StoryEditor
Producenci
28.08.2018 00:00

VI FORUM BRANŻY KOSMETYCZNEJ. NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE DLA BIZNESU KOSMETYCZNEGO

Forum Branży Kosmetycznej to kolebka trendów i miejsce biznesowych spotkań producentów, handlu oraz dostawców usług dla sektora kosmetycznego. Już 2 października w warszawskim hotelu Marriott ponad 400 menedżerów z najważniejszych firm kosmetycznych oraz menedżerów decydujących o zakupach do polskich i międzynarodowych sieci drogeryjnych, aptecznych, hipermarketów, marketów i dyskontów spotka się, by dyskutować o przyszłości rynku kosmetycznego i nawiązywać nowe, biznesowe kontakty. W tym roku Forum organizowane jest we współpracy z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego –największą organizacją skupiającą firmy kosmetyczne działające na polskim rynku. Partnerem wydarzenia jest także Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) odpowiedzialna za rządowy projekt promocji polskich marek na rynkach zagranicznych.

Forum Branży Kosmetycznej to konferencja B2B dla dostawców produktów i usług, łącząca producentów z handlem, poświęcona najważniejszym wydarzeniom i trendom zachodzącym w branży kosmetycznej. Co roku uczestniczy w niej ponad 400 osób – menedżerowie zarządzający firmami kosmetycznymi oraz menedżerowie odpowiadający za  zamówienia do sieci handlowych i największych firm dystrybucyjnych w Polsce i na świecie. W tym roku odbędzie się już VI edycja Forum, które na stałe wpisało się w kalendarz biznesowych konferencji dla branży kosmetycznej. Uczestnicy Forum spotkają się 2 października 2018 r. w komfortowych warunkach, w hotelu Marriott, w samym centrum Warszawy.

BEZPOŚREDNIE KONTAKTY

Forum Branży Kosmetycznej ma formułę typowo biznesową. Łączy wykłady ekspertów, dyskusje panelowe, prezentacje trendów oraz nowości. Przede wszystkim daje jednak możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy potencjalnymi partnerami w biznesie, również w ramach aranżowanych spotkań indywidualnych (networking).

Co roku wykłady w części konferencyjnej przygotowują eksperci w swoich dziedzinach reprezentujący m.in. czołowe międzynarodowe instytuty badawcze oraz firmy konsultingowe i doradcze. W panelach dyskusyjnych zasiadają praktycy mający istotny wpływ na kształt kosmetycznego rynku w Polsce. Konferencja podzielona na bloki takie jak: handel i dystrybucja, konsument i trendy, nowe technologie daje pełen obraz kosmetycznego rynku i zachodzących na nim zmian. 

Integralną częścią konferencji są targi top produktów, na których partnerzy Forum prezentują swoje marki i ofertę skierowaną do detalu oraz prowadzą biznesowe rozmowy z potencjalnymi kontrahentami.

ŚCIŚLE SPRECYZOWANA GRUPA ODBIORCZA

Gośćmi Forum Branży Kosmetycznej są wyłącznie przedsiębiorcy. Przede wszystkim producenci, dystrybutorzy i importerzy kosmetyków – wszystkie najważniejsze firmy działające na polskim rynku. To przedsiębiorcy, którzy są żywo zainteresowani pozyskiwaniem wszelkich informacji o tym, jak rozwijać swój biznes w kraju i na świecie, jak zdobywać nowe rynki, zagospodarowywać handlowo i marketingowo nowe obszary. Otwarci na kontakty z nowymi dystrybutorami oraz sieciami handlowymi, zainteresowani rozwojem produkcji swoich brandów, jak i na zlecenie zewnętrznych podmiotów.

Drugą grupę stanowią reprezentanci handlu – menedżerowie najwyższego szczebla ze wszystkich liczących się sieci detalicznych – drogeryjnych, aptecznych, hiper- i supermarketów, dyskontów zainteresowani pozyskiwaniem nowych marek do dystrybucji, w tym linii na wyłączność. Prezesi, dyrektorzy handlowi, dyrektorzy zakupów i kupcy, od których zależy wprowadzenie marek na półki najważniejszych sieci drogeryjnych i sklepów z asortymentem kosmetycznym.

Partnerami branżowymi tegorocznego Forum są Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego – największa i najważniejsza organizacja skupiająca firmy kosmetyczne działające na polskim rynku oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) odpowiedzialna za rządowy projekt promocji polskich marek kosmetycznych na rynkach zagranicznych. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego w tym roku jest gospodarzem jednego z bloków konferencji i prowadzonej w ramach niego debaty.

Z NAMI ZROBISZ BIZNES

Do udziału w Forum Branży Kosmetycznej zapraszamy przedsiębiorców z całego świata

  • prezesów, dyrektorów i kupców z polskich i międzynarodowych sieci detalicznych: drogeryjnych, drogeryjno-aptecznych i aptecznych oraz handlowych wszelkiego typu, zainteresowanych wprowadzeniem do swojego asortymentu polskich marek i produktów;
  • wiodących dystrybutorów zajmujących się budowaniem sieci sprzedaży dla polskich marek w Polsce oraz na rynkach zagranicznych w danych państwach i regionach;
  • producentów i eksporterów kosmetyków, którzy chcą wprowadzić zagraniczne marki na polski rynek, do polskich sieci drogeryjnych i handlowych i/lub do polskich hurtowni oraz polskie firmy kosmetyczne, które chcą nawiązać kontakty z zachodnimi sieciami handlowymi. 

Menedżerom wyższego szczebla reprezentującym sieci handlowe – osobom decyzyjnym, uprawnionym do negocjacji handlowych, gwarantujemy bezpłatny udział w konferencji oraz targach nowości.

Producenci lub eksporterzy, którzy chcą pozyskać odbiorców detalicznych lub hurtowych dla swoich marek w Polsce, mogą uczestniczyć w konferencji na zasadach komercyjnych.

DLACZEGO POLSKA?

Polska jest szóstym rynkiem kosmetyków w Europie i rośnie najszybciej na kontynencie. Kosmetyki są specjalnością eksportową Polski. Cenione za swoją wyjątkową jakość i innowacyjność trafiają już do ponad 160 krajów na świecie.Ta tendencja utrzyma się. Prognozy Komisji Europejskiej zakładają wzrost polskiego PKB. Oznacza to bogacenie się gospodarstw domowych i większe wydatki na konsumpcję, w tym na kosmetyki.

Według danych Euromonitora, w najbliższych latach polski rynek kosmetyczny będzie się rozwijał w tempie 4-5 proc. rocznie i do 2021 r. jego wartość ma wynieść około 20 mld zł.

Kosmetyki to jedna z najprężniej działających polskich branż, z blisko 100-letnią tradycją, zapleczem w postaci najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych i znakomicie wykształconych kadr. W sektorze kosmetycznym działa blisko 400 podmiotów. Lokalne firmy zachowały blisko 50 proc. udziałów w rynku, co jest ewenementem na skalę światową.

Organizatorem Forum Branży Kosmetycznej jest Wydawnictwo Gospodarcze –  firma komunikacji B2B, działającą w strukturach międzynarodowych. Zajmuje się dostarczaniem praktycznych i aktualnych informacji gospodarczych za pomocą wydawanych czasopism biznesowych oraz konferencji dla branży FMCG. Oba ogólnopolskie tytuły – "Wiadomości Kosmetyczne" i „Wiadomości Handlowe”  – zajmują wiodącą pozycję w swoich segmentach, a organizowane przez wydawnictwo spotkania biznesowe, są miejscem nawiązywania i podtrzymywania cennych relacji. Do Wydawnictwa Gospodarczego należą również branżowe portale: www.wiadomoscihandlowe.pl oraz www.wiadomoscikosmetyczne.pl , cenione przez przedstawicieli sektora FMCG źródła sprawdzonych, unikatowych informacji.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W VI FORUM BRANŻY KOSMETYCZNEJ

Kontakt, informacje, rejestracja: www.forumbranzykosmetycznej.pl

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 13:41
Kiril Marinov, Henkel: Stawiamy na gospodarkę obiegu zamkniętego
Henkel Polska na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.Henkel Polska

Podczas 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Kiril Marinov, dyrektor zarządzający Henkel Consumer Brands, wziął udział w panelu poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego. Dyskusja skupiła się na wpływie nadchodzących regulacji unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Eksperci podkreślali konieczność traktowania odpadów jako cennych zasobów, projektowania procesów produkcyjnych z myślą o cyrkularności oraz minimalizowania powstawania odpadów.

Podczas panelu Kiril Marinov przedstawił konkretne działania, które Henkel podejmuje w odpowiedzi na nadchodzące rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). W ubiegłym roku 26 proc. plastiku użytego w opakowaniach Henkel pochodziło z recyklingu, a w 2025 roku firma planuje osiągnąć poziom 30 proc. Tym samym Henkel wyprzedzi o pięć lat regulacje unijne, które będą obowiązywać dopiero od 2030 roku.

W kontekście cyrkularności Polska wypada korzystnie na tle średniej światowej. Jak zaznaczył Kiril Marinov, poziom ponownego wykorzystania materiałów w Polsce wynosi 10,2 proc., podczas gdy średnia światowa to 8,6 proc.. Ekspert podkreślił, że nasz kraj ma potencjał, by stać się jednym z liderów gospodarki obiegu zamkniętego w Europie, na wzór Holandii, gdzie recykling materiałów osiągnął poziom 25 proc.

Transformacja opakowań w Henklu obejmuje całe portfolio produktów. Obecnie 91 proc. opakowań firmy nadaje się do ponownego użycia lub recyklingu, a celem na 2025 rok jest osiągnięcie 100 proc. Henkel zmniejszył także wykorzystanie surowców ropopochodnych o 35 proc. i dąży do dalszej redukcji o połowę. Dodatkowo wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Henkla osiągnęły neutralność pod względem emisji CO₂.

Jeszcze kilka lat temu butelki płynu do prania [Persil] były wykonywane z przezroczystego materiału, a konsumenci mogli zobaczyć, jak produkt wygląda wewnątrz opakowania. Od dwóch lat stosujemy polietylen o wysokiej gęstości, włączając w proces produkcyjny 50 proc. recyklowanego plastiku. [...] Obecnie butelki są białe, ze względu na brak możliwości znalezienia na rynku wysoce przezroczystego materiału dla recyklowanego polietylenu. Zdecydowaliśmy się na ten kompromis, stawiając zrównoważony rozwój ponad dotychczasowy wygląd produktu

wytłumaczył Kiril Marinov.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 11:27
Unilever tnie etaty i oszczędza – pierwszy kwartał 2025 pod znakiem restrukturyzacji
Unilever szuka oszczędności w zasobach ludzkich.Shutterstock

Unilever, jeden z największych koncernów dóbr konsumenckich na świecie, ogłosił redukcję około 6 tysięcy miejsc pracy w pierwszym kwartale 2025 roku. Cięcia są częścią globalnego planu restrukturyzacyjnego zapowiedzianego jeszcze w 2024 roku, którego celem jest likwidacja łącznie około 7,5 tysiąca etatów. Dzięki tym działaniom firma spodziewa się oszczędności rzędu 550 milionów euro do końca bieżącego roku.

W opublikowanym raporcie kwartalnym Unilever wykazał mieszane wyniki finansowe. Pomimo trudnych warunków rynkowych, skorygowany wzrost sprzedaży bazowej wyniósł 3 proc., co przypisano wzrostowi wolumenu sprzedaży oraz cen. Dobrze poradziły sobie tzw. „power brands” spółki – takie jak Dove i Rexona – co miało szczególne znaczenie dla wzrostu w segmencie Beauty & Wellbeing (wzrost o 4,1 proc.) oraz Personal Care (wzrost o 5,1 proc.), zwłaszcza na rynku północnoamerykańskim.

Całkowity przychód koncernu spadł jednak o 0,9 proc., do poziomu 14,8 miliarda euro. Na wynik ten wpływ miały głównie koszty związane z wyprzedażą aktywów oraz negatywne różnice kursowe. Mimo to dyrektor generalny firmy, Fernando Fernandez, ocenił początek roku jako „zahartowany” i wyraził optymizm co do dalszego wzrostu, zwłaszcza dzięki strategii premiumizacji i innowacji produktowej na rynkach rozwiniętych.

W ujęciu kategorii produktowych, segment pielęgnacji włosów utrzymał się na stabilnym poziomie, z minimalnym wzrostem, który częściowo zrekompensował ponowny debiut Dove z technologią odbudowy włókien. W Brazylii marka Sunsilk odnotowała spadki związane z ograniczaniem zapasów, podczas gdy Nexxus zanotował dwucyfrowy wzrost dzięki premierze linii HY-Volume. Segment dezodorantów – w tym nowości do całego ciała – szczególnie umocnił pozycję działu Personal Care, w którym sama marka Dove odpowiadała za 40 proc. przychodu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 13:42