach detalicznych) ok. 300 tysięcy złotych. Wyceniono go po kosztach zakupu na 55 tysięcy złotych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.02.2024 12:28
Maybelline New York rozświetla przestrzeń na muralach w kampanii baz pod makijaż
Maybelline Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze PolitechnikaMullenLowe Warsaw
„Kliknij po efekt rozświetlenia” pod takim hasłem prowadzona jest kampania launchująca nową bazę rozświetlającą 4w1 Instant Perfector Glow marki Maybelline New York. W jej ramach przy Metrze Politechnika w Warszawie powstały dwa murale.

Jednym z najbardziej widocznych elementów kampanii marki Maybelline New York (L’Oréal Polska) pod hasłem „Kliknij po efekt rozświetlenia” są dwa murale zainstalowane w przestrzeni miejskiej. Pierwszy z nich to mural motion, który dynamicznie nawiązuje do efektu rozświetlenia, jaki daje baza rozświetlająca 4w1 Instant Perfector Glow. Drugi wykorzystuje technologię LED, a dodatkowo wyposażony jest w gąbkę przymocowaną do ściany jako dodatkowy element podkreślający produkt, którego dotyczy kampania.

image
MullenLowe Warsaw

Instant Perfector Glow to baza pod makijaż, która działa także jako rozświetlacz, korektor i krem BB. Murale promujące produkt umiejscowione są w Warszawie przy Metrze Politechnika (ul. Jaworzyńska i ul. Waryńskiego).

Patrycja Jakubowska, senior brand managerka Maybelline New York (L’Oréal Polska), mówi:

Zależało nam na wyrazistym podkreśleniu właściwości produktu z naciskiem na efekt końcowy jaki gwarantuje, czyli promienny wygląd, zgodnie z hasłem kampanii „Kliknij po efekt rozświetlenia”. Dokładnie taki był nasz cel, gdy planowaliśmy dotarcie do kobiet w wieku 18-44 lata.

W kampanii wykorzystana została również telewizja, digital oraz współpraca z influencerami. Media na potrzeby kampanii zaplanował Wavemaker. Działania reklamowe potrwają do połowy marca. Za współpracę z influencerami odpowiada agencja JU, za social media 121 PR, a murale powstały we współpracy GoodLooking Studio, MullenLowe Warsaw i Wavemaker.

Maybelline New York nie pierwszy raz sięga po nowatorskie rozwiązania. Jako pierwsza kosmetyczna marka w Polsce wykorzystała najnowsze trendy marketingu cyfrowego z wykorzystaniem CGI. Jesienią 2022 roku dokonała metamorfozy Pałacu Kultury i Nauki, który zyskał świetlisty glow za pomocą podkładu Super Stay 24H Skin Tint, nad rondem ONZ szybował sterowiec z tuszem do rzęs Lash Sensational Sky High, a na Tamce pomadki Super Stay Vinyl Ink w kształcie autobusów, pomalowały jezdnię na winylowe kolory.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2024 14:31
Axe zdobywa aprobatę PETA i dołącza do listy Beauty Without Bunnies
Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach Axe w przyszłym rokuUnilever
​Axe, jedna z marek Unilevera, zdobyła aprobatę PETA, co oznacza, że na całym świecie jej produkty i składniki nie są testowane na zwierzętach.

Marka Axe zdobywa aprobatę Peta (People for the Ethical Treatment of Animals). Oznacza to, że brand jest najnowszym z 20 należących do Unilevera, który dołączył do globalnej listy Beauty Without Bunnies.

Rygorystyczne badanie wykazało, że Axe nie przeprowadza ani nie zleca żadnych testów na zwierzętach składników ani gotowych produktów i że marka zobowiązuje się nie robić tego w przyszłości.

Firma Unilever zapewnia, że od ponad czterdziestu lat stosuje i opracowuje alternatywy dla testów na zwierzętach.

Zostaliśmy docenieni przez PETA jako firma działająca na rzecz zmian regulacyjnych. Dzielimy się naszą wiedzą naukową z rządami, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorstwami na całym świecie w zakresie nauk o bezpieczeństwie zwierząt

– czytamy w materiałach Unilevera.

Dr Julia Fentem, globalny dyrektor ds. bezpieczeństwo, ochrona środowiska i nauki regulacyjne w firmie Unilever, dodaje, że zatwierdzenie marki przez PETA jest wynikiem dziesięcioleci pionierskich badań nad alternatywami dla testów na zwierzętach, prowadzonych przez naukowców Unilevera, współpracujących z innymi liderami w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie bez zwierząt i globalnymi interesariuszami.

Unilever ma ponad 20 marek zatwierdzonych przez PETA i cieszymy się, że Axe do nich dołączy. Wierzymy, że stosowanie metod zapewnienia bezpieczeństwa składników i produktów bez udziału zwierząt pozwala nam lepiej chronić ludzi i środowisko

– wyjaśnia.

Marka Axe jest sprzedawana w ponad 90 krajach na całym świecie (w Wielkiej Brytanii jako Lynx). Logo PETA zacznie pojawiać się na produktach w przyszłym roku.

Czytaj też:

Dr Julia Fentem, Unilever: Walka o ocalenie kosmetyków wolnych od okrucieństwa musi trwać (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dove wzywa branżę i konsumentów do ratowania zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach (wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dr Julia Fentem, Unilever: testy na zwierzętach to przestarzała metoda sprawdzania bezpieczeństwa produktów (wiadomoscikosmetyczne.pl)

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2024 08:52