StoryEditor
Rynek i trendy
11.07.2023 00:00

Nowa kategoria produktów przeciwsłonecznych na horyzoncie: naklejki alarmowe

Naklejki wykrywające promieniowanie UV weszły do rozwijającej się sfery piękna TikTok. Naklejki – które wykorzystują technologię zmieniającą kolor do wykrywania promieniowania UV, stają się przezroczyste, gdy stosowana jest odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna, i fioletowe, gdy nie jest – zyskują na popularności, ponieważ konsumenci coraz bardziej pilnie dbają o zapobieganie uszkodzeniom słonecznym. 

Naklejki UV, które, choć znane przemysłowi kosmetycznemu od lat, ostatnio stały się hitem TikToka, wykrywają promieniowanie ultrafioletowe ze słońca. Po nałożeniu kremu przeciwsłonecznego na naklejkę powinna ona stać się przezroczysta, co oznacza, że jesteś chroniony przed szkodliwym promieniowaniem. Naklejki, które zmieniają kolor na fioletowy, ostrzegają, że utraciłeś tę ochronę i musisz ponownie nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny. Funkcją produktu jest zatem to, że te naklejki sygnalizują, kiedy należy ponownie zastosować krem czy spray z filtrem SPF, na długo przed tym, jak zostaniesz ostrzeżony w fizjologiczny sposób — poprzez piekące, czerwone oparzenia słoneczne.
 


Pod koniec czerwca nanoinfluencer @natrodriguezzz nagrał TikToka pokazującego, jak używać naklejek alarmowych UVify, zdobywając ponad 18 milionów wyświetleń i 1,7 miliona polubień. Hasztag #UVSticker ma 7,2 miliona wyświetleń, a Spate donosi, że filmy używające hashtagów związanych z naklejkami wykrywającymi promieniowanie UV miały łącznie 881 100 przeciętnych tygodniowych wyświetleń na platformie w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Inny użytkownik, @milkydew, opracował viralową serię oceniającą skuteczność i trwałość popularnych filtrów przeciwsłonecznych za pomocą plastrów firmy SpotMyUV, która sprzedaje pakiety naklejek po 12 sztuk. Seria uznała Bliss Block Star Invisible Daily Sunscreen, Tatcha's The Silk Sunscreen i Shiseido's Ultimate Sun Protector Lotion za jedne z tych, które wymagały tylko jednej warstwy aplikacji SPF, podczas gdy produkty Sun Bum, Abib i Glow Recipe również uzyskały pozytywne wyniki po drugiej warstwie nałożonego produktu.

Dane wyszukiwania Google w USA do maja 2023 r. wskazują, że marka SpotMyUV otrzymuje 320 tys. miesięcznych wyszukiwań, co wskazuje, że chociaż trend na TikTok odnotowuje wyjątkowy rozmach, to wciąż jest stosunkowo młody pod względem świadomości konsumentów.

W Polsce naklejki tego typu są dostępne poprzez platformę Amazon.

Czytaj także: Światło słoneczne odpowiada za 90 proc. wszystkich oznak starzenia się skóry

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
22.05.2024 13:43
Sezon na słońce – produkty do opalania coraz bliżej kasy
Produkty z SPF pojawiają się coraz częściej w strefach impulsowych.Wiadomości Kosmetyczne
Rozpoczęcie sezonu wiosenno-letniego sygnalizuje nie tylko zmianę pogody, ale także przesunięcie w strategiach sprzedaży detalicznej. Produkty do opalania, będące kluczowym elementem oferty sezonowej, zaczynają dominować w strefie zakupów impulsowych przy kasach. Dla handlowców jest to strategiczne posunięcie, mające na celu maksymalizację dochodów w najbardziej dochodowym okresie roku.

Strefa zakupów impulsowych, umieszczona strategicznie w pobliżu punktów płatniczych, pełni funkcję ostatniej linii perswazji zakupowej. Produkty umieszczone w tej lokalizacji są starannie dobrane w celu wywołania szybkich i spontanicznych decyzji zakupowych, często bez planowania. W kontekście produktów do opalania, takie umiejscowienie może znacząco zwiększyć ich widoczność i przyciągnąć uwagę klientów, którzy mogą nie mieć ich na swojej pierwotnej liście zakupów.

image
Duży wzrost sprzedaży pokazuje, że produkty przeciwsłoneczne zajmują coraz ważniejsze miejsce na rynku kosmetyków selektywnych – wynik z danych NPD.
Shutterstock
Dla detalistów, kluczem do efektywnego wykorzystania tej strefy jest nie tylko dobranie odpowiedniego asortymentu, ale również zapewnienie, że produkty są odpowiednio eksponowane. Czynniki takie jak atrakcyjne opakowanie, jasne komunikaty dotyczące korzyści z używania produktów z filtrem UV i wizualne wyróżnienie mogą znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo impulsowego zakupu. Marketing sezonowy i tematyczne aranżacje sklepowe mogą również wesprzeć sprzedaż produktów do opalania. Przedstawienie tych produktów w kontekście zbliżających się wakacji czy weekendowych wyjazdów może dodatkowo zmotywować klientów do zakupu. Sklepy powinny wykorzystać skojarzenia z wypoczynkiem, zdrowiem i pięknem, aby zwiększyć atrakcyjność swojej oferty.

Ponadto, świadomość klientów odnośnie zdrowotnych aspektów opalania stale rośnie. Produkty do opalania są coraz częściej traktowane jako niezbędne elementy ochrony zdrowia, co może być dodatkowo wykorzystywane w strategii marketingowej. Edukacja klientów na temat korzyści wynikających z regularnego stosowania kremów z filtrem UV, niezależnie od pory roku, może pomóc w budowaniu lojalności klienta i zwiększaniu sprzedaży przez cały rok. Ostatni element to analiza danych sprzedażowych, która pozwala sklepom na dostosowywanie oferty do potrzeb i preferencji konsumentów. Monitoring, które produkty do opalania sprzedają się najlepiej i w jakim kontekście, może dostarczyć cennych wskazówek do dalszej optymalizacji oferty.

Czytaj także: Australia aktualizuje swoje standardy dotyczące filtrów przeciwsłonecznych: nowe informacje dla importerów produktów z antypodów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
20.05.2024 13:11
Akcja Menstruacja zapowiada kolejną edycję: Femina wsparła projekt po raz 3.
Akcja Menstruacja od lat wspiera działania na rzecz godnego przeżywania miesiączek osób dotkniętych ubóstwem menstruacyjnych lub z utrudnionym dostępem do produktów miesiączkowych.Akcja Menstruacja
Program „Akcja Menstruacja w Twojej szkole”, który już trzeci rok cieszy się wsparciem Biedronki oraz marki Femina, kontynuuje swoją misję normalizacji dyskusji o menstruacji i dostępu do środków higienicznych w przestrzeni publicznej. Dzięki hojnym darowiznom, które w bieżącej edycji przekroczyły 900 tysięcy sztuk podpasek, tamponów i wkładek, projekt współpracuje z ponad 500 placówkami edukacyjnymi, umożliwiając osobom menstruującym bezpieczne i godne przeżycie miesiączki w murach szkolnych.

Zbliżający się koniec roku szkolnego jest okazją do podsumowania efektów współpracy i zbierania opinii od osób koordynujących program w szkołach. Ankieta ewaluacyjna, której wyniki są kluczowe dla rozwoju i ulepszania projektu, zostanie rozesłana w najbliższym czasie, a jej rezultaty pozwolą na dalsze dostosowywanie inicjatywy do potrzeb uczestników.

Równocześnie z końcem bieżącej edycji, Akcja Menstruacja przygotowuje się do kolejnej odsłony programu, planując otwarcie zapisów do edycji 2024/25 na koniec sierpnia. Rejestracja będzie możliwa przez formularz internetowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej organizacji. Dokładna data startu zapisów zostanie ogłoszona za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz strony internetowej projektu, umożliwiając tym samym kolejnym szkołom dołączenie do tej ważnej inicjatywy.

Akcja Menstruacja odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu świadomości na temat menstruacji jako naturalnej części życia, a także w likwidacji barier w dostępie do niezbędnych produktów higienicznych. Dzięki współpracy z renomowanymi partnerami oraz zaangażowaniu społeczności szkolnych, projekt ten nie tylko zaspokaja bieżące potrzeby, ale również inspiruje do dalszych działań na rzecz równości i edukacji w Polsce, między innymi zwracając uwagę na fakt, że menstruują nie tylko dziewczęta, a swobodny dostęp do produktów higieny miesiączkowej to pomoc w zachowaniu godności niewyoutowanych młodocianych osób trans, a także tych, które zmagają się z ubóstwem miesiączkowym.

Akcja Menstruacja współpracowała w przesłości z kilkoma markami i instytucjami, które wspierały jej działania. Jednym z kluczowych partnerów była sieć supermarketów Biedronka, która w ramach programu "Akcja Menstruacja w Twojej szkole" dostarczała produkty marki Femina do szkół na terenie Polski. Projekt ten miał na celu zapewnienie uczennicom dostępu do produktów menstruacyjnych w szkolnych toaletach​. Dodatkowo, w ramach inicjatywy Padsharing, Akcja Menstruacja współpracowała z siecią drogerii Rossmann, co umożliwiło anonimowe przekazywanie produktów menstruacyjnych osobom potrzebującym. Darczyńcy mogli zakupić potrzebne artykuły poprzez Rossmann, a te były dostarczane do wybranej przez beneficjentów lokalizacji​.

Akcja Menstruacja realizowała również projekty wspierane przez instytucje publiczne, takie jak Miasto Poznań, które finansowało program zapewniający dostęp do produktów menstruacyjnych w szkołach na terenie miasta​. Dzięki współpracy z tymi i innymi partnerami, Akcja Menstruacja mogła efektywnie walczyć z ubóstwem menstruacyjnym i edukować społeczeństwo w zakresie tej ważnej kwestii społecznej.

Czytaj także: Joni Teens mówi „nie” miesiączkowym tematom tabu

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. maj 2024 22:40