StoryEditor
Producenci
03.11.2022 00:00

Żelowy okład z kapusty na piersi Brassi Pharma nagrodzony Perłą Rynku Kosmetycznego 2022

Żelowy okład z kapusty na piersi Brassi Pharma firmy Brassitech został nagrodzony Perłą Rynku Kosmetycznego 2022 w kategorii Innowacja Kosmetyczna. Otrzymanie tego tytułu utwierdza nas w przekonaniu, że nasze produkty, a w szczególności skuteczność działania zawartych w nich unikatowych substancji aktywnych została uznana jako istotna i zarazem przełomowa innowacja na rynku kosmetycznym – podkreśla dr Mirosław Sosnowski, założyciel Brassitech.

Żelowy okład z kapusty na piersi Brassi Pharma firmy Brassitech zdobył Perłę Rynku Kosmetycznego 2022 w kategorii Innowacja Kosmetyczna.

Na etapie tworzenia naszych produktów przyświecała nam myśl, że w naturze tkwi najdelikatniejsza i zarazem największa moc prozdrowotna. W efekcie prowadzonych prac badawczych powstały żelowe okłady z kapusty, które zawierają 97 proc. składników naturalnych i są skuteczną oraz dostępną przez cały rok alternatywą dla docenianego od wieków w medycynie naturalnej leczniczego działania okładów z liści kapusty.

W naszych produktach wykorzystujemy pozyskiwany w naturalny sposób, unikalny ekstrakt z kapusty. Dzięki temu kosmetyki Brassi zawierają bogatą frakcję związków biologicznie aktywnych, które odpowiadają za szczególne, wielokierunkowe i zarazem skuteczne działanie lecznicze, regeneracyjne oraz prozdrowotne kapusty. Zawarte w żelach naturalne substancje aktywne sprawiają, że ich stosowanie skutecznie łagodzi podrażnienia piersi, niweluje problem bolących i pękających sutków, daje poczucie ulgi przy nadwrażliwości piersi, poprawia uczucie komfortu, a także zmniejsza przesuszenia, nawilża, wygładza i regeneruje skórę piersi.

Możemy poszczycić się ponadto bardzo dobrymi wynikami badań aplikacyjnych potwierdzającymi skuteczność, a tym samym prozdrowotną i regeneracyjną skuteczność działania substancji aktywnych zawartych w pozyskiwanym przez nas ekstrakcie.

Jednakże z naszej perspektywy, szczególnym docenieniem naszych produktów jest uzyskanie tytułu Perła Rynku Kosmetycznego – Innowacja Kosmetyczna 2022. Otrzymanie tego tytułu utwierdza nas w przekonaniu, że nasze produkty, a w szczególności skuteczność działania zawartych w nich unikatowych substancji aktywnych została uznana jako istotna i zarazem przełomowa innowacja na rynku kosmetycznym. Szczególne cieszy nas fakt, że nasza idea została wyróżniona przez ekspertów rynku kosmetycznego, aptecznego i farmaceutycznego, a nasze produkty zostały wybrane spośród setek innych, które podlegały ocenie.

Uznanie naszych produktów jako innowacyjnych na rynku kosmetycznym, jest dla nas nie tylko prestiżowym uhonorowaniem naszej dotychczasowej pracy, ale także utwierdza nas w przekonaniu, że tworzenie skutecznych produktów wykorzystujących prozdrowotne i regenerujące działanie naturalnych substancji aktywnych zawartych w ekstrakcie z kapusty ma głęboki sens. Oznacza to, że otrzymany tytuł będziemy wykorzystywali do promowania i popularyzowania nagrodzonych produktów oraz do promowania naszej umiejętności tworzenia naturalnych kosmetyków.

Przed nami nowe wyzwania – chcielibyśmy już w przyszłym roku wprowadzić na rynek kolejne innowacyjne produkty dedykowane tym razem problemom ze skórą trądzikową, produkty na obrzęki i opuchlizny oraz dedykowane produkty o właściwościach regenerujących i przeciwzapalnych.

Dr Mirosław Sosnowski, założyciel Brassitech

***

Perły Rynku Kosmetycznego to projekt prowadzony przez redakcję Wiadomości Kosmetycznych od 16 lat. Wyłaniane są w nim najlepsze nowości w kategoriach beauty. Zwycięzców wskazuje profesjonalne jury, w którego składzie zasiadają menedżerowie z sieci drogeryjnych, aptecznych oraz platform e-commerce. Jurorzy osobiście testują produkty zgłoszone do badania i oceniają ich potencjał rynkowy.

Poznaj jurorów Perły Rynku Kosmetycznego 2022: lista ekspertów

W tegorocznej edycji badania jurorzy wskazali zwycięzców w 18 kategoriach kosmetycznych, w tym Innowacja kosmetyczna oraz Debiut kosmetyczny.

Czytaj więcej: Poznaliśmy zwycięzców rankingu Perły Rynku Kosmetycznego 2022! [FOTOGALERIA]

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 11:27
Unilever tnie etaty i oszczędza – pierwszy kwartał 2025 pod znakiem restrukturyzacji
Unilever szuka oszczędności w zasobach ludzkich.Shutterstock

Unilever, jeden z największych koncernów dóbr konsumenckich na świecie, ogłosił redukcję około 6 tysięcy miejsc pracy w pierwszym kwartale 2025 roku. Cięcia są częścią globalnego planu restrukturyzacyjnego zapowiedzianego jeszcze w 2024 roku, którego celem jest likwidacja łącznie około 7,5 tysiąca etatów. Dzięki tym działaniom firma spodziewa się oszczędności rzędu 550 milionów euro do końca bieżącego roku.

W opublikowanym raporcie kwartalnym Unilever wykazał mieszane wyniki finansowe. Pomimo trudnych warunków rynkowych, skorygowany wzrost sprzedaży bazowej wyniósł 3 proc., co przypisano wzrostowi wolumenu sprzedaży oraz cen. Dobrze poradziły sobie tzw. „power brands” spółki – takie jak Dove i Rexona – co miało szczególne znaczenie dla wzrostu w segmencie Beauty & Wellbeing (wzrost o 4,1 proc.) oraz Personal Care (wzrost o 5,1 proc.), zwłaszcza na rynku północnoamerykańskim.

Całkowity przychód koncernu spadł jednak o 0,9 proc., do poziomu 14,8 miliarda euro. Na wynik ten wpływ miały głównie koszty związane z wyprzedażą aktywów oraz negatywne różnice kursowe. Mimo to dyrektor generalny firmy, Fernando Fernandez, ocenił początek roku jako „zahartowany” i wyraził optymizm co do dalszego wzrostu, zwłaszcza dzięki strategii premiumizacji i innowacji produktowej na rynkach rozwiniętych.

W ujęciu kategorii produktowych, segment pielęgnacji włosów utrzymał się na stabilnym poziomie, z minimalnym wzrostem, który częściowo zrekompensował ponowny debiut Dove z technologią odbudowy włókien. W Brazylii marka Sunsilk odnotowała spadki związane z ograniczaniem zapasów, podczas gdy Nexxus zanotował dwucyfrowy wzrost dzięki premierze linii HY-Volume. Segment dezodorantów – w tym nowości do całego ciała – szczególnie umocnił pozycję działu Personal Care, w którym sama marka Dove odpowiadała za 40 proc. przychodu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 10:15
Oriflame opublikowało wyniki finansowe za Q1; sprzedaż w euro spadła o 7 proc.
Szwedzki MLM zanotował w pierwszym kwartale roku spadek sprzedaży w euro.Oriflame

Oriflame opublikowało wyniki finansowe za pierwszy kwartał zakończony 31 marca 2025 roku, wskazując na dalsze wyzwania w zakresie sprzedaży i rentowności. Sprzedaż w euro spadła o 7 proc., osiągając poziom 145,6 milionów euro w porównaniu do 156,5 milionów euro w analogicznym okresie ubiegłego roku. W walutach lokalnych spadek wyniósł 6 proc. Skorygowana EBITDA osiągnęła poziom -1 milion euro wobec 6,7 milionów euro rok wcześniej, co przełożyło się na marżę -1,4 proc. Skorygowany wynik operacyjny zamknął się stratą 7,2 milionów euro, a marża operacyjna wyniosła -5,0 proc.

Pomimo słabszych wyników sprzedażowych, firma odnotowuje pewne postępy strategiczne. Spadek sprzedaży w porównaniu do poprzedniego roku (-7 proc.) był znacznie mniejszy niż w pierwszym kwartale 2024 roku (-25 proc.), co może wskazywać na stabilizację. EBITDA została osłabiona głównie przez niższy poziom sprzedaży oraz wzrost kosztów sprzedaży i marketingu jako procent sprzedaży. Jednocześnie koszty administracyjne nadal malały dzięki wcześniejszym działaniom restrukturyzacyjnym. Model “Beauty Community Model” (BCM), który obecnie funkcjonuje w 48 krajach odpowiadających za ponad 80 proc. sprzedaży grupy, został w pełni wdrożony i przynosi pozytywne rezultaty.

W ramach reorganizacji działalności produkcyjnej, Oriflame ogłosiło kontynuację procesu przenoszenia produkcji z fabryki w Polsce do sieci wybranych, wysokojakościowych producentów w Europie. Inicjatywa ta została ogłoszona w styczniu i będzie realizowana przez najbliższe dwa lata. W międzyczasie firma zakończyła kwartał z saldem gotówki wynoszącym 56,2 milionów euro (spadek z 62 milionów euro), a wykorzystanie linii kredytowej RCF osiągnęło 65 milionów euro po zwiększeniu zadłużenia o 20 milionów euro w ciągu kwartału.

Istotnym wydarzeniem było osiągnięcie porozumienia z akcjonariuszami oraz konsorcjum obligatariuszy reprezentujących ponad 91 proc. niespłaconych obligacji. Planowana transakcja rekapitalizacyjna ma na celu znaczne zmniejszenie zadłużenia oraz kosztów odsetkowych, a także dostarczenie dodatkowego kapitału. Zarząd Oriflame uważa, że pomimo trudności związanych z wynikami finansowymi i płynnością, wdrożenie rekapitalizacji oraz dalsze działania operacyjne pozwolą ograniczyć niepewności dotyczące zdolności kontynuowania działalności.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 13:32