StoryEditor
Producenci
27.09.2023 15:13

Victoria Beckham wprowadza na rynek linię zapachów

Trzy unisexowe kompozycji są pierwszą próbą wejścia w kategorię zapachów przez Victorię Beckham. / Victoria Beckham Beauty
Victoria Beckham Beauty ogłosiła wprowadzenie na rynek linii luksusowych zapachów. Mówi się, że nowa linia jest w pewnym sensie autobiograficzna, a każdy z trzech zapachów inspirowany jest innymi wspomnieniami z życia byłej Spice Girl. W kolekcji znajdują się kompozycje Portofino ‘97, Suite 302 i San Ysidro Drive.

Victoria Beckham Beauty ogłosiła wprowadzenie na rynek kolekcji zapachów, która według narracji marketingowej ma być zapachową autobiografią Victorii. Każdy z trzech zapachów czerpie inspirację z różnych wspomnień z życia Victorii Beckham. Nowa linia zapachów nosi jej nazwisko, odróżniając się od wcześniejszych przedsięwzięć perfumeryjnych małżeństwa byłej piosenkarki i piłkarza, które były sygnowane marką David Beckham. Kolekcja zapachów obejmuje kompozycje Portofino ‘97, Suite 302 i San Ysidro Drive, nawiązujące do wspomnień dotyczących związku z Davidem Beckhamem.

Victoria Beckham dołącza tym samym do panteonu gwiazd, które poszerzyły swój wpływ na branżę perfumeryjną, tworząc własne, oryginalne zapachy. Tylko w tym roku nowe kompozycje lub flankery już istniejących zapachów wypuściły Beyoncé, Britney Spears, Millie Bobby Brown, Ariana Grande, a Ava Gardner doczekała się pośmiertnej reedycji swojego zapachu. Trend na zapachy celebrytek i celebrytów nie zwalnia; według raportu Landys Chemist, zapachy Ariany Grande zdobyły pierwsze trzy miejsca w rankingu najpopularniejszych perfum sygnowanych przez gwiazdy na świecie. W pierwszej dziesiątce znalazły się głównie piosenkarki i aktorki, z wyjątkiem jednego mężczyzny, Antonio Banderasa. Ariana Grande, oprócz trzech czołowych miejsc, zajęła także piąte miejsce z zapachem ARI, co czyni ją jedyną gwiazdą z więcej niż jednym zapachem w pierwszej dziesiątce. Warto zaznaczyć, że co najmniej cztery zapachy, takie jak Heat, Lovely, Fancy i Killer Queen, mają swoje premiery sprzed ponad 10 lat i nadal cieszą się ogromną popularnością.

Kampanię perfum Victorii Beckham nakręcił Steven Klein. Perfumy powstały we współpracy ze znanym francuskim perfumiarzem Jérôme Epinette, i zostały skomponowane jako zapachy unisex.

Czytaj także: Gdzie można kupić oryginalne testery perfum? I czy to jest legalne?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.07.2024 09:36
Hugo Boss obniża prognozy sprzedaży na 2024 rok
Hugo Boss ma w portfolio produktowym m.in. zapachy.Hugo Boss
Znana niemiecka marka modowa Hugo Boss, w obliczu niższego popytu na rynkach takich jak Chiny i Wielka Brytania, zmniejszyła swoje prognozy tegorocznej sprzedaży. Nowe szacunki mówią o przychodach w wysokości 4,2 – 4,35 miliarda euro, co jest niższym wynikiem w porównaniu do wcześniejszych prognoz sięgających 4,45 miliarda euro.

Firma Hugo Boss poinformowała również o przewidywanym zysku operacyjnym (EBIT) na poziomie od 350 do 430 milionów euro, w porównaniu do wcześniejszych oczekiwań wynoszących 430 do 475 milionów euro. Jest to już drugi raz w tym roku, kiedy marka obniżyła swoje prognozy sprzedażowe. Przedstawiciele firmy podkreślają, że spadek popytu i niepewna sytuacja ekonomiczna mają znaczący wpływ na osiągane wyniki finansowe.

Wyniki za pierwszy kwartał już wcześniej wskazywały na słabszy popyt w Chinach oraz obawy konsumentów w USA związane z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Wstępne dane za drugi kwartał wykazują spadek sprzedaży o 1 proc. do 1,02 mld euro, a zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 70 milionów euro. Daniel Grieder, dyrektor generalny Hugo Boss, zauważył, że globalna niepewność makroekonomiczna miała wpływ na wyniki drugiego kwartału, ale firma nadal wierzy w swoją strategię:

Nie wiemy, kiedy na rynku nastąpi ożywienie, ale dzięki naszej strategii i konsekwentnym inwestycjom w nasze marki mamy przekonanie, że jesteśmy w stanie przezwyciężyć te niekorzystne trendy i zdobyć kolejne udziały w rynku. Musimy jeszcze bardziej skoncentrować się na efektywności operacyjnej, dzięki czemu mamy możliwość powrotu do rentownego wzrostu w drugiej połowie roku.

Obecnie Hugo Boss sprzedaje swoje produkty w 128 krajach poprzez sieć 451 sklepów stacjonarnych oraz w punktach sprzedaży typu shop-in-shop i outletach. Sprzedaż hurtowa obejmuje około 5600 punktów sprzedaży, a na stronach internetowych boss.com i hugo.com klienci mogą dokonywać zakupów w 59 krajach. Pomimo wyzwań, firma pozostaje skoncentrowana na efektywności operacyjnej i zdobywaniu nowych udziałów rynkowych.

Czytaj także: Hugo Boss i Coty odnawiają umowę licencyjną

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. lipiec 2024 20:23